Itse näkisin alakerran olevan Fran, Carreras, Militao, Asencio ja Fede, jossa Fede ja Fran wingbackeina.Tältähän tuo tosiaan näyttää. Eli kolmen alakerralla mennään.
Jaahas ja Militaolta takareisi naps?
Seuraava ukko lasarettiin. Ihan järjetöntä epäonnea niin koko puolustukselle kuin Milille.
Ei pidä edes yrittää saada Ardaa ja Judea samaan aikaan kentälle. Ei ole toiminut eikä toimi.Täysin sama. Ja ompas Asencio taas huono.
Samanlaista pään seinään hakkaamista on nähty aiemminkin ja heikoin tuloksin Carlon jääräpäisyyden takia.
Kun Asencio ja Rudiger paukuttelee 30 metristä, kertoo se aika olennaisen illan hyökkäyspelaamisesta.Jep. Ei mitään kombinaatioita, jokainen vähän kokeilee haastaa. Guler ainut kuka yritttää jotain yli 2 syötön hyökkäysiä.
Rodrygo on kyllä umpisurkea pelaaja
Rodrygo on kyllä umpisurkea pelaaja
Onhan tämä tuomari jo aivan totaalinen vitsi :D
Hahaha kuinka monta punalappua sieltä saatiin? Tämän vkl-tuomarointi saattaapi aiheuttaa keskustelua..
Ja kaikki lähti siitä että vaparia oltiin antamassa ehkä 3m väärästä paikasta. Ei ristus mikä janari. :DEi kaatunut dumariin, tappio omaan piikkiin mutta olihan tuo sen tason esitys pillipiiparilta että eiköhän hänen pelit ole hetkeksi ohi. Monta korttia jäi Celtalle antamatta ja Realille joka tilanteesta lappu. Lopussa sitten kunnon fiksaatio punaisiin ja täysin itse aiheutti koko tuon lopun sekasorron. :keskari:
Ei siinä, ei peli tänään dumariin kaatunut vaan tuohon liian hitaaseen pelinrakentamiseen.
Ihan rehellisesti mitä Rodrygo tarjoaa joukkueelle. Viimeiseen 31 peliin ei maalin maalia ja syöttöjä taitaa olla 2-3. Ihan uskomattoman huono pelaaja. Pehmeä, huono viimeistelijä, huono ohittaja, huono syöttäjä, hida, laiska. Don’t forget the R
Ottaisin Rodrygon joka päivä mielummin kentälle kuin showponin. Mieluiten tällä hetkellä en kumpaakaan.
Ihan rehellisesti mitä Rodrygo tarjoaa joukkueelle. Viimeiseen 31 peliin ei maalin maalia ja syöttöjä taitaa olla 2-3. Ihan uskomattoman huono pelaaja. Pehmeä, huono viimeistelijä, huono ohittaja, huono syöttäjä, hida, laiska. Don’t forget the RTarjoaa edes sen, että pelaa joukkueelle ja on edes joku kemia ympärillä olevien pelaajien kanssa. 20 peliä taitaa Ordrygolla olla Xabin alaisuudessa ja suurin osa HV minuuteilla ja ei mieluisella pelipaikalla.
Arda kun olisit tehny siitä avopaikasta ekalla jaksolla, olis voinu olla hieman erilainen peli.
Toistan itseäni, mutta missä se syke oli ennen punaista? Kyl niistä jaloista kummallisesti löytyi liikkettä. Paljon jää tällä joukkueella piippuun, valitettavasti. Herätkää nyt jo saatana. Vielä kotona :(
La ligan oltava maailman tähtiä täynnä kun tuntuu, että Celtastakin olisi voinu pari ukkoa ottaa tänään kotijoukkueen riveihin.
Ihan hauska xG tilasto, Madridilla joku 2,2 ja Celtalla 1,5. Mitäköhän tosta 2-0 maalista xG antaa :D
On kyllä mielenkiintoista kuulls tuomsrin syy Carrerasin toiseen keltaiseen. Tuomarin kuuluu kestää kritiikkiä, varsinkin keltaisen kortin jälkeen.
Arda kun olisit tehny siitä avopaikasta ekalla jaksolla, olis voinu olla hieman erilainen peli.
Toistan itseäni, mutta missä se syke oli ennen punaista? Kyl niistä jaloista kummallisesti löytyi liikkettä. Paljon jää tällä joukkueella piippuun, valitettavasti. Herätkää nyt jo saatana. Vielä kotona :(
La ligan oltava maailman tähtiä täynnä kun tuntuu, että Celtastakin olisi voinu pari ukkoa ottaa tänään kotijoukkueen riveihin.
Ihan hauska xG tilasto, Madridilla joku 2,2 ja Celtalla 1,5. Mitäköhän tosta 2-0 maalista xG antaa :D
Xabi Alonso: “We were better with 10 men than with 11. Simply because at 10 men, at least we started running and working hard”.Carloa syytettiin aina siitä, kun hän ei saanut joukkuetta pelaamaan kunnolla ensimmäisestä minuutista lähtien vaan ratkaisut jätettiin lisäajalle. Nyt voi samaa kysyä Xabista.
JEP
Carloa syytettiin aina siitä, kun hän ei saanut joukkuetta pelaamaan kunnolla ensimmäisestä minuutista lähtien vaan ratkaisut jätettiin lisäajalle. Nyt voi samaa kysyä Xabista.
Carloa syytettiin aina siitä, kun hän ei saanut joukkuetta pelaamaan kunnolla ensimmäisestä minuutista lähtien vaan ratkaisut jätettiin lisäajalle. Nyt voi samaa kysyä Xabista.Niimpä. Kas kummaa, ettei vaan olisi vika tietyissä yksilöissä. Seuralle kaiketi ihan se ja sama kunhan voidaan valittaa tuomareista ja muista ulkopuolisista tekijöistä. Seurakulttuuri on lähtenyt raiteiltaan useampi vuosi sitten ja päävalmentaja ei ole se, jonka vastuulla on korjata moista.
Pelaajat eivät jostain syystä tottele.Ei tarvitse. Aina löytyy uusi valmentaja ja megapalkka juoksee, vaikka pelaisi aivan perseelleen. Perez on sen verran kiireinen silittelemään Viniä, ettei kerkeä katsoa kokonaiskuvaa.
On kyllä mielenkiintoista kuulls tuomsrin syy Carrerasin toiseen keltaiseen. Tuomarin kuuluu kestää kritiikkiä, varsinkin keltaisen kortin jälkeen.