Kirjoittaja Aihe: Champions League: Real Madrid - Liverpool  (Luettu 6979 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Chris

  • Viestejä: 7027
Vs: Champions League: Real Madrid - Liverpool
« Vastaus #60 : 07.04.2021, 15.45.41 »
Kyllä. Ero Rodrygoon alkaa olla jo melkoinen.

Militao taas alkaa olla parempi kuin Varane. Ainakin pallollisena.

Lucasillekin sorvaisin sitä jatkopahvia tämän perusteella varsinkaan kun muut ei vaan pysy kasassa.

Eipä keulita nyt.

Brassien otteet ailahtelee melkoisesti, mikä ei nyt poikkeuksellista ole kun ottaa iän huomioon. Syksyllä Rodrygo oli parempi, etenkin tultuaan vaihdosta kehiin. Sittemmin tilanne on kääntynyt, nyt Rodryn vastuu pientynyt, osin Asension kohentuneiden otteiden.

Militao oli eilen hyvä, mutta kyllähän meno on karmeaa kohellusta aika-ajoin ollut. Matka Varanen tasolle on pitkä. Lupauksia herättävä ilta kuitenkin.

Lucasin palkkatoive ei ole ihan reilassa. Sympaattinenj monikäyttöinen ukko, mutta kohtuus mitä hänelle voidaan maksaa.
🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

RMadrid

  • Viestejä: 1327
Vs: Champions League: Real Madrid - Liverpool
« Vastaus #61 : 14.04.2021, 17.33.47 »
Ei ole hetkeen ollut näin suurta jännitystä ottelun alla. Alustavasti en odottanut juuri mitään kun huomasin Realin kohtaavan viikon sisällä x2 Liverpoolin ja kerran Barcelonan mutta niin vain Zidane vetää kanin hatusta ja ollaan yhtä ottelua vaille hattutemppua ja jatko UCLs häämöttää.

Loukkaantumiset tuovat oman lisämausteensa ja tuuraaja Lucasin loukkaantuminen oli todella suuri paukku. Jälleen kerran pyydetään venymistä.

Uskon Liverpoolin lähtevän voimakkaasti päälle mikä tuo riskejä mutta myös mahdollisuuksia.  :tuoppi:
I drink wine and I know things

maheinon

  • Viestejä: 2583
Vs: Champions League: Real Madrid - Liverpool
« Vastaus #62 : 14.04.2021, 19.03.11 »
Aika kuumottava tosiaan Lucasin, Ramosin ja Varanen poissaolo. Pelkään Marcelon lyllertelyä vaikka onkin jotenkin viime vuosina klaarannut nämä isot pelit. Toivottavasti Odriozola avaa.
The chase is better than the catch.