Millä tavalla Tevez sopisi hyvin yhteen Higuainin kanssa? Kunhan vaan kyselen...
Itsellä semmoiset mietteet, että Higuain on hyvä juoksija ja paikkojen rakentaja, että "poacher"-tyylinen van Nistlerooy/Raúl/Huntelaar sopii hyvin yhteen hänen kanssaan.
Tevez on ns. moderni hyökkääjä, kuka ei ole niinkään pelipaikkaan sidottu, vaan pystyy pelaamaan laajemmalla säteellä kuten Higuainkin. Higuain tarvitsee rinnalleen pelaajan, kenen peliäly, pelinopeus sekä teknisyys ovat samalla tasolla Higuainin kanssa. Tevez tekee myös paljon "näkymätöntä työtä", mikä jättäisi Higuanille "tilaa". Van Golin, Hunterin ja Raulin nopeus ei vaan riitä, eikä Villa ole mikään duunari.
Toinen syy Tevezin hankintaan on taktinen monimuotoisuus, kun Tevez pystyy pelaamaan myös 10-paikalla ja osaa puolustaa, toisin kuin Villa (ja lähes kaikki muut kärjet).
Mikäli valkoista balettia ja mestaruuksia halutaan nähdä pitää Realilla olla pelaajia, ketkä pystyvät pelaamaan eri pelinopeuksilla. Tällaisia pelaajia ei ole nyky Realissa kuin Lass, Higuain ja Marcelo (+ Sneikka ja Guti). Tämän takia Madridin suuren tarvitsee hankkia uusia pelaajia; 2 keskikenttää (Kaká/Xabi + Ribery/Silva/CR7/Kaká) ja hyökkääjäksi Tevez. Nämä ostokset olisivat vielä taloudellisestikin mahdollista.