Kirjoittaja Aihe: UEFA Champions League Final 2016: Real Madrid vs Atletico Madrid  (Luettu 28645 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Alpo

  • Ylläpitäjä
  • *
  • Viestejä: 7709
Timo Jutila tuollakin juhlimassa?
I left years ago but I never left. I'm also leaving today, but I'm actually staying.    -Joselu-

Losblancos

  • Viestejä: 2306
  • Hala Madrid!
Toinen mestaruus kolmeen vuoteen! Repikää siitä! Uskomaton trilleri oli kyllä taas niin kuin odottaa saattoikin. Aivan paskana olivat äijät jatkoajan lopussa. Mouhosin että mitä järkeä laittaa Balea vetämään rankkaria kun hyvä kun pystyi kävelemään jatkoajan lopussa, mutta niin vaan laittoi vuorenvarmasti pallon pussiin. Samoin Ronaldo joka ei jaksanut enää edes juosta lopussa. Uskomattoman viileitä rankkareita joka ikinen, ei voi kuin ihailla kylmäpäisyyttä. Kaikki kunnia Atleticolle joka oli taas kerran todella paha. Tyhjä on fiilis tällä hetkellä, kaippa sitä pikkuhiljaa alkaa tajuta kuinka iso voitto sieltä käytiin kaivamassa. La undecima! :tuoppi: :tuoppi: :tuoppi:

E: Tuli muuten ennen rankkarikisaa mieleen se joku 4-5 vuotta vanha välieräpuotoaminen Josen alaisuudessa Bayernille rankkareilla. Kaka ja Ronaldo olivat ekat vetäjät ja molemmat sössivät vetonsa. Ja se Mourinhon ilme kun yhteensä melkein 200 miljoonan äijät munaavat vuorotellen. Tuli sillekin karvaalle tappiolle nyt hyvitystä.  :tuoppi:
« Viimeksi muokattu: 29.05.2016, 01.58.38 kirjoittanut Losblancos »

TAMI

  • Yli-Valvoja
  • *
  • Viestejä: 6329
Pelissä mielenkiintoista oli herra Ronaldon tilanne. Esimerkiksi ensimmäisellä jaksolla jäi monta kertaa seuraamaan tilannetta sivusta Balen ja Benzeman rynnistäessä hyökkäykseen.

Vaikka taktiikan teema olikin varovaisuus, en suostu uskomaan, että lusitaani oli lähelläkään 100 % kuntoa eilen. Ei ollut missään nimessä oma maalinälkäinen itsensä.

Los Blancos33

  • Viestejä: 410
Koko joukkue taisteli upeasti. Etenkin puolustukselle ja Casemirolle iso plussa :peukku_ylos: Nyt vain toivotaan että ensi kaudelle hankitaan fiksuja vahvistuksia, kuten varamies Casemirolle.

Losblancos

  • Viestejä: 2306
  • Hala Madrid!
https://www.facebook.com/RealMadrid/videos/10151042205354953/

Tuolta voi käydä katselemassa tämänaamuiset mestaruusjuhlat Cibelesillä. Sergio Ramos pujottaa Real Madrid -huivin perinteiden mukaisesti Cibeles-patsaan kaulaan, upea hetki.  :tuoppi:

Cristiano7

  • Viestejä: 1374
  • 芬兰国家足球队
UEFA Champions League Final 2016: Real Madrid vs Atletico Madrid
« Vastaus #205 : 29.05.2016, 12.35.12 »
En rupea antamaan top-kolmosia, koska koko joukkue voitti mestaruuden, kaikki tekivät töitä, BBC:ltä erittäin hyvää puolustamista, ei mitään asennevammaista paskaa mitä näkyi esim. syksyllä yhdessä isossa pelissä. Puolustus ja keskikenttä hoitivat työnsä hyvin, Danilolta mm. elintärkeä katko kun Griezmann oli päästä läpi, puhumattakaan Casemiron katkoista. Uskomaton pelaaja.



Kaksi finaalia, kaksi puskumaalia, Kapteeni


Bale oli myös aika jees, isojen pelien mies...


Cibelesillä jo käytiin, 23:00 Bernabeulla isot juhlat, nähdäänkö Zidane laulamassa?
21.07.2019, 18:30: jangsteri: ”Vitun paskan tärkee tulee tänne esittämään ja sanelemaan mitkä asiat tänne kuuluu ja mitkä ei. Pidä nyt vitun keravalainen paviaani se turpas kii äläkä esitä kaikkitietäväistä joka helvetin asiaan”

Sakho

  • Viestejä: 43
Vs: Real Madrid CF 2015/2016 - Era de Zizou
« Vastaus #206 : 29.05.2016, 13.24.14 »
Realin 1-0 oli kyl paitsio mut whatever!? >:( :P :peukku_ylos:

chevycama

  • Viestejä: 981
Vs: Real Madrid CF 2015/2016 - Era de Zizou
« Vastaus #207 : 29.05.2016, 21.21.33 »
Realin 1-0 oli kyl paitsio mut whatever!? >:( :P :peukku_ylos:

Vittu se mikää paitsio ollu  :peukku_alas:

Cristiano7

  • Viestejä: 1374
  • 芬兰国家足球队
UEFA Champions League Final 2016: Real Madrid vs Atletico Madrid
« Vastaus #208 : 29.05.2016, 22.56.53 »
Pojat! Nyt viimeistään RMTV päälle, mestaruusjuhlat käynnissä!



Kohta Bernabeulla bileet
21.07.2019, 18:30: jangsteri: ”Vitun paskan tärkee tulee tänne esittämään ja sanelemaan mitkä asiat tänne kuuluu ja mitkä ei. Pidä nyt vitun keravalainen paviaani se turpas kii äläkä esitä kaikkitietäväistä joka helvetin asiaan”

Chris

  • Viestejä: 7000
Voitonjuhlat Bernabeulla tyylillä ohi, parin tunnin bileet ja yleisölle lisää viihdettä.















Denys: Thanks friend for remembering me in a moment like this. It's something I'll never forget.
🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

Chris

  • Viestejä: 7000
Hieno hieno video pelaajien ja Perezin reaktioista rankkariskaban aikana. CR:n ilme mm. Balen osuman jälkeen  :D Eikä ihme että Pereziä eilenkin vielä hengästytti, ei tee vanhalle paapalle hyvää tuollainen jännittäminen  ;D
🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

Figuuri

  • Viestejä: 3192
Cerezon raivarit ja Balen shortsien lahkeet. :D :peukku_ylos:
snooker [02|Dec 10:57 PM]: Realin peli on vaan nykyään sellaista esileikeillä höystettyä nautiskelu seksiä verrattuna Mourinho-aikojen kylmään housut pois ja huora nelinkontin suorittamiseen, että ei siihen tuollainen Balen tyylinen munaravaaja tahdo erityisen hyvin istua.