Kirjoittaja Aihe: Mourinhon toinen tuleminen  (Luettu 4005 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Ultras Sur

  • Viestejä: 919
Vs: Mourinhon toinen tuleminen
« Vastaus #40 : eilen kello 19:47:09 »
Joukkuepelaamista tai suurempia taktisia uudistuksia ei tuoda sisään kesken kauden. Treenikertoja on huomattavasti vähemmän kauden aikana, sillä pelirytmi on keskimäärin kaksi peliä per viikko. Treenit ovat pitkälti palauttavia, joissa pidetään kuntoa yllä ja hiotaan jo sisään ajettuja taktiikoita. Eli mitään suurempaa muutosta joukkuepelaamiseen ei ole luvassa tällä kaudella. Tämä kausi voidaan unohtaa sen osalta ja siirtää katseet ensi kauteen.
Juanito: If I wasn’t a player, i’d be an Ultra Sur!

TAMI

  • Yli-Valvoja
  • *
  • Viestejä: 6428
Vs: Mourinhon toinen tuleminen
« Vastaus #41 : tänään kello 00:56:03 »
Jokainen kausi, jossa vakioavauksessa ovat Vini ja Kylian sekä keskikentältä puuttuu pallollinen osaaminen, voidaan unohtaa.

Fede ei ole keskikenttäpelaaja, vaan hänen paikkansa on oikeassa laidassa. Tosin jonkun Kroosin kaltaisen poikkeusyksilön (ehkä Rodri) kanssa voi toimia, mutta silloinkin kolmen keskikentässä.

Arda pelasi kauden huonoimman pelinsä oikeassa laidassa. Pelaajalle itselleen olisi parempi olla jossain muualla, koska oikeaa roolia ei ole tarjolla. Olisi todella paljon annettavaa, mutta ei voi laittaa Juden edelle.

Trentin on pakko olla avauksessa varsinkin, jos keskikenttä on mitä on. Mourinholla on pakkomielle Dumfriesiin, mikä heikentää tällä hetkellä joukkuetta merkittävästi.

Koko palapeli on levällään eikä palaset loksahda kohdalleen. Joukkueenrakennus on epäonnlstunut etenkin keskikentän ja Vini & Kylianin osalta.