Kirjoittaja Aihe: R.M. Castilla  (Luettu 146956 kertaa)

0 jäsentä ja 4 Vierasta katselee tätä aihetta.

elconejo

  • Viestejä: 31
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #220 : 04.10.2006, 14.12.08 »
Sporting Gijon on kuitenkin yksi suurimmista nousija suosikesita 

No eikä ole... Muttei heidän voittonsa silti mikään suuren suuri ylläri ollut.

Juanito

  • Viestejä: 738
  • JUANITO!
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #221 : 04.10.2006, 16.02.48 »
Kyllä monet Espanjalaiset heidät 3n kärkeen yhdessä Xerez( tuntuu aina epäonnistuvan nousussa) ja Malagan kanssa ovat rankanneet. Gijon ei tosin oo alottanu mitenkään vakuuttavasti.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eiköhän Castillan menokin parane kauden edetessä kuhan kaikki uudet tottuvat Segundaan. Toi pulustus tosi huolettaa   :-[
« Viimeksi muokattu: 04.10.2006, 16.08.26 kirjoittanut Juanito »
Räpmies

Cicinho

  • Viestejä: 1071
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #222 : 04.10.2006, 16.28.04 »
Mitä silloin tapahtuu jos Castilla nousee pääsarjaa? Saako se pelata Real Madridia vastaan?
"Minun joukkueeni ei ole ikinä ollut tuollaisessa narussa." KPV:n valmentaja Jarmo Korhonen ottelusta VPS:ää vastaan.

Mágico Madrid

  • Viestejä: 7162
  • La Saeta Rubia 1926–2014
    • Los Blancos
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #223 : 04.10.2006, 16.37.26 »
Mitä silloin tapahtuu jos Castilla nousee pääsarjaa? Saako se pelata Real Madridia vastaan?
ei Castilla saa nousta la Ligaan, jollei Real Madrid sitten tipu..
" La Saeta Rubia es el Real Madrid"¡HalaMadrid!

Juanito

  • Viestejä: 738
  • JUANITO!
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #224 : 04.10.2006, 17.24.50 »
Jep. Jos Castilla olisi nuosuun tarvittavalla sijoutuksessa niin se jäisi segundaan. Myös jos Real putuoaisi (tuskin tulee käymään  ;D) niin silloin Castillakin samalla yhden tason alemmas.

Castilla ei myöskään saa osallistua Cope del Reyhin. Vielä silloinkun sain, niin yhdessä finallissa oli Realin ykkönen ja Castilla. Ykkös jengi vei 6-1. Sen hetkesestä Castillan joukkueessa tosin pelasi suurin osa tulevan ykkösen pelaajista. Josta tulikin yksi RMA historian menestyksekkäin.   =  Quinta El Buitre
« Viimeksi muokattu: 05.10.2006, 23.33.42 kirjoittanut Juanito »
Räpmies

Mágico Madrid

  • Viestejä: 7162
  • La Saeta Rubia 1926–2014
    • Los Blancos
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #225 : 05.10.2006, 14.47.38 »
Castilla voitti Atleticon B-joukkueen 4-2.. olisiko jollain jotain faktaa pelistä?
" La Saeta Rubia es el Real Madrid"¡HalaMadrid!

Mágico Madrid

  • Viestejä: 7162
  • La Saeta Rubia 1926–2014
    • Los Blancos
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #226 : 06.10.2006, 23.52.16 »
El País jututti Real Madridin junioritoiminnan johtajaa Micheliä..

H: Mata ja Bueno ovat uudet lupaukset Real Madridin juniorimyllystä. Mitä olet itse mieltä?

M: He ovat erilaisia kuin muut 18-vuotiaat pelaajat. 18-vuotiaat pelaajat eivät voi vain nojata tekniseen osaamiseen. Me vaadimme monia asioita, jotta he olisivat valmiita ykkösjoukkueeseen.

H: Mitä heiltä puuttuu?

M: Pelkkä toive pelata ykkösjoukkueessa ei riitä, kun he pääsevät huipulle on heidän tehtävä rajusti töitä pysyäkseen huipulla. Päästäkseen tavoitteeseen tarvitsemme pysyvämmän(?) työympäristön.

H: Tarkoitatko taidoilla, taktisia taitoja?

M: Tärkein muute on, että nuori pelaaja ei välttämättä osaa sopeutua erilaisiin tilanteisiin pelissä.

H: Kuinka paljon ykkösjoukkueen huono maine/vaikutus vaikuttaa nuoriin?

M: Se riippuu. Viimeisen kymmenen vuoden aikana vaikutus ei ole ollut hyvä. Paras tuki ja vaikutus pitäisi tulla pelaajan urheilulliselta puolelta. Esimerkiksi, olen aina ollut kiinostunut Zidane urheilu-urasta, enkä niinkään hänen persoonastaan, johtuen siitä että hän ei ole paljon julkisuudessa. Tämä osoittaa, että hän oikea ammattilainen. Jalkapalloilijoiden pitäisi olla vain jalkapallopelaajia. Jos he haluvat tulla kuuluisiksi heidän pitäisi mennä televisioon.

H: Mitä päämääriä sinulla tällä kaudella?

M: Meidän pitää yrittää saada paljon puhetta aikaan, jotta Capello noteraisi meidät ja uskoisi meihin peluuttaaksen nuoria tällä kaudella ykkösjoukkueessa. Meidän täytyy aloittaa ketjureaktio pelaajien nostamiseksi ylemmälle tasolle. Tänä vuonna olemme nostaneet 25 pelaaja ylemmäs ja jotkut heistä pelaavat Castillassa. Me uskomme mahdollisten uusien tulevien ykkösjoukkueen pelaajien olevan 17-,18- tai 19-vuotiaita.. Jos he eivät onnistu, on meidän katsottava uusia vaihtoehtoja.

H: Käytätkö harjoituksissa paljon fyysisiä harjoituksia, ilman palloa?

M: Emme käytä. Harjoittelemme fysiikka pallon kanssa. Yksi nykyajan jalkapallon ongelmista on se, että useat pelaajat eivät ole niin teknisiä kuin pelaajt ennen vanhaan.. Nykypäivän pelaajat ovat parempia taktisessa osaamisessa ja he ovat fyysisesti parempia kuin ennen.

H: Aiotko hankkia pelaajia ulkomailta?

M: Espanjan lain mukaan emme voi tuoda pelaajia ulkomailta, jollei heidän vanhemmillansa ole pysyvää asuntoa Madridissa, joten joudumme ensimmäisenä keskittymään espanjalaisiin pelaajiin. Meidän pitäisi varsinkin keskittyä Madrid-taustaisiin pelaajiin. Pienemmät seurat menettävät omia nuoria pelaajian suurempiin seuroihin, jonka takia heidän junioritoiminta kärsii.

H: Miksi ajattelet Barceloonan junioritoiminnan olevan niin hyvässä uomissa?

M: Heidän urheilullinen vakaus seurassa on menestykäs. Heillä on ehkä uusia ihmisiä vastuussa junioritoiminnassa, mutta heillä silti on sama filosofia työssään. Nimet kuten Xavi, Puyol, Valdes ja Iniesta kertovat millä tasolla heidän junioritoiminta on. Real Madridin tuottavuus ei ole ollut hyvää viime vuosina johtuen ykkösjoukkueen hädästä.
----------------------------------------------------------
tollasta ajattelin näpyttää.. lähde on realmadrid.com
« Viimeksi muokattu: 06.10.2006, 23.53.59 kirjoittanut The Future=Robinho »
" La Saeta Rubia es el Real Madrid"¡HalaMadrid!

Mágico Madrid

  • Viestejä: 7162
  • La Saeta Rubia 1926–2014
    • Los Blancos
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #227 : 08.10.2006, 20.46.37 »
onko jollain linkkiä Castillan peliin?
" La Saeta Rubia es el Real Madrid"¡HalaMadrid!

Mágico Madrid

  • Viestejä: 7162
  • La Saeta Rubia 1926–2014
    • Los Blancos
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #228 : 15.10.2006, 01.45.33 »
2- Real Madrid Castilla: Codina; Palencia, Tébar, Torres, Santacruz; Javi García, De la Red (min. 59, Mata), Rayco (min. 59, Bueno), Granero, Adrián y Negredo (min. 89, Rodri).
1- Ciudad de Murcia: Jaime, Ceballos, Varela, Amaya, Ayoze; Gibanel, Torrecilla, Xavi Jiménez (min. 85, Ortega), Jonan, Luque (min. 70, Rafita) y Saizar (min. 66, Goitom).
Goles 0-1, min. 30, Torrecilla de cabeza; 1-1, min. 85, Javi García de cabeza; 2-1, min. 89, Negredo sentencia el encuentro.
Árbitro: Antonio Míguel Mateu Lahoz (Comité Valenciano). Amonestó a Rayco en el Castilla y a Xavi Jiménez y a Gibanel por el Ciudad de Murcia. Incidencias: partido correspondiente a la octava jornada del campeonato de Liga de la Segunda División disputado en el Estadio Alfredo Di Stéfano.
----------------------------------------

Castilla sentään hoitaa hommansa!
" La Saeta Rubia es el Real Madrid"¡HalaMadrid!

Mágico Madrid

  • Viestejä: 7162
  • La Saeta Rubia 1926–2014
    • Los Blancos
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #229 : 28.10.2006, 16.12.47 »
Castilla saa vieraakseen Xerezin.. Xerez on segundan parhaimpia joukkueita.. Xerez on sarjajohtaja, kun taas Castilla makailee sijalla 18.. Ennakkosuosikki on taatusti Xerez.. Matsi alkaa 19.30 ja linkki peliin on viestin lopussa..
 
Porteros: Adán y Codina.
Defensas: Tébar, Agus, Santacruz, Torres, Palencia y Jeffrey.
Centrocampistas: Valero, De la Red, Rodri, Javi García, Mata, Granero y Adrián.
Delanteros:Rayco, Negredo y Bueno.

http://www.myp2p.eu/Matches/Match8.htm
" La Saeta Rubia es el Real Madrid"¡HalaMadrid!

HannuTouru

  • Viestejä: 2160
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #230 : 28.10.2006, 16.24.01 »
Tämä aukaisee suoraan mediaplayerin:
mms://a906.l1905042905.c19050.e.lm.akamaistream.net/D/906/19050/v0001/reflector:42905

Sama lähetys, sama kanava siis, mutta pistinpä nyt kuitenkin.
"Ganar queremos todos, pero sólo los mediocres no aspiran a la belleza."

pälle

  • Viestejä: 2359
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #231 : 28.10.2006, 19.24.52 »
jos löytyy useamminkin tollasia mitkä avaa suoraan ton media playerin ni vois laittaa. satun kuulumaan siihen vähemmistöön, joka ei osaa käyttää tietokonetta. tai voisin osata mutku kone on niin paska.
tourulle kiitos :peukku_ylos:
"Kun synnyin, taivaalta osoitettiin minua ja sanottiin: Tuo on se kaveri." - Romario

RONALDO

  • Viestejä: 2911
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #232 : 28.10.2006, 19.46.43 »
Kiitoksia linkistä!

RONALDO

  • Viestejä: 2911
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #233 : 29.10.2006, 11.12.20 »
Niin tuo Castillan eilinen peli päättyi 1-1.Negredo teki Castillan maalin pilkusta.

Juanito

  • Viestejä: 738
  • JUANITO!
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #234 : 29.10.2006, 11.32.12 »
Loistava tulos Castillalta. Xerez on kuitenki Segundan parhaita, ellei paras joukkue.

Loistavaa työtä pojilta   :peukku_ylos:
Räpmies

Mágico Madrid

  • Viestejä: 7162
  • La Saeta Rubia 1926–2014
    • Los Blancos
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #235 : 04.11.2006, 17.31.53 »
Valladolid-Castilla

Porteros: Codina y Adán.
Defensas. Palencia, Tébar, Santacruz, Sergio, Jeffrey, Agus y Torres.
Centrocampistas: Javi García, Mosquera, Adrián, Valero y Rodri.
Delanteros: Rayco, Negredo, Thaer y Mata.

onko jollain linkkiä peliin?? tuskin..
" La Saeta Rubia es el Real Madrid"¡HalaMadrid!

HannuTouru

  • Viestejä: 2160
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #236 : 05.11.2006, 14.21.34 »
tvants://www.tvants.com/tvants/?k=348bff42f341ab11

Tolla voi mahdollisesti näkyä.
"Ganar queremos todos, pero sólo los mediocres no aspiran a la belleza."

Mágico Madrid

  • Viestejä: 7162
  • La Saeta Rubia 1926–2014
    • Los Blancos
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #237 : 05.11.2006, 16.56.30 »
tvants://www.tvants.com/tvants/?k=348bff42f341ab11
kiitti! :peukku_ylos:

Lainaus
Real Madrid coach Fabio Capello has asked Real B trainer Michel for information on his teenage midfielder Juan Mata Garcia.

Just 18, Mata has been outstanding for Real B this season and is in line for a call-up to the senior team for this week's Copa del Rey return-leg against Ecija.

tämä olisi hienoa.. Kyllä Michel tuohon suostuu!! :peukku_ylos: :peukku_ylos:
" La Saeta Rubia es el Real Madrid"¡HalaMadrid!

HannuTouru

  • Viestejä: 2160
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #238 : 05.11.2006, 17.11.53 »
Ei toimi mulla ainakaan vielä tuo streami, pitää kokeilla pelin alkaessa uudestaan.

Matan mahdolliselle ykkösjoukkueeseen nostamiselle.  :peukku_ylos:
"Ganar queremos todos, pero sólo los mediocres no aspiran a la belleza."

Mágico Madrid

  • Viestejä: 7162
  • La Saeta Rubia 1926–2014
    • Los Blancos
Re: R.M. Castilla
« Vastaus #239 : 05.11.2006, 18.21.56 »
tänään Castillan kohtaavan Valladolidin kokoonpanosta löytyy eräs mielenkiintoinen pelaaja, nimittäin Borja.. Borjahan on minun käsittääkseni Real Madridin juniorityön tulos ja on pelannut Castillan riveissä.. Taisi herra myös pelata Luxan aikoihin ykkösjoukkueessa..
" La Saeta Rubia es el Real Madrid"¡HalaMadrid!