Itse höntsyilen vielä demon kanssa (expanderi toki käytössä), kun ei ole täyttä versiota vielä tullut hankittua. Enemmän aloittelevana PES-pelurina pelailin tuossa ***-tasolla Arse-Madrid -ottelun. Kotijoukkue sai heti alkuun kulman jälkitilanteesta johtomaalin, mutta sain nopeasti pelin haltuuni. Itse maestro, eli Zizou, on kyllä mainio peluri myös tässä virtuaalipelissä: ensin onnnistui hieno läpisyöttö parin harhautuksen jälkeen ja Ronaldo keskeltä läpi. Tuloksena kylmän viileä viimeistely Lehmannin ja Colen kautta maaliin

30 minuutin matsin loppupuolella Zizoulla kaukolaukaus, jonka Lehman nyrkkeilee ulos alueelta, pallo Raúlille, rinnalla haltuun ja hirmuinen pommi noin 25 metristä takayläkulmaan. Lopputulos 1-2. Roberto Carloksella kolautin vielä kertaalleen ylärimaan vaparista.
PES5 
Sama

Täys versio pitäis tosiaan saada, niin pääsis tuota Master Leagueta testaamaan, samoin kuin luonnollisesti muitakin joukkueita..