Torstaina tsekkasin Mullholland Fallsin, joka oli oikein hyvää ajanvietettä. Unelmien sielunmessussakin näytellyt Jennifer Connelly on tässä elokuvassa ehken hieman kauniimpi

Mutta äsken, kun en darrassa saanut unta ja heräsin aikaisin, pistin kahvit tulemaan ja avasin telkku.comin ja katsoin, että hei! Sieltähän tulee Stardust, se elokuva, jota isoveli on kehunut maasta taivaisiin. Noh, leivät ja kahvit olkkariin ja ei muuta kun nojatuoliin tiiraamaan.
Ja HUH. Täydellinen satu. Loistavat näyttelijät kruunaavat ja hieno juoni, kuten saduissa yleensä. Pakko antaa erityismaininta De Nirolle, joka vetää huikean sivuroolin (lyhyen tosin).

Samoin mainitsen yhden suosikki näyttelijöistäni, Ricky Gervaisin, jolla on minirooli, mutta on vakuuttava ( ja hauska

)
Stardustille siis täydet *****/5
