RealMadridFIN::foorum
Real Madrid => Keskustelua Real Madridista => Aiheen aloitti: matskulainen - 09.06.2009, 17.51.46
-
Edit: Real Madrid on pelannut kaikki pre-seasonin ottelunsa. La Ligan ensimmäinen ottelu Deportivoa vastaan lauantaina 30.8.
(http://www.gifmania.co.uk/association-football/real_madrid/Real_anime.gif)
Uusi kausi alkaa uudella johtoportaalla ja todennäköisesti paljolti tasokkaammalla kokoonpanolla syksyllä, mutta sitä ennen pelataan kiivas pre-season jonka aikana on mahdollisuus lunastaa itselleen paikka Pellegrinin avauskokoonpanossa. Pre-seasonin otteluissa seurataan myös uusien hankintojen ensimmäisiä askeleita valkopaidassa.
Otteluohjelma
20.7.2009, Dublin, vs Shamrock Rovers, V 1-0
(Benzema): http://tinyurl.com/realmadridrovers
26.7.2009, Peace Cup, vs Al Ittihad, T 1-1
(Raúl): http://tinyurl.com/realmadridittihad
28.7.2009, Peace Cup, vs L.D.U, V 4-2
(Ronaldo, Granero, Metzelder, Negredo): http://tinyurl.com/realmadridldu
2.8.2009, Peace Cup, vs Juventus, H 1-2
(Ronaldo): http://tinyurl.com/realmadridjuventus
7.8.2009, Toronto, vs Toronto FC, V 5-1
(Raúl x2, Ronaldo, Benzema, Robben): http://tinyurl.com/realmadridtoronto
9.8.2009, Washington, vs DC United, V 3-0
(Higuaín x2, Robben): http://tinyurl.com/realmadriddcunited
15.8.2009, San Sebastián, Real Sociedad, V 2-0
(Benzema, Sneijder): http://tinyurl.com/madridrealsociedad
19.8.2009, Dortmund, vs Borussia Dortmund, V 5-0
(Granero, Robben, Higuaín, Kaká, Raúl): http://tinyurl.com/realmadridborussia
24.8.2009, Trofeo Santiago Bernabeu, vs Rosenborg, V 4-0
(Benzema x2, Lass, Raúl): http://tinyurl.com/realmadridrosenborg
Tilastot
Yleiset
Voittoja: 7
Tasapelejä: 1
Tappioita: 1
Maaliero: 26-6
Maalintekijät:
Raúl 5
Benzema 5
Higuaín 3
Robben 3
Ronaldo 3
Granero 2
Kaká 1
Lass 1
Negredo 1
Metzelder 1
Sneijder 1
-
Lisäksi perus dollarikiertue, jonka aikana pelataan Torontoa ja DC Unitedia vastaan.
edit. Viime kaudella pelattiin yhteensä kuusi harjoitusottelua+Super Copan pelit. Eli muutama peli lisää on luultavasti tulossa myöhemmin. En sitten tiedä kuinka suuri vaikutus valmennusjohdolla on, mutta viime vuonna Villarreal pelasi viisi peliä. Toisaalta Peace Cupista voi tulla jo neljä peliä.
-
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/1202773795219/noticia/Noticia/Asi_sera_la_pretemporada.htm
Mikäli ymmärsin oikein ykkösjoukkueen pelaajat palaavat lomiltaan 10.7, poislukien Confederation Cupissa maitaan edustaneet(Kaká, Casillas ja Ramos). 11.7 pelaajilla on lääkärintarkastukset ja perinteiset fysiikkatestit.
22.7 RMA matkustaa Dubliniin. Siellä pelataan yksi peli, mutta vastustaja päätetään myöhemmin. Tämänkin lisäksi saattaa tulla vielä lisää treenipelejä.
-
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/1202774113897/noticia/Noticia/Nuevo_amistoso_confirmado.htm
19.8 Borussia Dortmund - Real Madrid
-
22.7 RMA matkustaa Dubliniin. Siellä pelataan yksi peli, mutta vastustaja päätetään myöhemmin. Tämänkin lisäksi saattaa tulla vielä lisää treenipelejä.
Nyt tuo peli on varmistunut. Real Madrid kohtaa Shamrock Roversin. Joukkue pelaa Irlannin pääsarjassa, ja koostuu lähinnä irkuista. Seuralla on 15 vanhan Irlannin mestaruutta. Sen ensimmäinen ja toistaiseksi viimeinen nyky-sarjamuodon mestaruust tuli vuonna 2006.
(http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/e/ee/Srfc_crest.png)
-
Miguel Torres (http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/1202774478262/noticia/Entrevista/Renuncia_a_dias_de_vacaciones.htm) aikoo olla joukkueen vahvuudessa 10. heinäkuuta alkaen, vaikka voisi EM-kisojen vuoksi lomailla pidempääkin. Torres ei tosin ole pelannut kisoissa minuuttiakaan, mutta kyllä se ruotsalaisslutien jahtaaminenkin työstä käy, joten Torresille. :peukku_ylos:
Sen verran korjausta tuohon ohjelmaan, että joukkue on Dublinissa 13.–22.7. Ottelu Shamrock Roversia vastaan pelataan 20.7.
-
25. elokuuta pelattavassa Trofeo Santiago Bernabéussa vastaan asettuu ei enempää eikä vähempää kuin Milan (http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/1202774642683/noticia/Noticia/Milan,_rival_del_Trofeo_Santiago_Bernabeu.htm). Seuran sivusto hehkuttaa ottelua fraasein ”los dos equipos más laureados de Europa” ja ”un partido especial para Kaká”. Milan on vieraillut Madridissa kyseisen höntsän puitteissa ennenkin ja voittanut pytyn kahdesti.
-
Joukkue kokoontuu 11. päivä heinäkuuta eli vähän yli viikon kuluttua. On mielenkiintoista nähdä tapahtuuko myyntejä tai onnistutaanko ylijäämää myymään ennen tuota. Joukkueelle ei tee kovinkaan hyvää, jos pretemporadalla hengailee pelaajia, jotka tietävät lähtevänsä. Tapaus Cicinho tai Figo tästä hyvänä esimerkkinä.
Muistaako joku, että mikä päivä Confeferations cupissa pelanneet liittyvät mukaan? Cristiano Ronaldo ilmeisesti liittyy joukkueeseen ihan normaalisti?
Tulee huikea pretemporada :peukku_ylos:
-
Oon lomalla jenkkien itärannikolla heinäkuun lopussa/elokuun alussa, mutta en nyt tietenkään enään tuolloin 9.8, jolloin pelataan Washingtonissa. :keskari: Matkakumppaneitten kanssa kun vielä oli puhetta ensin, että oltaisiin viikkoa myöhemmin vasta menty, mutta eivätpä olleet pretemporan aikataulut vielä silloin selvinneet. No ei voi mitään. Pitänee suunnitella jonkinlainen viikonloppumatka Madridiin tossa ensi kauden aikana.
Pahoitten osittain aika pahaa ot. :peukku_alas:
-
itteä syljettää kun täällä Suomessa on tämä Reali fanitus vasta niin lapsuksien kengissä. Olisi todella leppoisaa lähteä jollakin Suomi-fani porukalla haistelee tuulia, tai edes tilata yhdessä paitoja, mutta ei niin ei. Noh UCL- lippuja sitten...
-
itteä syljettää kun täällä Suomessa on tämä Reali fanitus vasta niin lapsuksien kengissä. Olisi todella leppoisaa lähteä jollakin Suomi-fani porukalla haistelee tuulia
Ois kyl siistii lähtee porukalla Madridiin!!!!
-
itteä syljettää kun täällä Suomessa on tämä Reali fanitus vasta niin lapsuksien kengissä. Olisi todella leppoisaa lähteä jollakin Suomi-fani porukalla haistelee tuulia
Ois kyl siistii lähtee porukalla Madridiin!!!!
No ei tämänkään toteuttaminen vaadi muuta kuin että sitten kun otteluohjelma on selvillä ni joku(lue Robbenin matkailualalla työskentelevä isä ;) ) suostuu niitä matkoja etsimään ja organisoimaan muutenkin koko juttua. Ja todennäköisesti joku vähän syksyisempi/talvisempi ajankohta olisi aika jees
-
Muistaako joku, että mikä päivä Confeferations cupissa pelanneet liittyvät mukaan? Cristiano Ronaldo ilmeisesti liittyy joukkueeseen ihan normaalisti?
Confederation Cupissa olleet pelaajat liittyvät joukkueen mukaan Irlannin reissulle. CR ja Benzema aloittavat muiden mukana heti 10.7.
-
Eli kaikki ovat mukana ensimmäisessä pelissä, hyvä. Toivottavasti mahdolliset tulevat hankinnat saataisiin tehtyä ennen Irlannin reissua.
-
Kuumia terveisia San Sebastianista :)! Meilla on nyt liput Peace cupin Al Ittihad-matsiin ja sita ennen olisi viela aikalailla reissattavaakin, voitte vaan uskoa miten malttamattomana taalla olen! Eihan kukaan muu ole tulossa Madridiin samoissa merkeissa? Rahatilanteeni mukaan voin muuten tuoda mukanani jotain roipetta mikali niikseen.. :)
-
Miguel Torres (http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/1202774478262/noticia/Entrevista/Renuncia_a_dias_de_vacaciones.htm) aikoo olla joukkueen vahvuudessa 10. heinäkuuta alkaen, vaikka voisi EM-kisojen vuoksi lomailla pidempääkin. Torres ei tosin ole pelannut kisoissa minuuttiakaan, mutta kyllä se ruotsalaisslutien jahtaaminenkin työstä käy, joten Torresille. :peukku_ylos:
Sen verran korjausta tuohon ohjelmaan, että joukkue on Dublinissa 13.–22.7. Ottelu Shamrock Roversia vastaan pelataan 20.7.
torres on kyllä aivan mahtava kaveri. vastikään, kakan siirron tultua julki kun mieheltä kysyttiin suostuuko hän mahdollisesti luopumaan pelinumerostaan jos kaka sen haluaa, ja vastasi jotain sinne päin että luopuisi silmää räpäyttämättä. kunnon madridista, hänenlaisiaan tarvitaan jengissä.
eikä siinä, kyllähän sitä miljoonia voisi hankkia ja potkia palloa aina välillä ikerin ja kakan kanssa.
-
Oho aivan väärä paikka... noh ot:ien äiti
Huom...
Viime classico päättyi 2-6 , numerot imartelevat mutta ensikauteen on tullut seuraavat muutokset:
Real
Nippu alkaa olla kasassa, mitä nyt holding midfielder tarvitaan, koska Gagosta ei vielä ole näihin kenkiin Javi Garciasta puhumattakaan(De La Rediin luottoa olisi ollut). Ja sitten se aina kyrsivä vasenpakki, mikä mielestäni saisi olla vaikka Sportingin nuori Espanjalainen pakkilupaus kuka helvetti nyt olikaan, olisipa turvallisen oloinen pakkilinja seuraavaksi 8vuodeksi, onhan kokenein ja vanhin pakki tällä hetkellä 26!-vuotias Pepe. Heinze!- kuitenkin kusi viimekauden erittäin pahasti ja toivottavasti joku muu seura saa nauttia hänen bravuureistaan ensikaudella. Joukkueesta löytyy leveyttä huima määrä,vaikkakin leveyttä löytyy vääristä paikoista, mitä vittua tekee noin monella hyökkääjällä. Puolustavan keskikentän paikkaa pystyy pelaamaan riittävällä tasolla vain M.Diarra ja Lass, Holding midfielderinä kelpuuttaisin ainoastaan nuoren argon hänen uskomattoman potentiaalinsa kautta ja tulihan viimekaudella niin hurjat määrät pelejä että kokemustakin alkaa löytymään, joukkueen haluttomuus ja yltiöhykkäävyys saivat Gagon tietyissä peleissä näyttämään surkealle. Joukkue on mitä ihailtavin ikärakenteeltaan on kokemusta, on nuoria nälkäisiä lupauksia. Ja mikä parasta ei olla 1-2 pelaajan armoilla, nyt ratkaisijoiksi on heittää Benzema,Robben,Higuain,Ronaldo,Gago ja vielä on varaa odottaa Sneijderilta joskin Hollantilaiset tod.näk muualle suuntaavatkin. Tämä vaikuttaa mielestäni nimekkäimmälle joukkueelle koskaan ja mikä parasta ikärakenne tulee takaamaan suurta menestystä tulevaisuudessa, jos ja kun tämä kausi onkin menestyksekäs. Lasskin toivottavasti oppii Espanjaa niin he oppivat Gagon kanssa juoksemaan paremmin parina.
Juande Ramosin alaisuudessa idea oli: Pelatkaa pallo Robbenille tai Higuainille ja odottakaa ihmettä- Higsuhan peippailikin ja osoitti arvostelijoille, mutta kuitenkin harvinaisen munatonta. Joukkuepuolustuksesta Ramos ei ollut kuullutkaan, ilmankos visiitti Briteissäkään ei ottanut tuulta purjeisiin.Pellegrinillä taasen on todella hurja paikka, on odotusten tuomat paineet, voitettava joukkueen luottamus, pidettävä egot tyytyväisinä ja housut jalassa, vähän kuin Pep Guardiolalla viime kaudella, tosin nyt on kuitenkin kyseessä kokenut valmentaja joka taitaa joukkuepuolustuksen niksit, toivottavasti hän osaa myös kehittää pelaajia aivan eri tavalla kuin sysset yms., tähän uskon kuitenkin tarvittavan vuosia. Itse ainakin odotan Pellegrinistä pitkäaikaista pelastajaa. Kiitos Perez, ensikaudella todellakin taistellaan ja katsellaan parasta viihdettä vuosiin. Hankinnat ovat mielestäni menneet nappiin, todellisia ratkaisijoita jotka kääntävät 80% peleistä meille.
Barca: Joukkueen C-Rottanaama on vanha ja hidas paska ja vielä ensivuonna entistä hitaampi. Barcan ikärakenne alkaa huolestuttamaan monia, Henri joka perustaa pelinsä nopeudelle on kohta 32w ja vuosi vuodelta pudotuksen suuruus vain kasvaa, verrataan vaikka Rauliin. Etoo kiemurtelee ja haluaa enemmin dollareita että saa hienommat Niket. Messi ei voi pelata toista kautta putkeen noin vähillä kolhuilla, Valdeskaan ei esittänyt bravuureitaan viime kaudella jotka ovat yleensä kääntäneet pelejä vieraiden eduksi. Lisäksi joukkue on erittäin mestaruus krapulainen ja Pep ei osaa pelastaa uppoavaa laivaa. Afrikan mestaruuskilpailut ja Touren poissaolo pitävät huolen että Real saa kokokauden loppuun saakka riittävän johdon hyvin aikaisessa vaiheessa. Ainoa pelko on Iniestassa joka jo viime kaudella oli joukkueen paras, vaikka häntä ei kukaan arvostanutkaan Xavinkin viedessä enempi huomiota.
Jos joku vielä Perezistä urputtaa Calderon oopperan jälkeen tulen :traktori::lla kylään
-
nyt ratkaisijoiksi on heittää Benzema,Robben,Higuain,Ronaldo,Gago
Pitäisikö tuossa lukea Kaka ::)
-
(http://www.realmadrid.com/cs/Satellite?blobcol=urldata&blobheadername1=Content-disposition&blobheadervalue1=attachment%3B+filename%3DRa%C3%BAl.jpg&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1202891354425&ssbinary=true)
Mä mustalainen ooooon.. :peukku_ylos:
(http://www.realmadrid.com/cs/Satellite?blobcol=urldata&blobheadername1=Content-disposition&blobheadervalue1=attachment%3B+filename%3DPepe%2C_Lass%2C_Cristiano%2C_Benzema_y_Adan.jpg&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1202891356438&ssbinary=true)
Tätä on odotettu :pallo:
-
Toivottavaa olisi saada ensi kauden suunnitelmiin kuulumattomat pelaajat nopeasti varautumaan lähtemään seurasta. Drenthe, Huntelaar, VDV?, Metzelder jne. Rinkiin kuuluu tällä hetkellä lähelle 30 pelaajaa, ja 6 muuta palaa vielä myöhemmin harjoitusvahvuuteen.
-
Ketäs kaikkia? Nopeasti katsoin kotisivuilta plantillan lukumääräksi 28, ja ainakin Garay sekä Negredo puuttuivat listalta.
8kpl voisi poistaa; Metz, J.Garcia, Drenthe, Parejo, De la Red, Negredo, VdV ja Huntelaar. Omat kasvatit J.Garcia ja Parejo tuskin tulevat peliaikaa saamaan, jopa penkille pääseminen tulee tekemään tiukkaa, joten laina/myynti(+takaisinosto-optio) voisi olla kätevin ratkaisu. De la Red ei valitettavasti tule pelaamaan, sehän olikin jo selvää ajat sitten.
Tämän operaation jälkeen ringin vahvuus on n. 22 pelaajaa, mikä on myös liikaa joillekin valmentajille. Tässäkin tapauksessa katsomoon jää muutama kelpo pelaaja. Nähtäväksi jää, kiinnostaako se vaihtoehto joitakin pelaajia, vai lähtevätkö hakemaan peliaikaa muualta.
-
(http://www.realmadrid.com/cs/Satellite?blobcol=urldata&blobheadername1=Content-disposition&blobheadervalue1=attachment%3B+filename%3DGrupo_corriendo.jpg&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1202891349114&ssbinary=true)
Kuvasta puuttuuvat vielä Casillas, Ramos, Albiol, Kaka, Javi Garcia ja Parejo kesän maajoukkue tehtävien vuoksi. Onkohan noita jo riittävästi ;D.
-
Garay ja Negredo olivat tänään mukana ensimmäisissä harjoituksissa, eli ilmeisesti jälkimmäinen on kuin onkin ostettu takaisin. Näin ollen joukkueessa on 29 pelaajaa (joista Finalen mainitsemat vielä lomilla), kun De la Red valitettavasti vähennetään pois. Lisäksi harjoituksissa oli mukana viisi pelaaja Castillasta (Adán, F. Ramos, Tébar, Palanca ja Agus).
Marcan pretemporada-ohjelma (http://www.marca.com/deporte/futbol/equipos/real-madrid/2009-2010/pretemporada.html) kertoo, että 15. elokuuta olisi ottelu San Sebastiánissa Real Sociedadia vastaan. La Real täyttää 100 vuotta. :peukku_ylos:
-
Marcan pretemporada-ohjelma (http://www.marca.com/deporte/futbol/equipos/real-madrid/2009-2010/pretemporada.html) kertoo, että 15. elokuuta olisi ottelu San Sebastiánissa Real Sociedadia vastaan. La Real täyttää 100 vuotta. :peukku_ylos:
oho, onpan monta treenipeliä tällä kaudella. Ehkä ihan hyvä juttu, koska joukkueeseen on tullut niin monta uutta pelajaa.
-
Parte médico (http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/1202776330825/noticia/Noticia/Parte_medico_2009-07-11.htm)
Harjoituksissa alkaa tempo kasvaa ja miehiä sitä mukaa pudota. Kovia ovat kokeneet canteranot F. Ramos ja Palanca, joista ensimmäisellä meni kyynärpää sijoiltaan ja jälkimmäisellä venähti polven nivelsiteet. Irlannin-reissu taisi sitten heidän osaltaan olla siinä? :peukku_alas:
-
Tuo rosterihan on tällä hetkellä ihan älyttömän kokoinen. Nyt kyllä kohtapuoliin pitäisi tulla niitä poisjääntejä.
Negredon ja Huntelaarin tulevat kohtalot ainakin harmittavat allekirjoittanutta. Huntelaar mitä tod. näk on SE seuraava RVN ja Negredo lupaavimpia voimakkaita ja puhtaita strikereita mitä Madridissa on nähty sitten Soldadon.
Higuain, Benzema, Huntelaar, Negredo olisi pelillisesti aivan uskomaton kärkinelikko, miinuksena pieni kokemattomuus. RVN ja Raul kuitenkin varmasti järkevintä olisi pitää pakassa Hunterin ja Negredon tilalla, jolloin hyökkäys on myös KOVA.
-
Parte médico (http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/1202776330825/noticia/Noticia/Parte_medico_2009-07-11.htm)
Harjoituksissa alkaa tempo kasvaa ja miehiä sitä mukaa pudota. Kovia ovat kokeneet canteranot F. Ramos ja Palanca, joista ensimmäisellä meni kyynärpää sijoiltaan ja jälkimmäisellä venähti polven nivelsiteet. Irlannin-reissu taisi sitten heidän osaltaan olla siinä? :peukku_alas:
Ainakin F. Ramoksen reissu jää väliin, ja tilalle otetaan Tomas Mejias RM C:stä.
Marcan pretemporada-ohjelma (http://www.marca.com/deporte/futbol/equipos/real-madrid/2009-2010/pretemporada.html) kertoo, että 15. elokuuta olisi ottelu San Sebastiánissa Real Sociedadia vastaan. La Real täyttää 100 vuotta. :peukku_ylos:
Seuran omat kotisivut vahvistavat myös tämän.
-
Ainakin F. Ramoksen reissu jää väliin, ja tilalle otetaan Tomas Mejias RM C:stä.
Jep, eli Irlantiin lähdetään tällaisella 31 30 miehen ryhmällä:
Porteros: Dudek, Adán, Mejías
Defensas: Pepe, Marcelo, Torres, Garay, Heinze, Metzelder, Salgado, Agus, Velayos
Medios: Javi García, Parejo, Drenthe, Gago, Guti, Lass, Sneijder, Van der Vaart, Diarra, Tébar, Palanca
Delanteros: Raúl, Cristiano Ronaldo, Benzema, Higuaín, Robben, Van Nistelrooy, Huntelaar, Negredo
Joukkue asuu matkan aikana vaatimattomassa Carton Housessa:
(http://www.realmadrid.com/cs/Satellite?blobcol=urldata&blobheadername1=Content-disposition&blobheadervalue1=attachment%3B+filename%3DHotel_Carton_House.jpg&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1202891819914&ssbinary=true)
Albiol, Casillas, Kaká ja Ramos liittyvät joukkueeseen vasta 27. heinäkuuta.
-
Innolla odotan seuraavien henkilöjen kutsumista lehdistötilaisuuteen: Sneijder, Robben, Drenthe, Van der Vaart ja Ruud Van Nisltelrooy. Olisi hauska kuulla minkälaisilla fiilareilla puukengät Irlannissa ovat. Sneijder ja Robben todennäköiset jatkajat.
Michel Salgadolle vielä kunniamaininta, että pelaa sopimuksensa loppuun. Taistelija, joka ei kaihda valkoisen paidan tuhrimista verellään. Salgadon dissaaminen on välillä saanut turhan suuret mittasuhteet.
http://www.youtube.com/watch?v=4Qambrycfys&feature=related :peukku_ylos:
-
Innolla odotan seuraavien henkilöjen kutsumista lehdistötilaisuuteen: Sneijder, Robben, Drenthe, Van der Vaart ja Ruud Van Nisltelrooy. Olisi hauska kuulla minkälaisilla fiilareilla puukengät Irlannissa ovat. Sneijder ja Robben todennäköiset jatkajat.
Michel Salgadolle vielä kunniamaininta, että pelaa sopimuksensa loppuun. Taistelija, joka ei kaihda valkoisen paidan tuhrimista verellään. Salgadon dissaaminen on välillä saanut turhan suuret mittasuhteet.
http://www.youtube.com/watch?v=4Qambrycfys&feature=related :peukku_ylos:
http://www.youtube.com/watch?v=qoVJvtKLy48&NR=1 ::) nojoo.
-
Robben rejects exit talk (http://www.skysports.com/story/0,19528,11835_5434813,00.html)
Robben kommentoi lyhyesti tilannettaan.
-
(http://www.realmadrid.com/cs/Satellite?blobcol=urldata&blobheadername1=Content-disposition&blobheadervalue1=attachment%3B+filename%3DEntrenamiento.jpg&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1202892165762&ssbinary=true)
(http://www.realmadrid.com/cs/Satellite?blobcol=urldata&blobheadername1=Content-disposition&blobheadervalue1=attachment%3B+filename%3DEntrenamiento.jpg&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1202892164953&ssbinary=true)
Gagoa ei ilmeisti hirveesti nappaa reenaaminen? ;D
-
Gagoa ei ilmeisti hirveesti nappaa reenaaminen? ;D
Ja luulisi, että juuri vetoreenit kelpaisivat ;). Sen verran surkean potkutekniikan kaveri meinaan omaa.
-
Gagoa ei ilmeisti hirveesti nappaa reenaaminen? ;D
Ja luulisi, että juuri vetoreenit kelpaisivat ;). Sen verran surkean potkutekniikan kaveri meinaan omaa.
tuota kyllä minäkin eka kattoisin näistä kahdesta hieman mallia ja arvaa onko pienet suorituspaineet!
-
Tuli katsottua tuo Cristiano Ronaldon lehdistötilaisuus suorana äsken. Vaikuttaa kyllä siltä, että mies on todella tullut seuraan voittamaan. Kaikesta uhkuu voittamisen halu :peukku_ylos:
-
Ihan ohimennen huomasin että Real näyttää harjoittelevan NIKEN palloilla noissa pre season kuvissa!?!? Miten mahdollista??
-
En nyt mene varmaksi huutamaan mutta la ligaa pelataan ainakin niken palkoilla, itse asiassa uusi malli esiteltiin jokin aika sitten.
-
Mielestäni ainakin kuulostaa kohtuu fiksulta, että treenataan samoilla palloilla kuin liigassa pelataan. Vaikken itse höntsäpeleissä eroa noissa huippupalloissa huomaakaan, ehkäpä Madridin tasoiset ammattilaiset sitten huomaavat. Tiedä heitä.
-
Mielestäni ainakin kuulostaa kohtuu fiksulta, että treenataan samoilla palloilla kuin liigassa pelataan. Vaikken itse höntsäpeleissä eroa noissa huippupalloissa huomaakaan, ehkäpä Madridin tasoiset ammattilaiset sitten huomaavat. Tiedä heitä.
Itse huomaan. Adidaksen pallot leijailevat, Nikeissä sentään joku raja noissa leijailuissakin.
-
On se Raul vaan kova äijä :peukku_ylos: Joukkueella oli tänään aamupäivä vapaata, mutta Raul ei muun joukkueen tapaan levännyt, vaan veti yksin fysiikkatreeniä. Taitaa mies tosissaan taistella paikasta avauskokoonpanossa ensi kaudellakin.
http://www.marca.com/2009/07/16/futbol/equipos/real_madrid/1247762621.html (http://www.marca.com/2009/07/16/futbol/equipos/real_madrid/1247762621.html)
(http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42594000/jpg/_42594929_raul_getty300.jpg)
Siinä vähän mallia nuoremmille kavereille asenteesta!
-
Tulee jotenkin muuan Lahtelainen mieleen ilman niitä loukkaantumisia... Toivotaan että Raul vaan osaa lopettaa peliuran ajoissa.
-
- -
Kyllähän el Sieten asenne ja työmoraali on aivan omaa luokkaansa, ollut tyyliin aina(?). Jokainen valmentaja kertonut Raulin tulevan treeneihin ensimmäisenä ja lähtevän viimeisenä. Mutta kyllä lepo ja palautuminen ovat yhtä tärkeitä rankan harjoittelun ohella (loukkaantumistenkin välttämiseksi).
Tosiaan kolmas päivä Irlannissa oli joukkueen "vapaa päivä": vapaaehtoinen aamiainen 9:00 ja päivän ainoat treenit 19:30 (muina päivinä kolmet harkat pvässä). Aamiaisen jälkeen oli pelaajilla neljä tuntia vapaa-aikaa ja vaihtoehtoina mm. lepääminen, omatoiminen lenkki, tenniksen tai golfin peluu. RealMadrid.com (http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/1202776548245/noticia/Noticia/Day_3:_Well-deserved_rest.htm)
Plus: todella positiivinen kuva välittynyt Crissestä ensimmäisten lehdistötilaisuuksien perusteella :peukku_ylos:
-
Tuli katsottua tuo Cristiano Ronaldon lehdistötilaisuus suorana äsken. Vaikuttaa kyllä siltä, että mies on todella tullut seuraan voittamaan. Kaikesta uhkuu voittamisen halu :peukku_ylos:
Löytyyköhän tuohon vielä linkkiä?
-
Tuli katsottua tuo Cristiano Ronaldon lehdistötilaisuus suorana äsken. Vaikuttaa kyllä siltä, että mies on todella tullut seuraan voittamaan. Kaikesta uhkuu voittamisen halu :peukku_ylos:
Löytyyköhän tuohon vielä linkkiä?
http://www.youtube.com/watch?v=cyVoklO_bwQ
-
Tuli katsottua tuo Cristiano Ronaldon lehdistötilaisuus suorana äsken. Vaikuttaa kyllä siltä, että mies on todella tullut seuraan voittamaan. Kaikesta uhkuu voittamisen halu :peukku_ylos:
Löytyyköhän tuohon vielä linkkiä?
http://www.youtube.com/watch?v=cyVoklO_bwQ
Tattis!
-
Tuli katsottua tuo Cristiano Ronaldon lehdistötilaisuus suorana äsken. Vaikuttaa kyllä siltä, että mies on todella tullut seuraan voittamaan. Kaikesta uhkuu voittamisen halu :peukku_ylos:
Löytyyköhän tuohon vielä linkkiä?
http://www.youtube.com/watch?v=cyVoklO_bwQ
Tattis!
Myös seuran etusivulla on englannin kielinen parin minuutin pätkä Crissen pressitilaisuudesta.
-
Tänään nähdään Galácticot työssään ensimmäistä kertaa :P :peukku_ylos:
-
Tänään nähdään Galácticot työssään ensimmäistä kertaa :P :peukku_ylos:
moneltas tuo matsi alkaakaan ja varmaan joku sit linkittää ystävällisesti streamia?
Aini ja kahvit näppikselle: "Kesän kauppojen myötä City on ensi akudella yksi voittajasuosikeista Englannin Valioliigassa." IS taas hoitaa... Itse ku muitan vaan putoamista vastaan taistelun Cityn osalta.
-
Tänään nähdään Galácticot työssään ensimmäistä kertaa :P :peukku_ylos:
moneltas tuo matsi alkaakaan ja varmaan joku sit linkittää ystävällisesti streamia?
22 suomen aikaa taitaa alkaa ja striimiä löytyy varmaan myp2p:ltä.
-
Kyllä 22.00 alkaa, ja tuosta linkistä löytyy striimit: http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=43665&part=sports
-
Onkos avauskokoonpanosta mitään tietoa?
-
Edit. avaus:
Dudek; Torres, Pepe, Metzelder, Marcelo; Cristiano, Lass, Gago, Guti; Raúl e Higuaín.
-
Dudek-Torres - Pepe - Metzelder - Marcelo-Ronaldo - Diarra - Raul - Guti - Higuain -Benzema :tuoppi:
-
Siinä taitaa olla vahvistettu avauskokoonpano:
Dudek; Torres, Pepe, Metzelder, Marcelo; C.Ronaldo, Lass, Gago, Guti; Raúl e Higuaín.
-
Blonde sensation heti avauksessa :peukku_ylos:
-
Blonde sensation heti avauksessa :peukku_ylos:
:peukku_ylos:
Ei Benzemaa :peukku_alas:
-
Higuainin avauspaikalle :peukku_ylos:
Ottakaa talteen, mutta Guti syöttää Cristianon ainakin 2 kertaa läpi.
-
Gago saunonut itsensä taas aloitukseen. >:( :peukku_alas:
-
Tulosveikkaukset?
7-0 Valkoisille.
-
Gago saunonut itsensä taas aloitukseen. >:( :peukku_alas:
Hienoa puhetta siihen nähden, että puhutaan 23-vuotiaasta pelaajasta ja kauden ekasta höntsäpelistä. :peukku_ylos:
-
Marcelo vasempana pakkina :peukku_ylos: ja Higuainille :peukku_ylos:, nyt sitten toivotaan että Raul otetaan äkkiä vaihtoon että päästään pelaamaan ja voidaan scoutata uusia miehiä. Robbenia ei toivottavasti lasketa kentälle loukkaantumaan.
Gagoa parempaa meillä ei ole tällä hetkellä sille paikalle... Argo:lla oli suht.vahva kausi viimevuonnakin, paljon pelejä ja vain muutaman kerran pahempia jäätymisiä, harmi kyllä ne pelit tulivat juuri sillä hetkellä kun useimmat fanit seurasivat eli maksa-allasta ja Bartsiloonaa vastaan.
Ja :keskari: 4-4-2:lle
-
Täytyy myöntää, että odotan jo herkeämättä näkeväni Cristianon Realin paidassa.
Veikkaus: 8-0
Cristiano, Higuain, Benzema ja Raul osuvat kaikki.
-
Ja :keskari: 4-4-2:lle
Que?
Kyllä nyt on selkeääkin selvempi 4-3-3 käytössä, ainakin paperilla.
-
Tulosveikkaukset?
7-0 Valkoisille.
0-5 Valkoisille. :tuoppi:
-
Ja :keskari: 4-4-2:lle
Que?
Noh pakkohan se varmaan on 4-4-2 pelata, koska taas ostettiin hyökkääjiä asenteella jos hyökätään ei tarvitse puolustaa. Noh ehkä tälläisellä kokoonpanolla missä on 1 laituri (ilmeisesti vapaalla roolilla) ja laitapakit nousevat, muutenhan on kyseessä liian hyökkäävä muodostelma etenkin kun huomioidaan 4 miestä joiden puolustustyö on 0 pahimmillaan 5 miestä... ja Laidat jos vielä ovat ylhäällä on todella tukalaa, tosin on harkkamatsi ja aikaa muokata mieleisekseen....
-
Hienoa puhetta siihen nähden, että puhutaan 23-vuotiaasta pelaajasta ja kauden ekasta höntsäpelistä. :peukku_ylos:
Eipä sinne tosiaan parempiakaan ole tarjolla. Toivotaan argolle onnistumisia.
-
http://www.justin.tv/dptvnet/popout Siinä ainakin alkuun ihan hyvä striimi!
0-5
CR9 2, Benzema y Higuain2
-
http://www.justin.tv/sport_direct1/popout
Kuten myös.
-
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/1193041476158/1193041477708/jugador/Jugador/Gago.htm
ihan ok statistiikka ja jos kk miehet yleensä ovat parhaimmillaan siinä 27-29... Ainoa huonompi juttu että Maradona on sanonut miehestä että hänestä tulee maailmanparas puolustava kk... Pahin skenaario olisi että Pele sanoisi näin...
Veikkaus 2-4
-
Onhan tuo huigeeta nähdä Crisse vihdoin valkoisessa paidassa!! :peukku_ylos:
-
Pipita on käynyt parturissa..
-
Joo Crisse heitti jo heti pari veiviä, muuten aika rauhallinen vielä.
Veikkauksia koska soi ekan kerran irlantilaisten verkossa, veikkaan 10.min. Tekijänä Higuaín.
-
Mukavaa nähdä taas kuninkaaliset kentällä pitkästä aikaa!
Miksei Adania voi laittaa maaliin? :(
-
15.min kohil ja tekijä Gago =)
-
Kyllähän tuo muistuttaa sitä kuuluisaa balettia :peukku_ylos:
-
89. min ja Dudekin takana soi.
Pat Flynn, Shamrockin puolustaja.
Game over ja lehdet voi huomenna kirjoitella kuinka Real on KRIISISSÄ!!!11one!
-
La Sextan selostajat, innostuvat aina kun CR saa pallon ;D ;D äskeisestäkin syötöstä Torresille. Muuten hyvät selostajat ja pysyvät ajantasalla, espanjalaiseen tyyliin tosin höpöttävät koko ajan :D
-
Mikäs näissä peleissä on muuten toi vaihtojen määrä, et montako saa vaihtaa? Onko se, että saa vaihtaa vaikkapa koko joukkueen?
-
Mikäs näissä peleissä on muuten toi vaihtojen määrä, et montako saa vaihtaa? Onko se, että saa vaihtaa vaikkapa koko joukkueen?
se on sovittavissa, mutta jollei tämä ole joku turnaus erillisine sääntöineen niin voit vaikka kaikki vaihtaa.
Peace cupista: Each team is allowed six substitutions per game including the goalkeeper. Ja niille jota nyt sattuisi kiinnostamaan niin viimekerralla kun Peace cup järjestettiin eli 2007 valittiin Jussi Jääskeläinen turnauksen toiseksi parhaaksi.
-
La sextan kanavalla ilmeisesti jonkinlainen kilpailu, mistä voi voittaa liput Madrid - Milan otteluun elokuussa. Harmi vaan, kun ei taida suomesta oikein pystyä yhdistämään tuonne ;D olisi ollu hieno peli edessä.
CR:ää jo rapattiin lapun arvoisesti. Veikkaisin, että tällä baletilla soi kohta.
E: Koskas muuten tämä Peace Cuppi höntsäilläänkään?
-
Hitto jos tuo Guti ois tollasessa vireessä pysyvästi tai silleen edes 80 prosenttia ajasta ni pyyhkis Kakálla ja kaikilla muillaki lattiaa :peukku_ylos:
E. Tosin vastustajahan on tänään mitä on...
-
E: Koskas muuten tämä Peace Cuppi höntsäilläänkään?
26.heinäkuuta on Realin eka peli , turnaus alkaa 24. ja jos finaaliin mennään niin se on sitten 2. elokuuta....
-
E: Koskas muuten tämä Peace Cuppi höntsäilläänkään?
Ekalla sivulla.....
edit. hidas..
-
Pahoittelen laiskuuttani, en millään jaksanu ekalle sivulle kääntään..
Perjantaina samainen La Sexta näyttää 22.00 Barcan höntsäilyn Tottenhamia vastaan. Ilmeisesti aikalailla tulossa Realin ja Barcan harkkahöntsyjä tuolta La Sextan kanavalta.
-
La Sexta näyttää molempien joukkueiden pretemporadan ottelut.
-
La Sexta
ihan kun oisit k.o kanavan promoottori... Ihan hyvin tuo toimii kuitenkin sillä sivulla on nyt n.30 lukijaa, mikä on aikas paljon harjoitusmatsiin.
-
Tuolta hyvää kuvaa: www.justin.tv/vip_tenisss/old
-
Sähäkkä tuo naapurin oikealaita, O'Connor. :peukku_ylos: Haastaa hyvin Marceloa.
-
Hermo menee ku mikään striimi ei toimi :peukku_alas: nukkumaan ja huomenna aamulla töihin...
-
HT. 0-0
Ihan mukiinmenevää syöttöpeliä kauden ekaksi höntsäksi.
-
Hermo menee ku mikään striimi ei toimi :peukku_alas: nukkumaan ja huomenna aamulla töihin...
Käynnistä kone uudelleen. Auttoi ainakin mua. Ja tuo Roottiksen linkkin toimii hyvin.
-
Hermo menee ku mikään striimi ei toimi :peukku_alas: nukkumaan ja huomenna aamulla töihin...
Sama. Töissä pitää sitten katsella hailaitit toisesta puoliskosta.
-
La Sexta
ihan kun oisit k.o kanavan promoottori... Ihan hyvin tuo toimii kuitenkin sillä sivulla on nyt n.30 lukijaa, mikä on aikas paljon harjoitusmatsiin.
;D ;D ;D ;D Joo ihan ok avausjakso 0-0. Toisella jaksolla sitten Karim irti ja pam pari maalia
-
Ei taida Sneijder ja Robben olla edes penkillä??
Edit. Siellähän se Wesley kirmaa, mulle :peukku_alas:
-
Benzema pelaa Huntelaarin numerolla #19
-
Dudek en portería; línea de cuatro con Salgado, Garay, Heinze y Drenthe atrás; Lass y Parejo en el centro con Van Der Vaart y Sneijder en las bandas; y la punta de ataque para dos novedades: Negredo y Benzema.
Tällä mennään nyt.
-
Eli siis nyt mennään jotenkuten 4-4-2-systeemillä.
-
Olisihan sen Adanin voinut laittaa kentälle.
-
Taitaa jäädä toka puoliaika kattomatta kun streamit ei tahdo toimia.
No mukava oli nähdä Kuninkaalliset taas pelaamassa, vaikka tuo tuollaista syöttely sumputtamista olikin.
-
Laittaakas äkkiä tänne nyt joku hyvä striimi, ku tuntuu ettei mikään nyt pelaa ollenkaa mulla.
-
http://iraqgoals.net/ch4.html
-
Nätisti otti Benzema haltuun ja vetokin oli vahva :o . Kai se sitten jotain osaa...
-
Rootfacen striimi toimii mulla ainakin.
-
Terve mikä suoritus Benzemalta.
-
Benzema tolpasta tolppaan. Hieno haltuunotto :peukku_ylos:.
-
Kiitän Finalee! :peukku_ylos:
-
Benzema tolpasta tolppaan. Hieno haltuunotto :peukku_ylos:.
Salgadon kapteeninnauhalle toinen :peukku_ylos:
e. Äskettäin näytti pelikin siltä, miltä sen pitääkin näyttää Shamrockkeja vastaan.
-
Täällä selostaja luulee vieläkin #19 olevan Huntelaar. Ja Sergio Ramoksenkin on jo kentällä nähnyt :peukku_ylos:.
-
Täällä selostaja luulee vieläkin #19 olevan Huntelaar. Ja Sergio Ramoksenkin on jo kentällä nähnyt :peukku_ylos:.
Ite kans kuuntelin, että What! Huntelaar taitaa olla jo nahkahousumaassa.
-
Meinaavatko oikeasti nyhjätä 0-0-tasurin Irlannin maalla? Jos näin käy, aiai huomenna varmasti Marca y AS tykittää valkoisia ja kovaa:D
-
Ei jestas sentään tota syöttöpeliä :sydän: Juuri äsken laidassa pyöritettiin Roverseja ihan pihalle :peukku_ylos:
-
Benzema vaikuttaa erittäin vahvalta kaverilta.
-
Siinä Roversin kaveri pelaa, oikeassa jalassa oranssi vapori ja vasemmassa tuo vaalean vihreä ;D Varmasti jotain maaperäistä taidetta.
Joo Benzemaa on kyllä ollut hyvä tuolla, joten kovat on kyllä odotukset sitten itse La Liiga kauteen.
-
Benzema vaikuttaa erittäin vahvalta kaverilta.
On tosiaan Karim pelannut todella hienosti :peukku_ylos:
-
Olipa yllättävä vastahyökkäys Roverseilta. Meinasi käydä huonosti...
-
Joo niin oli, todella upea crossi!
-
Terve mitkä sakset Rafalta.
-
Salgadolle lappu ;D
-
...ja Salgadolle lappu filmistä ;D
-
Benzema vaikuttaa erittäin vahvalta kaverilta.
On tosiaan Karim pelannut todella hienosti :peukku_ylos:
Koko joukkue on alkanut pelata, eikä enää katsele mitä C. Ronaldo tekee.
-
Salgadolle lappu liukastumisesta ;D ;D
-
Vapormies jääty ;D
-
Ronaldolla ja Gutilla hauskaa penkillä ;D . Oliko Voguen viime numerossa joku vitsikokoelma ???
-
Jotenkin tulee tuosta Bensema pelityylistä Zlatan mieleen.
-
Ronaldolla ja Gutilla hauskaa penkillä ;D . Oliko Voguen viime numerossa joku vitsikokoelma ???
Guti luetteli julkkismiehien nimiä, ja Ronaldo vastas jokasen kohalla: "pannu sen muijaa".
-
Ronaldolla ja Gutilla hauskaa penkillä ;D . Oliko Voguen viime numerossa joku vitsikokoelma ???
Guti luetteli julkkismiehien nimiä, ja Ronaldo vastas jokasen kohalla: "pannu sen muijaa".
:D :D :D
-
50 Cent kokeili. Ooh.
-
Ja Drenthe meinasi vahingossa tehdä maalin
-
50 Cent kokeili. Ooh.
Repesin. ;D
-
Ronaldolla ja Gutilla hauskaa penkillä ;D . Oliko Voguen viime numerossa joku vitsikokoelma ???
Guti luetteli julkkismiehien nimiä, ja Ronaldo vastas jokasen kohalla: "pannu sen muijaa".
Tälle repes ;D ;D ;D ;D ;D ;D :D :D :D :D
E: Benzemaata, kun kattoo niin mieleen tulee ihan KuPS:n hyökkääjä Pele Koljonen. ;D
-
KArim :pallo:
-
BENZEMA!
-
KARIM BENZEEEEEEEMAAAAAAA :pallo: :peukku_ylos:
-
Benzema iskee :pallo:
-
Tästä kaverista on meille vielä paljon iloa. ;) :peukku_ylos:
-
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL DE BENZEMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!
Upea maali , ja vihdoin tulee!
-
Niinpä... heti tuli maali kun striimi katkes :keskari:
-
Maalintekijä ei yllätys, mutta entäs syöttäjä? ;D
-
Hieno esitys Benzemalta sai kruununsa :peukku_ylos:.
-
Benzema :pallo: :tuoppi:
-
Heinze ;D
-
Odotan innolla, jo alkavaa kautta, kun saadaan Kaka, Karim ja CR samanaikaan kehiin! Viva la Madrid!
Mutta loistava crossi kyllä Gabi-pojalta huhuh :D
-
RAFAA!!!! Hyvä veto, muttta hiukan ohi
-
FINAL DEL PARTIDOOOOO! Se on sitten siinähän Karim tuli ja teki sen mitä pitikin, kun ei avausjaksolla kelvannut Crisselle, Raúlille ja muille kumppaneille.
-
Tuli Benzeman maalista jotenkin mieleen Ronaldo, samanlainen fysiikka ja varmuus.
-
Benzema vakuutti. :peukku_ylos: Myös Van der Vaart vaikutti osittain ihan pirteältä, yhdestä hirveästä harhasyötöstä huolimatta.
-
Tuli Benzeman maalista jotenkin mieleen Ronaldo, samanlainen fysiikka ja varmuus.
Ja se hyökkääjälle hyvin tärkeä itseluottamus/röyhkeys, mikä ei koskaan Ronskulla rakoillut ja juuri se osa-alue missä Higsulla on vielä paljon kehitettävää, kun ei hyökkääjän tarvitse jokaista pallonmenetystä (ja olemassa oloaan) pyydellä anteeksi.
-
Vaikka maali tulikin tokalla jaksolla, ei RMA esiintynyt tuolla jaksolla kovinkaan hyvin. Ainakin puolustus vuosi melkoisesti. Noh, tärkeintä tässä vaiheessa että tuli voitto. Muistaakseni viime vuoden pretemporalla kaikki meni päin metsää.
-
Tärkeintähän tässä vaiheessa on saada vain peli pyörimään. Aivan se ja sama kuinka tehokasta tuo peli on tässä vaiheessa. Ja veikkaanpa, että jos kyseinen peli olisi pelattu Bernabeulla olisi lukemat olleet 10-0.
Joukkue matkaa takaisin Madridiin huomenna, jonka jälkeen on pari päivää aikaa seuraavaan otteluun.
-
Rafael van der Vaartilta kyllä pirteän näköistä suorittamista. Varsinkin se saksipotku :o
Benzema kyllä haastoi hienosti siinä maalissa. Mutta tärkeintä tosiaan on, että peli pyörii. Maaleja ehtii tehdä sitten virallisissa peleissä.
-
Niukka voitto, vaikka (varsinkin eka jakso) oli selkeää hallintaa. Benzema, Guti, ja Van Der Vaart vakuuttivat. Crisulta muutama kiva kikka, muuten ei ihmeempiä esittänyt, vaparitkin olivat aika heikkoja. Kiva oli kuitenkin nähdä Cristiano Ronaldo Real Madridin paidassa. Benzema tosiaan vakuutti ja ratkaisumaali oli viileä suoritus.
-
Olisi mukava saada selvyyttä Robbenin tilanteeseen, selvittiinkö pienellä kolhulla vai pidempi huili. Kotisivuilta ei löytynyt mitään, joten tuskin on kyse mistään sen vakavammasta. Eli confederations cupissa pelanneet ovat mahdollisesti mukana jo toisessa peace cupin ottelussa, 28.7. Peace cupissa päästään varmaan jo kokeilemaan tämän hetken parasta aloituskokoonpanoa, ja Raul ei siihen mielestäni kuulu, oli taktiikkana sitten 4-3-3 tai 4-2-3-1 (tai 4-4-2).
Pellegrini suosii haastattelujen perusteella nopeaa muutaman kosketuksen peliä, jota toisella puoliajalla esittivät mallikkaasti ainakin Sneijder, VdV ja Benzema. Gutin olisi hyvä opetella joskus käyttämään potkutekniikkaansa, koska ei se mikään huono ole, varsinkaan niillä etäisyyksillä, joista eilenkin olisi jo voinut laukoa.
Monet varmasti odottavat tätä;
Benzema
Cristiano Kaka Robben
Kyseessä oli toki vasta ensimmäinen höntsä, mutta tällä hetkellä tilanne on Karim 1 - Gonzalo 0..
-
Turha tosta mun mielestä on sen kummempia vääntää, oliko Benze parempi Higuainia vai miten, loistiko CR vai ei.
Real Madridin kotisivujen reeniraporteissa on ainakin annettu ymmärtää, että viime kauden "tähdet" Marcelo ja Higuain ovat erottuneet heti alkukaudesta reeneissä positiivisesti edukseen.
Jos Marcelo, Ramos, Sneijder, Lass, Kaka, CR, Higuain ja Benze saadaan mahdutettua kaikki ihanneavaukseen niin :sydän:
-
Turha tosta mun mielestä on sen kummempia vääntää, oliko Benze parempi Higuainia vai miten, loistiko CR vai ei.
Real Madridin kotisivujen reeniraporteissa on ainakin annettu ymmärtää, että viime kauden "tähdet" Marcelo ja Higuain ovat erottuneet heti alkukaudesta reeneissä positiivisesti edukseen.
Jos Marcelo, Ramos, Sneijder, Lass, Kaka, CR, Higuain ja Benze saadaan mahdutettua kaikki ihanneavaukseen niin :sydän:
Ok. Viime kauden paras hyökkäyspään pelaaja oli silti Robben, olisi aika absurdia penkittää häntä, jos terveenä on.
Enkä nyt ala luomaan kilpailuasetelmaa, mutta totuus on, että todennäköisesti vain toinen kaksikosta KB-GH pelaa.
-
Viime kauden paras hyökkäyspään pelaaja oli silti Robben, olisi aika absurdia penkittää häntä, jos terveenä on.
Kyllähän Higuain Robbenia tärkeämpi kuitenkin oli. 22 maalia ja tukku maalisyöttöjä on paljon kovemmat kuin Robbenin tehot. Itse tosin pidän Robbenista erittäin paljon ja vituttaisi, jos mies lähtisi. Oli Realin parhaita pelaajia viime kaudella, mutta Robbenilla on kaksi huonoa puolta, a) loukkaantumisherkkä ja b) loppupeleissä aika tehoton. Jos saisi kehitettyä viimeistä syöttöään ja maalintekotaitoaan, olisi hän yksi maailman parhaista pelaajista. Omasta mielestä kuitenkin silti maailman parhaita laitureita, eikä häntä pitäisi päästää pois missään nimessä.
-
Myönnetään että "paras" oli liioiteltu termi ja samaa mieltä tehottomuudesta, joka johtuu osakseen itsekkäästä pelityylistä. Robben oli kuitenkin yksi näkyvimmistä ja samalla aikaansaavimmista hahmoista ja monessa pelissä se ainoa valtti. Robbenia varjosti aina 2-3 vastustajaa, mikä auttoi muita Realin hyökkääjiä.
-
Robbenin ja Krisun erona on esimerkiksi se, että vaikka molemmat pelaavat hyvin itsekkäästi, niin CR saattaa tehdä 20-30 häkkiä kaudessa Robbenin jääden n. 10 paikkeille.
Ei Robbenia kannata myydä ja tuskin haluaa lähteä, niinkuin monesti mediassa asiantuntijat todenneet, moni haluaa olla osana uutta Perezin aikakautta.
-
Totta, mutta toivotaan että Crisu heittää sen saman maalimäärän myös La Ligassa, jossa kaikki eivät ole puujalkoja, yhtään Crisua väheksymättä.
-------------------------------------------------
Onko missään ollut juttua, koska Diarra ja RvN saataisiin mukaan harjoituksiin?
-
Sanoisin Robbenin ja Crisun eroista: Kristiina pystyy pelaamaan todella vahvasti molemmilla jaloilla, Robbenin ollessa umpivasuri, tämä on uskomaton etu Kristiinan hyväksi. Molemmat ovat erittäin vahvoja 1v1 tilanteissa nopeuden ja pallotuntuman takia(Kristiinan kikkakooste on tosin 10x pitempi laajojen variaatioiden vuoksi), ainoa ero tulee siinä että Robben pitää päätä jatkuvasti alhaalla driblatessa, jolloin syöttösuuntien huomaaminen on vaikeampaa. Yllättäen tällöin loppuratkaisut ovat välillä mitä ovat. Kristiina tuo erikoistilanne pelotteen, Robben omaa kanssa kivan vedon(ainoastaan sihti on hukassa=usein), Kristiina vie keskityksissä 10-0 ja pääpalloissa samoin numeroin. Kristiina on siis todella monipuolinen,Robbenin vahvuuksien ulottuessa erinomaiseen haastokykyyn ja itseluottamukseen :-*. Robben on myös aina loukkaantunut, Kristiina taas on jatkuvasti terässä. Isoissa otteluissa tosin Robben on ollut todella helposti pidettävissä, toisaalta nyt kun joukkuella on muitakin ketkä pystyvät haastamaan ei voida Robbenia varjostaa 2-3:lla. Robben on pitkälti saman tyylinen kuin Messi, lieneeköhän häntä Messin tavoin kasvuhormonit kehittäneet(aina se pälvijooses häiritsemässä)
Noh Robben oli ehkä viime kaudella toiseksi paras onnistuja, Higuain oli ehdottomasti paras. Molemmillahan tuota potentiaalia tuntuu olevan jos nyt ensikaudella kehitys jatkuisi. Robben on vaan niin saatanan laiska!
-
Onko missään ollut juttua, koska Diarra ja RvN saataisiin mukaan harjoituksiin?
Tiistain treenipelissä ainakin molemmat pelasivat, RvN heitti maalinkin (ei ole maalintekotaito minnekään kadonnut ;))
Both Van Nistelrooy and Diarra played in the practice game and seemed to be in good form. The Dutchman even scored, giving signs of recovery and of having his goal-scoring instincts intact.
seuran sivut (http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/1202776826619/noticia/Noticia/Day_8:_Touch_on_ball.htm)
-
Hollannin pojista...Robben oli viime kaudella (mielestäni) yksi parhaimmista, vaikka miten sitä katsoisi. Mulle sopii Robbenin jatko ja odottelen tässä samalla Ruudin paluuta. Hyvä, että tuntumaa on jo ottanut.
-
GOLTV näyttäisi näyttävän Peace Cupin otteluita. Myös Bwinin sivuilta voi otteluita ilmaiseksi väijyä, kunhan vaan rekisteröityy. Miinuksena ainakin parisen vuotta sitten oli, että kuva oli hyvin pieni. Onhan noita muitakin streameja, mutta itse suosin GOLTV:tä aina kun on mahdollisuus.
-
GOLTV näyttäisi näyttävän Peace Cupin otteluita. Myös Bwinin sivuilta voi otteluita ilmaiseksi väijyä, kunhan vaan rekisteröityy. Miinuksena ainakin parisen vuotta sitten oli, että kuva oli hyvin pieni. Onhan noita muitakin streameja, mutta itse suosin GOLTV:tä aina kun on mahdollisuus.
Jep, GolTV:llä katsotaan täälläkin, on se selostus jotain niin upeaa :)
-
OT.
Juventus voitti siis eilen Sevillan 2-1 Peace-cupin avausottelussa ja otti vankan askeleen kohti lohkovoittoa. Ehdin jo innostua Cannavaron paluusta Bernabeulle, mutta välierät pelataankin Malagassa ja Sevillassa. Juventus tulee todennäköisesti olemaan Realin (hyökkäyskaluston) ensimmäinen tasomittari pre-seasonilla.
-
Miehistö huomiseen otteluun:
Dudek, Adan, Salgado, Marcelo, Metzelder, Torres, Garay, Agus, Gago, Lass, Sneijder, Robben, Guti, Drenthe, Granero, Cristiano Ronaldo, Raul, Higuain, Benzema, Negredo
Pepellä jokin pieni vamma eikä haluta ottaa riskejä tässä vaiheessa. Vaihtoja saa tehdä 5kpl.
-
Moneltakos tuo huominen Realin matsi oikein alkaa? 21:30?
-
Moneltakos tuo huominen Realin matsi oikein alkaa? 21:30?
23.30. Hyvää huomenta, maanantai. :-\
-
Jaahas vasta 23.30 :( No ei se mitään. Loistava juttu, että GOLTV lähettää näitä pelejä, niin ainakin striimi-asiat on sitten kunnossa! :peukku_ylos:
Marca ennakoi seuraavanlaista kokoonpanoa otteluun:
Dudek; Torres, Garay, Metzelder, Marcelo; Gago, Lass; Cristiano Ronaldo, Guti; Raúl y Benzema.
Olisi hyvä juttu tosiaan, jos Benze saataisin nyt heti sitten avaukseen toisessa harj.pelissä. :peukku_ylos:
-
Tuosta pystyykin jo hieman hahmotella sitten vaihtojakin, jos avaus on kutakuinkin tuota luokkaa. Eiköhän sieltä Sneijder, Higuain, VdV, Negredo + puolustaja ajeta sitten toisella puoliajalla kentälle.
Henkilökohtaisesti odottelen sitä, että Higuainia ja Benzemaa kokeiltaisiin kärjessä samaan aikaan.
-
Jaahas, VDV, Heinze ja Huntelaar jätetty kokoonpanon ulkopuolelle. :peukku_ylos: Hienoa.
Graneron debyytillekin peukuttelua. :peukku_ylos:
-
Jaahas, VDV, Heinze ja Huntelaar jätetty kokoonpanon ulkopuolelle. :peukku_ylos: Hienoa.
Graneron debyytillekin peukuttelua. :peukku_ylos:
Hyvä, eli jotain kiinnostusta ilmeisesti vireillä Englannista ja Marseillesta.
-
Livescore sekoilee ja kertoo, että tämän päivän matsi olisikin tuota Al-Ittihad Jeddahia vastaan.
-
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/1202777057868/noticia/Noticia/Pellegrini_press_conference_2009-07-25.htm
Tuossa Pellegrinin lehdistötilaisuus ennen tämän kauden debyyttiä Bernabeulla. Aiheina mm. Xabi Alonso, squadin koko, Ronaldon roolitus ja Hunterin ja Heinzen tilanne.
-
Pellegrinin lehdistötilaisuus ennen tämän kauden debyyttiä Bernabeulla. Aiheina mm. Hunterin ja Heinzen tilanne.
Näyttääpi siltä että Drenthe jatkaa valkoisissa?
-
Jotenkin uskoisin, että lainaa yritetään Drenthen kohdalla johonkin suuntaan.
-
Drenthen kannalta olisi hyvä päästä lainasopimuksella johonkin hieman pienempään liigaan. Esimerkiksi Hollannissa olisi hyvät mahdollisuudet vakituiseen pelipaikkaan ja sitä myötä itseluottamuksen kasvattamiseen.
-
Hollantiin palaaminen ei auttaisi Drentheä millään tavalla eteenpäin. Drenthe on pelannut liigassa, hyvin vielä ja paluu kahden vuoden jälkeen takaisin tarkoittaisi, että hänen uransa ei ole edennyt millään tavalla. Nyt tarvitaan joukkue joka pystyy tarjoamaan paljon, paljon enemmän kuin mikään Hollannin liigassa pelaava, ja itse pitäisin miehen seurassa. Nyt on jo kaksi kautta takana, ja jos ei pysty kolmannellakaan tuottamaan mitään mikä antaisi syyn jäädä joukkueeseen, voidaan kuopata koko kaveri.
-
Hollantiin palaaminen ei auttaisi Drentheä millään tavalla eteenpäin. Drenthe on pelannut liigassa, hyvin vielä ja paluu kahden vuoden jälkeen takaisin tarkoittaisi, että hänen uransa ei ole edennyt millään tavalla. Nyt tarvitaan joukkue joka pystyy tarjoamaan paljon, paljon enemmän kuin mikään Hollannin liigassa pelaava, ja itse pitäisin miehen seurassa. Nyt on jo kaksi kautta takana, ja jos ei pysty kolmannellakaan tuottamaan mitään mikä antaisi syyn jäädä joukkueeseen, voidaan kuopata koko kaveri.
ai voidaan kuopata 22-vuotias kaveri sysipaskana? Näitä latebloomer esimerkkejähän on vaikka muille jakaa. Eikö yleisesti ottaenkin pelaajat tuossa 29 pintaan ole parhaillaan. Vastaus on lainalle Getafeen tai Sampdoriaan. Saadaan palkkakuluja murto-osalla pienemmäksi ja rosteriin tilaa.
-
Illan ottelussa pitäisi ehdottomasti olla seuraava kokoonpano:
--Torres---Metz--Garay--Marcelo---
----------Lass------Guti-----------
--C.Ronaldo--------------Robben--
-------------Higuain-------------
-----------Benzema----------------
Tuolla mentäisiin, jos minä ohjastaisin joukkuetta.
-
Tulosveikkauksia? Itse sanoisin 4-0. Benzema x2, Higuain, Ronaldo.
-
Eiköhän Raul löydy avauksesta " :peukku_ylos:"
Samoilla linjoilla florentinon kanssa.
-
Sitten hiukan scouttaus tietoja tämän illan vastustajasta. Sain ongittua arkaluonteista materiaalia wikipedian uumenista:
Vastaanhan lönkyttelee AL-ITTIHAD Saudi Arabian ainoa ja paras jalkapallojoukkue. Lumitiikerin turkkia peliasunaan käyttävä amatööritason jalkapalloseura, jonka kanssa joku muuan Juudas(Figo) muka teki hassuttelu sopimuksen, muita turisteja kuten Vagner ja Bebeto kyseinen joukkue myös kiusasi laittamalla heidät johonkin legenda vitriiniin heidän pelattua yhden pelin joukkueelle, heidän tuhkiaan säilytetään faaraon hautaholvissa. Kuitenkin muuan Roberto Donadonin paljastettua todellisen suuntaumuksensa löi seura ulkomaalaiskiintiön käytäntöön, tämä kiintiö on 0 ja joukkue onkin täynnä SaudiArabian prinssejä, ei pitäne ihmetellä jos selostaja käyttää nimiä Mohammed, Ahmed, Mustafa ja Sultan sillä kaikki pelaajat ovat sukunsa takia nimetty tällä tavalla. mm.Sultan= kondomi.
Fanit:AL-ITTIHAD:in fanit ovat kuuluisampia kuin pelaajat, mm.Justin Timberlake on käyttänyt heidän lauluaan viimeisessä studioremixissään.
AL-ITTIHAD valmentajana luistelee Calderon, kyllä nyt ei ole kyseessä Ramon ,vaan huomattavasti kuuluisampi asteekkiveli Gabriel Calderón. Hänen erityisosaamisensa on hevosvesipoolon saralla, mistä on menestystä tullut 661 pokaalin verran.
Joukkueen omistaja on Khaled Almarzouki- mahtava mies. Hänen ansiostaan joukkueen sponsorina toimii muuan Nike, joka on samoilla seuduilla myös hyvin tunnettu työllistäjä ala-aste ikäisten piirissä.
-
ai voidaan kuopata 22-vuotias kaveri sysipaskana? Näitä latebloomer esimerkkejähän on vaikka muille jakaa. Eikö yleisesti ottaenkin pelaajat tuossa 29 pintaan ole parhaillaan. Vastaus on lainalle Getafeen tai Sampdoriaan. Saadaan palkkakuluja murto-osalla pienemmäksi ja rosteriin tilaa.
Teoreettisesti puhuen (teoreettisesti siksi että vielä ei tiedä miten Drenthe tulee pelaamaan ensi kaudella), pelaaja joka on maksanut €15 miljoonaa eikä kolmen kauden aikana pysty osoittamaan minkäänlaista kehittymistä vaan on mennyt ainoastaan taaksepäin, ei pitäisi kuulua enää Real Madridin organisaatioon. Pelaajia tulee ja menee, ja jos Drenthe ei pysty osoittamaan kolmen vuoden aikana että hänestä voi tulla jotakin, miksi pitää enää? Potentiaalista puhutaan paljon, mutta mitäänhän Drenthe ei ole osoittanut.
Jos 23-vuotias Drenthe pystyy saamaan itsellensä paikan joukkueessa, niin pystyy myös 22-vuotias, joka on ollut joukkueessa jo parisen vuotta.
-
ai voidaan kuopata 22-vuotias kaveri sysipaskana? Näitä latebloomer esimerkkejähän on vaikka muille jakaa. Eikö yleisesti ottaenkin pelaajat tuossa 29 pintaan ole parhaillaan. Vastaus on lainalle Getafeen tai Sampdoriaan. Saadaan palkkakuluja murto-osalla pienemmäksi ja rosteriin tilaa.
Teoreettisesti puhuen (teoreettisesti siksi että vielä ei tiedä miten Drenthe tulee pelaamaan ensi kaudella), pelaaja joka on maksanut €15 miljoonaa eikä kolmen kauden aikana pysty osoittamaan minkäänlaista kehittymistä vaan on mennyt ainoastaan taaksepäin, ei pitäisi kuulua enää Real Madridin organisaatioon. Pelaajia tulee ja menee, ja jos Drenthe ei pysty osoittamaan kolmen vuoden aikana että hänestä voi tulla jotakin, miksi pitää enää? Potentiaalista puhutaan paljon, mutta mitäänhän Drenthe ei ole osoittanut.
Jos 23-vuotias Drenthe pystyy saamaan itsellensä paikan joukkueessa, niin pystyy myös 22-vuotias, joka on ollut joukkueessa jo parisen vuotta.
On hän potentiaalinsa osoittanut. Ollessaan mm. alle 21-vuotiaiden em-kisojen paras pelaaja, titteli joka vain yhdelle suodaan ja mukanahan oli tuon ja nuoremman ikäluokan parhaat pelaajat parhaista maista. Tuolloin muuan Barcelona ja Chelsea kosiskelivat myös häntä ja huhuja on yli 10milj. tarjouksista. Nuoret pelaajat eivät yllättäen säilytä tasoaan kokoajan, mutta potentiaali on ratkaiseva tekijä. Viimevuosi oli hänen osaltaan floppi, mutta mielestäni hän oli kyllä yhtä hyvä kuin muuan Wesley Sneijder.
-
Ainoat heti mieleen tulevat plussat Drenthestä ovat kova laukaus (ei kuitenkaan mikään sniper) ja nopeus. Selvää on, ettei ensi kautta kannata tuhlata pääkaupungissa, vaan pelejä alle jossain pienemmässä seurassa. En silti lähtisi vertailemaan Wesleyn kanssa.
-
Ainoat heti mieleen tulevat plussat Drenthestä ovat kova laukaus (ei kuitenkaan mikään sniper) ja nopeus. Selvää on, ettei ensi kautta kannata tuhlata pääkaupungissa, vaan pelejä alle jossain pienemmässä seurassa. En silti lähtisi vertailemaan Wesleyn kanssa.
niin no viimekauden Wesleytä voidaan verrata vaikka nyky Alexey eremenkoon? Hain vaan tuota että kun lähdetään nuorta pelaajaa vuodessa punnitsemaan, sama mikä kävi mm.Matan kanssa.
-
Toivottavasti tänään saa katsottua koko matsin - viime kerralla meni ekat puoli tuntia ohi ennen kuin löytyi tomiva striimi.
OT: Kohta 1000 spämmiä täynnä paskaa :o
-
3-0 CR 2, Benze... http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=43708&part=sports siinä striimit illan peliin. Itse suosittelen TVU-playeria ja GOLTV:n lähetystä! :peukku_ylos:
-
suosittelen TVU-playeria ja GOLTV:n lähetystä! :peukku_ylos:
Sillä mennään tai aina kuitenkin yritetään :peukku_ylos:
Olisiko tänään jo vähän tehokkaampaa peliä? Roverseja vastaan syöttöpeli toimi ihan hyvin ja yksilötkin väläyttivät taitojaan, tänään se voidaan sitten kääntää numeroiksi.
-
Real Madrid;
Dudek, Torres, Metzelder, Garay, Drenthe, Gago, Lass, Sneijder, Raúl, Cristiano Ronaldo, Benzema.
Drenthellä näytön paikka.
-
Real Madrid;
Dudek, Torres, Metzelder, Garay, Drenthe, Gago, Lass, Sneijder, Raúl, Cristiano Ronaldo, Benzema.
Drenthellä näytön paikka.
Higuainin penkittämiselle, ja Raulin avauspaikalle häränkullinen kokoinen :keskari: :keskari:
-
Real Madrid;
Dudek, Torres, Metzelder, Garay, Drenthe, Gago, Lass, Sneijder, Raúl, Cristiano Ronaldo, Benzema.
Drenthellä näytön paikka.
Higuainin penkittämiselle, ja Raulin avauspaikalle häränkullinen kokoinen :keskari: :keskari:
Raulin kausarille jo nyt :keskari: on kyllä kohtalon ivaa ettei juuri niitä pelaajia koskaan sillon päästetä kentälle ketä tahtoisin oikeasti nähdä... mm. Graneron ja Parejon kortit olisi kiva katsoa, Sneijderin näytöt huoh
hei mennään yhdellä kärjellä :peukku_ylos:
-
hei mennään yhdellä kärjellä :peukku_ylos:
Epäilen tuota taktiikkaa, uskoisin, että olisi jotain 4-4-2, jossa Sneikka ja CR9 laidoilla, sekä Benze ja El Siete piikissä, mutta katsotaan.
-
Juu, ei taaskaan striimiä :peukku_ylos:
-
Juu, ei taaskaan striimiä :peukku_ylos:
Mikäs on?!?! :O Minulla ainakin toimii tuo TVU-playerilla pyörivä GOLTV:n lähetys - ja hyvinkin!
-
Juu, ei taaskaan striimiä :peukku_ylos:
Mikäs on?!?! :O Minulla ainakin toimii tuo TVU-playerilla pyörivä GOLTV:n lähetys - ja hyvinkin!
ja itel iha perus mediaplayer justinil...
-
Saisko tohon TVU Gol TV:n kanavanumero?
-
Saisko tohon TVU Gol TV:n kanavanumero?
Que?!
-
Hahaa, löytyi. Jostain syystä Justinit eivät toimi mulla.
-
ja heti Ittihadilla maalipaikka :o
-
on kyl niin laiskan näköistä shittiä et pitäs vissii jo lähteä nukkuu. Dudekin motivaatiolle :peukku_ylos:
-
Saisko tohon TVU Gol TV:n kanavanumero?
65217.
-
Tänks.
-
Aika nätisti on noi yhden kosketuksen syötöt toimineet hyökkäyspäässä molemmissa matseissa
-
Raulin ensimmäiselle voitetulle pääpallolle 2 vuoteen :peukku_ylos:
-
1-0-voitto nippanappa lähellä tänään, jos meno on tälläistä löysää paskaa koko 90.minuuttisen ajan, mutta tietenkin tälle upealle pallonliikuttelulle :peukku_ylos:
-
Drenthelle aplodit. :o
-
Drenthelle aplodit. :o
Hyvä näin, toivottavasti saa holandes tästä lisää itseluottamusta ;D :peukku_ylos:
-
Drenthelle aplodit. :o
Hyvä näin, toivottavasti saa holandes tästä lisää itseluottamusta ;D :peukku_ylos:
Drenthen ensikaudelle ja CL:n golden boot voitolle :peukku_ylos:
-
Aikalailla tyhjää Valkoisessa talossa, noh ei suuri yllätys ei tähän aikaan "yöstä" tälläinen harkkahöntsy varmaan montaakaan innosta.
E: Upea hyökkäys: Drenthe, Karim y Sneikka pommittaa..
-
Hienoa peliä Lassilta ja Ronaldokin hakee jo 30:stä metristä :)
-
Arabian kassarilla ilmeisesti kylmä Madridin lämmössä, kun pitkillä housuilla oikein torjuu, tai sitten Bernabeun nurmi on huonokuntoinen :D :D :D :D :peukku_ylos:
-
Arabian kassarilla ilmeisesti kylmä Madridin lämmössä, kun pitkillä housuilla oikein torjuu, tai sitten Bernabeun nurmi on huonokuntoinen :D :D :D :D :peukku_ylos:
joo Madridissa juuri nyt vain 32astetta. Ilmankos vauhti on mitä on...
-
Crisu ollut aika näkymätön :o Missä Raúl?
-
MITÄÄÄHHHHHHHHHHHHHH
-
No onhan tämä aika höntsäystä... Puoliajalla Higsu sisään niin saadaan vähän yritystä pelipaikan haun myötä. CR ainakin tekee ihan hyvin töitä. Raúlilta UPEA veto :o ja vielä upeampi torjunta arabiäijältä!
-
RAUUUUUUUUUUUULLL! Upea yritys, mutta Arabikassari veti paremman korren tilanteessa.
E: Drenthe tauolla myös ulos ja myöskin ulos joukkueesta lainalle muualle - ei ole vakuuttanut, jatkuvasti hädässä.
-
Taas kauniisti pelattiin Ronaldolle pallo. On tämä syöttöpeli ihanaa katsottavaa. Täytyy kuitenkin pitää mielessä että kyseessä on melko uusiutuneen joukkueen vasta toinen ottelu.
-
Gago näyttää kyllä jotenkin ihan luokattomalle. Olen saanut kaikilta mutet =)
-
Bernabeun yleisö ei oikein tykkää pitkähousuveskarista... Mutta kuten GolTV-selostaja on sanonut muutamaan kertaan, Ittihad ei ole hävinnyt yhtäkään ottelua kun tämä veskari on ollut maalissa.
-
:D .. Koskas muuten Iker, Ramos, Albiol y Kaka liittyy sakkiin mukaan. Eikös se pitänyt olla aivan tässä lähiaikoina?
-
27. heinäkuuta (eli oikeastaan tänään) tulevat Conf-Cuppilaiset. Tuskin kuitenkaan pelaavat heti ylihuomenna?
-
Eipä muuten ihan mikä tahansa tiimi tässä vastassa ole :peukku_ylos:
-
Joo niinhän se oli. Huutonaurua kyllä Realin puolustukselle, jatkuvasti tulee arabit tohon boksiin! :peukku_alas:
E: Gagon syötöille tälläkin kaudella! :keskari:
E2: Taidanpa jättää tämän höntsyn väliin ja mennä pelaamaan FIFAA. Huomenna sitten koosteet voi katsoa.
-
Jostain syystä aina yhtä hauskaa kuulla kun englantia äidinkielekseen puhuvat sanovat Sänthiägö Böönäbäu :sydän:
-
Voisko joku heittää striimejä kehii ku mulla ei toimi toi goltv
-
Pilkun paikka. 999 :o
-
On tää kyl niin komediaa, ei oikei aukea paikat ku ei oo ketään visionääriä paikal ja kaikki helpotki syötöt Gago nyt kusee. Sneijderihan ei koskaan oikee oo loistanu pelintekijänä ainaka mun silmis. Kyl tää lähtee iha eri ulottuvuudes pyörii kuha Kaka lähtee kapelimestariks ja toivotaan sit vielä sitä Xabia.
-
Voisko joku heittää striimejä kehii ku mulla ei toimi toi goltv
jos haluat pixeleitä ni mul o sulle just täydellinen http://www.justin.tv/psnn2/popout
-
Se on kuulkaa vaan laitettava Robben kehiin niin alkaa tapahtua.
-
Toi maalivahti on sit Mabrouk Zayed eli huomen ku lukee et on siirtynyt Bartseloonaan ni voidaa heittää hyvästit.
-
Puolustus ei oikeen vakuuta ja Gago ollu umpi surkee.
Toi Marokkolais kärki on kyl ollu suht kova pelimies.
-
Se on kuulkaa vaan laitettava Robben kehiin niin alkaa tapahtua.
Nooh, vielä olis Higuain, Robben ja Kaka heittää kentälle ;D.
-
Voisko joku heittää striimejä kehii ku mulla ei toimi toi goltv
jos haluat pixeleitä ni mul o sulle just täydellinen http://www.justin.tv/psnn2/popout
Kiitos!!!
-
Se on kuulkaa vaan laitettava Robben kehiin niin alkaa tapahtua.
Nooh, vielä olis Higuain, Robben ja Kaka heittää kentälle ;D.
valojaaaaaa
-
Ronaldon ja Benzeman uunotukselle :peukku_ylos: :peukku_ylos:
-
Sopii ainakin toivoa että taktiikkaa muutetaan, kun saadaan Kaka rosteriin.
Veikkaus; 2,3-0
-
Eikö se Robben oo loukkaantuneena? Vai onko muka penkillä?
Lisätään sen verran, että toivottavasti tauolla tapahtuu seuraavaa; Sneijder pois ja Guti tilalle. Sillon alkaa tapahtuu! Tai sitten Gago, mutta kuitenkin silleen, että Guti tuohon hyökkäävämmäks keskikentäks.
-
Nättiä kyl tuo syöttöpeli,vaikka vastus nyt ei mikään järjettömän kova olekkaan. Gago kyllä taas vaihteeksi ihan unessa :peukku_alas:! Benzema kyl alottanu vahvasti valkosissa....varmaan tuleen kyllä puoliajalla vaihtoon ja higsu kehiin. Drenthe....voi luoja :D.
-
Graneroakin voisi ottaa kehiin jossain vaiheessa. Omasta mielestäni tuo Drenthe nyt ei ole aivan paska ollut. Puolustussuuntaan tosin ei ole vakuuttanut, mutta tällä kertaa keskitykset ovat olleet ihan suhkot hyviä; Raul pääsi yrittämään molemmista.
-
Garay ilmeisesti vaihtu johonkin.. tarkemmin en tiedä, mutta numero oli 28, enkä kasvoista tunnistanut.
-
Eikö se Robben oo loukkaantuneena? Vai onko muka penkillä?
Vastaan itelleni. On ilmeisesti ottamassa lämpöä Gutin ja Higuainin kanssa :ylos:
-
Agus garayn tilalle.
-
Raul vei putket :) :peukku_ylos: Ja teki maalin!!! :sydän:
-
El Capitano 1-0 :) Benzeman syötöstä.
-
RAAAAAAAAAAAAAAAAAUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUULLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!! GGGGGGGGGGGPOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!! EL CAPITAN ISKEEEE! 1-0 :pallo:
OT: 1000! Missä shampanja?
-
El siete. Jeesus mikä maali.
-
Benzema ollut kyllä selkeästi yksi parhaimmista, ellei paras pelaaja näissä kahdessa ottelussa. Higsua kentälle pikku hiljaa kiitos.
-
Upea maali arabeilta :peukku_ylos: Ei Dudekilla mitään mahdollisuutta.
-
Gago merkkaa hyvin vastustajansa. :peukku_ylos:
-
Tasottivat perkele.. hieno pusku, ei siinä mitään.
-
Ohhoh mikä kaappi... :o
-
Gago, Benzema ja Ronaldo ulos.
Guti, Robben ja Higsu sisään.
-
Hienot vaihdot :peukku_alas:
-
Raul näköjään käyny Pellegrinin kanssa kalassa. Kausikortti jo takataskussa.
Olisin kyl mielellään nähny Rollon, Benzen ja Robbenin samaan aikaan kentällä.
-
Itekin oisin Benzeman jättänyt ja ottanut Raulin pois, joka jo kerkesi sen yhen heittää.
-
Granero tulossa :peukku_ylos: :tuoppi: Ja Sneijder tuli pois.
-
--->Granero
Sneijder<---
-
Rosvo Roope on palannut, toivottavasti pysyvästi :peukku_ylos:
-
Guti sieltä jo hiljalleen kokeilee. Kyllä me tästä vielä se voitto otetaan.
-
Poikkipuussa kävi Graneron tykki :peukku_ylos:
-
Higuainilta hirvee pommi ylärimaan.
Eiku vittu Granerohan se olikin :peukku_ylos:
-
El Pirata mjötöööhhhhhh!!! Huhhuh mikä pommi
E. Ronaldo, Lassana ja Sneijder paukutteli yli ja Granero paino heti ekalla ylärimaan--> parempi kuin nuo kaikki kolme ;)
-
noniin... terve.
-
Arjen ja Higsu pelasivat hyvin tatsipeliä. On tullut aika paljon uutta eloa toisella puoliajalla.
-
Miten voi olla noin lähellä että otetaan turpiin? Täysin tyhjä aukko puolustuksessa :keskari: !
-
Ei mene kulmat nyt kohdalleen :peukku_ylos:
-
Ei vittu kaikki kulmat menee ihan liian pitkäks :keskari:
-
Jos siitä olisi tullut Ittihadin voittomaali... Dudek peitti tosin ihan hyvin.
-
Ei vittu mitä viimeistelyä tiikereiltä...
-
GolTV:n selostajat jo miettivät mitä Perezin kannattaisi tarjota arabihyökkääjästä ;D . Se kertoo jo jotain.
-
Oooooo, Drenthepä taklasi ihan nätisti :o
-
Noh, tasuriin tämä sitten päättyi. Oli jo parempaa esitystä kuin Irlannissa, täytyy edelleen muistaa että kyseessä on vasta toinen ottelu. Granerolle olisin suonut enemmän peliaikaa. Benzema onnistui jälleen hyvin. Ronaldon osuma antaa edelleen odottaa tuloaan mutta eiköhän sekin Peace Cupissa nähdä.
-
Hyvä höntsä peli treeni jätkille :peukku_ylos: Ei mitään syytä huolestua vaikka tässä nyt tasuri jonku Al Itthadin kanssa väännettiinki. Kauden alkuun on kuitenki vielä aika paljon matkaa ja paljon tulee ja tosin pitääkin tapahtua enne kuin kausi potkaistaan käyntiin. Ja vielä sekin mielessä että tuolta puuttuu aika monta palasta vielä todennäköisestä ensi kauden avauksesta...
-
Höntsäilyä, ei sais stressata, mutta VITTU!
Oliko Raul kentällä toisella puoliajalla? Ärsyttävää, että kaveri näkyy sen yhden hikisen maalin ajan ja sitten katoaa tyhjyyteen. Benz ja Higs seuraavaks avaukseen jookos? Eikä revitä sitä Crisseä kentältä, että tottuis tähän tiimiin.. Sneikkaa ei tarvita, Granero hoitaa sen tontin mallikkaasti, Robben ulos ja pitkälle CR hoitaa. Raul, perkele, vaihtomieheks. Antaa noille tulevaisuuden / tän hetken ihmemiehille tilaa.
-
Sneijder mäkeen ja Granero avaukseen ja uus #10. :peukku_ylos:
-
Samaa mieltä Sneijderistä, mutta en nyt täysin kuitenkaan ymmärrä tuota kritiikkiä Raulista. Ekalla jaksolla jo väläytteli ja tokalla jo osui. Oisin kyllä silti ottanut hänet pois ja antanut Benzeman jatkaa, jotta tottuis tähän tiimiin. Samaten oisin antanut Crisun jatkaa. Robbenia en olis heivaamassa, pelas mun mielestä ihan pirteästi.
-
No niin nyt kun päästään sen oma-junnu statuksen tuoman hypen yli Graneron kohdalla niin voidaan todeta että kyllä mies on peli mies mutta silti on vielä matkaa avaukseen. Kaikki, itseni mukaan lukien, sokaistuivat kun mies ensimmäisillä kosketuksillaan laittoi kaamean pommin ylähirteen ja sitten olikin jo melkein sama mitä mies kentällä teki ja ehdittiin jo julistaa tyyliin maailman parhaiden joukkoon. Faktahan on kuitenkin tämä: Tuon yhden laukauksen lisäksi mies ei mitään kovin suurta saanut aikaan, ja älkää nyt aloittako sotaa vastaani tiedän että oli vaan yksi peli ja ei pelannut niin paljoa jne. Mutta huomattavan monta harhasyöttöä miehelle tuli sellaisissa paikoissa että niiden onnistuessa olisi avautunut selkeä maalinteko paikka, kulmat olivat umpisurkeita ja muutaman kerran piti aivan turhaan helpon syötön ollessa tarjolla kokeilla näitä "gutimaisia" läpisyöttjä linjan läpi. Olihan siellä taas niitä hyviäkin pilkahduksia ja potentiaalia varmasti löytyy ja todella toivon että mies pääsee pelaamaan ensi kaudella mutta kyllä silti näitä kovempia jengejä vastaan Sneijderin löisin kentälle ennen Graneroa. Eilisessäkin pelissä mies pelasi mielestäni oikeasti hyvin, jakoi hyviä syöttjä välillä näitä "helppoja" syöttjä jotka eivät välttämättä vie peliä eteenpäin mutta pitävät kuitenki pallon omilla eivätkä pistä vastaanottajaa aivan kuseen tyyliin 1 v 4 tilanteseen. Katkoi myös erittäin pirteästi ja siinä missä Granero epäonnistui, eli näissä yli 40 metrin pitkissä syötöissä, näytti Sneijder taas ylivertaista potkutekniikkaansa ja naputteli näitä melko monta omille. Jos Sneikka nyt vaan saisi pelata paljon tässä pre seasonilla ja pysyisi koko kauden terveenä, olen varma että hänestä on "meille" erittäin paljon iloa tulevalla kaudella.
OT. Ei kuulu tähän topikkiin mutta en oikeasti näe Xabin tuloa mitenkään pakollisena, sillä jos 4-4-2 pelataan on sinne kk pohjalle jo Lass ja jos pelataan doble pivotella niin Sneikka ja Granero voivat molemmta hoitaa tuota paikkaa varsin hyvin. Jos Alonso sitten hankitaan jää molemmille, sneikalle ja el piratalle hyvin vähän käyttöä paitsi tietysti välillä Kakán tilalla... Ja sinnehän on jo Guti
-
Ottelu tuli katsottua ja muutama poiminta
+syöttöpeli oli ihailtavaa ja ilmeisesti juuri sellaista mitä Pellegrini haluaa. Mieleen jäi Benzin ja Crisun kombinaatio, mistä ei maalikaan ollut kaukana. Higuain, Robben, Sneijder jäivät myös mieleen.
+Drenthe (ensimmäinen ottelu sitten viime vuoden Super Cupin? jälkeen kun pelasi hyvin, oikeasti)
+Graneron pommi, oli kova
+-Lass (rikkoi kyllä ihan vitusti taas ja jaksoi painaa, mutta välillä todella laiskaa peliä->pallonmenetykset)
+-Raul (maali ja Drenthen kesoon osuminen, muuten taas :traktori: en tiedä)
-Gago (eiköhän tämä kaveri nyt oltaisi nähty jo, tai ainakin niin että siellä olisi joku toinen aloittamassa, HUONO PELI)
-Torres (pystyy puolustamaan ok:sti mutta kun mennään keskiviivan yli, pää ja jalat eivät ole en'ää yhteydessä, jopa Salgado saattaisi toimia paremmin)
Sekava viesti, peli kertoi paljon mielestäni.
-
Viimeisetkin pelaajat liittyvät mukaan joukkueeseen tänään, mutta eivät osallistu Peace cupiin missään vaiheessa.
-
Lievästi OT, mutta mainittakoon, että Raúl on osunut myös makuuhuoneessa:
(http://estaticos03.marca.com/albumes/2009/07/27/madrid_peacecup/1248646619_extras_albumes_0.jpg) (http://www.marca.com/albumes/2009/07/27/madrid_peacecup/index_2.html)
”Raúl omisti kauden ensimmäisen maalinsa vaimolleen, joka odottaa parin viidettä lasta.”
Hieno mies ja kova tekemään maaleja ja lapsia. :peukku_ylos:
-
Seuraavassa pelissä tiistaina nähdään erilainen avaus, Pellegrinin mukaan 90min pelanneet eivät aloita tuolloin. Lepuutusvuorossa siis (Dudek), Torres, Metz, Drenthe, Lass ja Raul.
-
Onko kukaan muuten pettynyt vielä 90 miljoonan pelaajan esityksiin? Voiko tässä vaiheessa vielä odottaa mitään?
-
Onko kukaan muuten pettynyt vielä 90 miljoonan pelaajan esityksiin? Voiko tässä vaiheessa vielä odottaa mitään?
Vaikka nyt ei tietenkään ole ollut mukana parhaita pelaajia hänen kanssaan pelaamassa niin silti voi sitä vähän olla pettynyt miehen esityksiin. Tosin omat odotukset miestä kohtaa alusta asti ovat olleet sitä että Espanjassa voi miehen loistaminen olla hankalampaa...
-
Sitten ku La Ligaa on pelattu 10 kierrosta voidaan alkaa miettimään näitä asioita.
-
Niin kauan kun ei pisteitä ole joukkueelle jaossa on yksittäisten pelaajien esitykset minulle aivan se ja sama. Hän ei missään nimessä ole 90 miljoonan mies nimeltään vaan C.Ronaldo, koska hänen jälleen myynti arvonsa on niin kova ja pelipaidoista saadaan huomattavasti, tässähän pitäisi puhua 20miljoonan satsauksesta 90 miljoonan sijaan. Esim.Zlatan on huomattavasti kalliimpi maksoi jotain samaa luokkaa, mutta omistaa kusipää statuksen ja ainakaan interin vanhat fanit eivät hänen perässään Barcelonaan tule. CR:llä on kuitenkin kaikki ominaisuudet mailmanparhaaksi vielä useaksi vuodeksi. Useinhan eilen neppailtiin Raulille paikkoja tai no yritettiin...
Jos jonkun esitykseen eilen pitäisi olla pettynyt on se Gago, aivan uskomatonta että hän muka yrittäisi vakiinnuttaa pelipaikkaa tai taistella edes mahdollisesta paikasta noilla otteilla. Etenkin kun joukkue varmaan niin tuntematon ole. Sneijderin arvo ensikauden jälkeen on max 10milliä.
-
Sitten ku La Ligaa on pelattu 10 kierrosta voidaan alkaa miettimään näitä asioita.
Aamen! Siinä se kaikki mitä ajattelin kirjoittaa tiivistettynä yhteen lauseeseen :peukku_ylos:
-
2 peliä pelattu harjoitusmatseja. Hei C'mon!
Kun tosipelit alkaa niin tähdet alkaa tuikkimaan.
-
No itse olen kans nimenomaan toitottanut että ei tässä mitään johtopäätöksiä kannata vetää näistä höntsä matseista varsinkaan ku ei ole koko joukkue vielä edes kasassa, mutta jotenki vain olisi halunnut että CR olisi Bernabeun debyytissään saanut jotain aikaankin, eikö? En varmasti ole ainut joka näin asiaa katsoo. Mutta siis en todellakaan ole miestä mitenkään flopiksi tuomitsemassa näiden pelien perusteella enkä vielä ensimmäisen kauden jälkeenkään sillä se ottaa varmasti aikansa tottua espanjalaiseen peityyliin
-
VdV, Hunter ja Heinze jätetty taas kokoonpanon ulkopuolelle tulevasta Quito pelistä.
Dudek, Adán, Salgado, Pepe, Marcelo, Agus, Metzelder, Torres, Gago, 'Lass', Sneijder, Robben, Guti, Drenthe, Granero, Raúl, C.Ronaldo, Higuaín, Benzema y Negredo.
Eli Conf-cup pelaajat vieläkin poissa luonnollisesti.
-
[päteminen]Jos Mágico haluut että kuvatekstis on espanjaa ni muuta se muotoon "El pirata ha vuelto".[/päteminen]
-
[päteminen]Jos Mágico haluut että kuvatekstis on espanjaa ni muuta se muotoon "El pirata ha vuelto".[/päteminen]
Eli volver on epäsäännöllinen?
-
Mihinkäs aikaan muuten tämä huominen peli alkaa?
-
Samaan aikaan kuin eilen, 23.30...
-
[päteminen]Jos Mágico haluut että kuvatekstis on espanjaa ni muuta se muotoon "El pirata ha vuelto".[/päteminen]
Eli volver on epäsäännöllinen?
Kyl
-
http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=43712&part=sports Siinä taas striimit illan peliin.
Onkos tietoa kokoonpanosta yhtään, että onko jotkut pelaajat saamassa lepoa? ja peluutetaanko hieman erinlaista sakkia tänään? Higsu ja Benzemaata toivois kyllä samaan aikaan avaukseen tänään! :peukku_ylos:
-
Vaikka onkin loma niin kyllä on suunnaton vitutus tuosta ottelun ajankohdasta. En tiedä jaksanko katsoa ainakaan kokonaan. Mitä helvetin järkeä on laittaa turnauksen isäntäjoukkue pelaamaan tiistai-iltana klo 22.30 paikallista aikaa?
-
Vaikka onkin loma niin kyllä on suunnaton vitutus tuosta ottelun ajankohdasta. En tiedä jaksanko katsoa ainakaan kokonaan. Mitä helvetin järkeä on laittaa turnauksen isäntäjoukkue pelaamaan tiistai-iltana klo 22.30 paikallista aikaa?
Taitaa olla vielä liian kuuma ilma jos pelattaisiin aikaisemmin illalla.
-
Vaikka onkin loma niin kyllä on suunnaton vitutus tuosta ottelun ajankohdasta. En tiedä jaksanko katsoa ainakaan kokonaan. Mitä helvetin järkeä on laittaa turnauksen isäntäjoukkue pelaamaan tiistai-iltana klo 22.30 paikallista aikaa?
Taitaa olla vielä liian kuuma ilma jos pelattaisiin aikaisemmin illalla.
tämähän se pääsyy on, vaikkakin nyttenkin on 32astetta ja varmaan kokoyön, on aurinko sentään jo painunut alas tuohon aikaan.
-
Dudek; Salgado, Pepe, Metzelder, Marcelo; Gago, Guti, Cristiano Ronaldo, Robenn; Higuaín y Benzema.
Ai jai :tuoppi:
-
Dudek; Salgado, Pepe, Metzelder, Marcelo; Gago, Guti, Cristiano Ronaldo, Robenn; Higuaín y Benzema.
Ai jai :tuoppi:
:pallo: :tuoppi:
-
Dudek; Salgado, Pepe, Metzelder, Marcelo; Gago, Guti, Cristiano Ronaldo, Robenn; Higuaín y Benzema.
Ai jai :tuoppi:
Noniin nyt varmistui pelin katsominen, Benze-Higsulle :peukku_ylos:. Gagon avauspaikalle >:( :keskari:
-
Aijai todellakin. Pakko katsoa vihdoin Benze-Higsu :peukku_ylos: Gutille myös :peukku_ylos:.. Pelin alkamisajalle myös :keskari: Olisihan sitä aikaisemminkin voinut pelata. Samoin Gago :keskari: :keskari:
-
Mitäs noista, mutta aijai kun näkee pitkästä aikaa Salgadon :-*
-
Todella toivon että Ronaldo saa tänään 90min. Lisäksi itse haluaisin nähdä Graneron toisen puoliajan alusta asti.
-
Yleisesti ottaen odotukset korkealla. Jos saadaan heti alusta asti sama potku päälle kuin Ittihad-matsin toisella puoliajalla, pitäisi jatkopaikan tulla reilulla marginaalilla. Silti varovainen tulosveikkaus, 2-0 Higuaín & Robben.
-
http://www.justin.tv/alv11172/popout
Tuo vaikuttaa ainakin toistaiseksi erittäin käyttökelpoiselta striimiltä!
iVamonos!
-
Avaus näyttää hyvältä. Vastustaja huonolta. Nyt saatana pelatkaa kun olis joku tärkeäkin peli.
-
Tota...miksi GolTV näyttää uutisia?
e: Ei sittenkään. Nyt mennään :pallo:
-
No veikataan tähän väliin 4-0 tulosta saa pistää paremmaks, onnea ja menestystä :D :tuoppi:
-
Saksalaisen näköinen tuomari ???
-
Salgado uunottaa jo.
-
Mukava nähdä Pepeä taas pelaamassa. On kyllä seuran ylivoimasesti paras pakki.
-
Hieno suoritus, taas, Benzemalta
-
Gutilta ja Gagolta paljon paskoja syöttöjä =/
-
Marcelo näyttää kausi kaudelta uudelta R.Carlosilta nousujen suhteen - laukaus hakee vielä.
-
Hieno nousu Marcelolta.
-
Dudekille :peukku_ylos:
Asenna rooliinsa nähden kunnossa.
-
Pepe siellä tööttäili naapuria alueella. ;D
-
Siinä olisi LDU ansainnut pilkun...
-
Ja taas Benze :peukku_ylos:
-
Kumma, että Metz on aina avauksessa ja Garay istuu penkillä. :-\
-
Cristianon itseluottamukselle tekisi hyvää saada maali mahdollisimman nopeasti. Peli on aikamoista hakemista.
Pepe dominoi. 8)
-
Kuka tää on tää arjalainen dumari? ;D
-
Kumma, että Metz on aina avauksessa ja Garay istuu penkillä. :-\
Garay loukkaantunut.
-
Salgado liekeissä, samoin Marcelo. Kohta helähtää!
-
Kumma, että Metz on aina avauksessa ja Garay istuu penkillä. :-\
Garay loukkaantunut.
Sehän selitää. :D
-
Salgado liekeissä, samoin Marcelo. Kohta helähtää!
Ihan näillä näppäimillä Michelille punkku ja kaverille reppu rankkarista.
-
Kova jätkä tuo Benz. Todella näkyvästi ollut kokoajan esillä.
-
Hyvin haasto lusitaani.
-
Kovaa pelataan harjoituspeliksi. Todella kovaa otetaan miestä ja naapurikin tulee tosissaan joka pallolle.
-
Espanjaa osaavat, mitä selostaja höpisi Alonsosta? ???
-
Kyllä se avausmaali tekee ihan tuloaan. Veikkaisin että seuraavan 10 minuutin aikana osuu. Tiedä sitten kummassa päässä.
-
Ja toimii upeasti GolTV:n TVU-striimi :peukku_ylos: . Kyllä tällä sitten mennään jos täytyy koko ensi kausi striimeillä kituuttaa.
-
Ja toimii upeasti GolTV:n TVU-striimi :peukku_ylos: . Kyllä tällä sitten mennään jos täytyy koko ensi kausi striimeillä kituuttaa.
Goltvllä ei ole ensi kaudeksi oikeuksia, kuulemma.
-
Ja toimii upeasti GolTV:n TVU-striimi :peukku_ylos: . Kyllä tällä sitten mennään jos täytyy koko ensi kausi striimeillä kituuttaa.
Ihan samaa tässä just tuumailin. Ainoa miinus on T.Virkkusen puuttuminen. :peukku_alas:
-
Benzema on ihan käsittämättömän hyvä. Kieputtaa miten haluaa.
-
Higuain joutais vaihtoon. :peukku_alas:
-
Palstan perussanontaa lainaten, Higuain on ollut sysipaska.
-
Benzeman vasuri... missä pelaa?
-
Goltvllä ei ole ensi kaudeksi oikeuksia, kuulemma.
Pitäisi olla uuden, maaliskuussa tehdyn sopimuksen mukaan vuoteen 2012 asti. :pallo:
http://www.sportspromedia.com/deals/_a/goltv_wins_la_liga_three-year_television_rights_extension/
-
On toi Pepe kyllä vaan niin vitun loistava :peukku_ylos:
-
Goltvllä ei ole ensi kaudeksi oikeuksia, kuulemma.
Pitäisi olla uuden, maaliskuussa tehdyn sopimuksen mukaan vuoteen 2012 asti. :pallo:
http://www.sportspromedia.com/deals/_a/goltv_wins_la_liga_three-year_television_rights_extension/
:peukku_ylos:
-
Noniin, Tuhkimo loukkaantu taas.
-
Nyt Crisu!
-
Eikö Higsua kiinnosta? Olis syytä prkl.
-
Omat topparit oli muurin takana suojassa ;D
-
Nätti seivi Dudekilta :peukku_ylos:
-
Ja toimii upeasti GolTV:n TVU-striimi :peukku_ylos: . Kyllä tällä sitten mennään jos täytyy koko ensi kausi striimeillä kituuttaa.
Goltvllä ei ole ensi kaudeksi oikeuksia, kuulemma.
;D Ironian huippu. Huh kun taas tylsistyttävää tuo pelin katsominen... LDU:n nopeus pitää hereillä.
-
Kyllä pensaasema on tällä hetkellä selkeä ykköskärki. Higsu ollut kyllä melko onneton :peukku_alas:
Dudekilta upea torjunta :peukku_ylos:. Haastaa Ikerin tosissaan :D
-
Jerzyltä gamesaver, huhhuh! :o
-
Salgado kaatuilee ja Dudek loistaa.
-
Itekki vähän katellu, ettei Higsua liiemmin kiinnostas. Raulia vaan kentälle sitten jossain vaiheessa.
-
Mitä nyt oon vähän aikaa kattonut niin ainakin keskikentän pelinrakentelu on aika paskaa.
-
El Pirata kentällee!!! :traktori:
-
Crisu nousi laidalta hyvin ja syötti Gutille, joka koitti ovelasti nostaa takakulmaan. Vähän yli meni.
-
Uuuh, taisi vähän sattua. Aika ikävästi täräytti Marcelo.
-
Jep, täysin selvä kortti Marcelolle.
-
Ai Granero tuli kentälle.. Robbenin tilalle? Meni täysin ohi..
-
Missä on bussin avaimet..
-
Ensimmäinen jakso höntsättiin siis 0-0, mutta Quito loi kaksi vaarallisinta paikkaa. Dudek kuitenkin teki niihin kaksi upeaa torjuntaa, joten nollissa mennään tauolle. Enemmän kaipaisi keskikentältä pallovarmuutta ja parempaa syöttöpeliä. Käytännössä tämä tarkoittaa Gagon poistumista vaihtopenkin puolelle ja Lass sisään.
-
Jo on PERKELE vähä semmonen maku suussa, että katellaan sitten , kun on 3pts jaossa :traktori:
-
Ai Granero tuli kentälle.. Robbenin tilalle? Meni täysin ohi..
Juuri näin.
-
Ensimmäinen jakso höntsättiin siis 0-0, mutta Quito loi kaksi vaarallisinta paikkaa. Dudek kuitenkin teki niihin kaksi upeaa torjuntaa, joten nollissa mennään tauolle. Enemmän kaipaisi keskikentältä pallovarmuutta ja parempaa syöttöpeliä. Käytännössä tämä tarkoittaa Gagon poistumista vaihtopenkin puolelle ja Lass sisään.
Jep. Kyllä Gutillakin tosin on aika parannettavaa toiselle jaksolle.
Toiselle puoliajalle toive, että Crisse saisi sen onnistumisensa!
-
Liverpoolin jehuna nostaisin Xabin pyyntihintaa jokaisen Realin ottelun jälkeen..
-
Keskikentällä kyllä ihmeellistä säätöä, ei mene perussyötötkään aina omille. Hyvä että Granerokin saa nyt kunnolla aikaa näyttää osaamistaa, toivottavasti tokalla puoliajalla tulis jo maaleja.
Salgadon viihdyttävyydelle :peukku_ylos:
-
Dudekilta mahtavat torjunnat ekalla jaksolla. Jokohan toisella jaksolla saataisiin se maali vai tarvisiko siihen hommaan hieman Ruudia?? No, kausi vasta alkamassa ja La Ligassa sitten verkot heilumaan, kun ei treenipeleissä näytä paljoa heiluvan.
-
Liverpoolin jehuna nostaisin Xabin pyyntihintaa jokaisen Realin ottelun jälkeen..
0€+Gago+Diarra+Heinze+Fartti+50% näiden kaikkien tulevista palkoista. Kunnon änäritransfer!
-
Tekikö Real vaihtoja ollenkaan?
Ja crisulta röykeä nousu ja pilkku 8)
Ja siellä lepää. Vihdoin!
-
Pilkku!
Ja Crisse pistää helpon sisään.
-
No niin... siinä se maali tulee
-
Mahtava haasto Ronaldolta!
-
Loistava suoritus Crisulta!!!
-
Yksi monista tulevista :pallo:
-
:pallo: :pallo: :pallo: GOOOOOOOOLLL :pallo: :pallo: :pallo:
Cristiano Ronaldon eka!
-
Crisseeeeeee!!! We want more! :pallo: :pallo: :pallo:
-
Kyllä ansaitsi tämän maalin loistavalla haastolla!
-
On ne nuo Ronaldon askelharhautukset vaan toimivia ja saatiin jälkitilanteesta pilkku. Nyt se Crisun eka maali sitten tuli!!!
-
Röyhkeä nousu. Loisto harhautukset. Ei mielestäni pilkku ihan tahalteen laitto jalan/jalat sinne. Hieno harhautus pilessä.
-
Granero! :pallo: :pallo: :pallo: :pallo:
-
El Pirataaa!! :sydän:
-
El Pirata!!! GOOOOOOOOL!!!
-
Granero GOOOOOOLLLLLLLLLLL :pallo:
-
Liga de Quiton valmentaja ajettiin vissiin katsomon puolelle äskettäin.
-
ELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL PIIIIIIIIIIIIIIIIIIIRRRRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAATAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! GOGOGOGOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!
-
GRANERO ??? Avauspaikka seuraavaan matsiin :peukku_ylos:
-
Crisu laukoo ja mokke sylkee. Granero kärppänä paikalla!!! :pallo:
-
Jälleen kerran Crisu petasi paikan
-
Graneron merirosvo tuuletukselle :D :peukku_ylos:
-
Granero, Granero, Granero! Yleisö huutaa Merirosvon nimeä jo ennen maalia! :peukku_ylos: :peukku_ylos:
-
Pakko muuten todeta, että Benzeman esitykset ovat olleet heti kättelyssä sitä luokkaa, että voidaan jo nyt sanoa olevan koko siirtohintansa arvoinen. Tosin Lyonin otteluita seuranneille tämä ei ole mikään yllätys.
-
Meni kyllä vapari väärin nytten. Tuo vastapuolen jätkähän huitas Gagoa suoraan naamaan.
-
90 miljoonan hirviö on herännyt. Loistavaa shittiä tulee nyt Ronaldolta.
Ja Dudek, taas. Ikerillä tulee olemaan vaikeaa. ;D
-
Voi vittu jos Benzy loukkaantu pidemmäksi aikaa..
Negredo sentään sisään :).
-
Ja nytkö se Benz män puhki :(
-
Benzema ilmeisesti loukkasi nilkkansa ja joutuu luultavasti vaihtoon :peukku_alas:
e. Näytti palaavan kentälle :peukku_ylos:
e2. Benzema ei sittenkään voinut jatkaa. Negredo tilalle.
-
Negredolla nyt näytön paikka jos pääsee mukaan
-
hyvä homma että otetaan Benzy nyt pois ettei riko itseään.
-
Negredo nyt maalia. :pallo:
Vaikka olisin tietysti mielummin nähnyt Benzin loppuun asti kentällä. Hieno mies :peukku_ylos:
-
Sille tosiaan, että Negredo tulee Benzeman tilaille, eikä Raul :peukku_ylos:. Benzema teki kyllä meikäläiseen vaikutuksen.
-
Crisulta 3 askelharhautusta putkeen :D
-
Vittu mikä maali ;D . Aika naurettavaa puolustamista :keskari:
-
Puolustus, missä pelas?
-
Ja sitten on taas paskat housuissa koko joukkueella. Tarvitaan maali ja äkkiä, muuten soi omissa.
-
Ja upeasti pelattu tilanne Negredolle! Granerolta uskomattoman kaunis syöttö :sydän:
JA MAAAAAALI! METZ :o . Mistä näitä maalintekijöitä oikein tulee?
-
Kuvittelenko mä vaan, vai pelaako Granero hienosti?
-
Granerolta loistava syöttö ja Negredo pääsee koittamaan, mokke torjuu kulmaks.
Ja Metzelder tekee Graneron kulmasta :pallo:
-
No niin! Metz!!
Raulille jämät, Higsu mököttää.
Eikä vieläkään Crisselle täysiä minuutteja.. Lass sisään.
-
Kapteeni sisään, Higsu ulos. Pipitalta kyllä huono peli tänään.
-
Lass Crisun tilalle. Noh, saipa Ronaldo pelata hiukan enemmän kuin aiemmin...
-
Granerolta hieno syöttö ja saatiin kulma. Metzelderin ympärillä oli lähes koko pakisto, mutta silti puski maalin.
-
Granerolta loistava syöttö ja Negredo pääsee koittamaan, mokke torjuu kulmaks.
Pelaa aivan upeasti.
-
Olisiko se sitten el Capitanin vuoro iskeä lopullinen niitti? Kuka muuten tulee semeissä vastaan?
-
Lassilta 2 pallonmenetystä aivan peräkkäin.
-
Juventus tulee perjantaina vastaan.
-
Juventus tulee perjantaina vastaan.
;D Siinä onkin sitten kahdeksi päiväksi reenaamista
-
Mitä mitä, Gago ampui maalia kohti :o ;)
-
Mitä mitä, Gago ampui maalia kohti :o ;)
Samaa ihmettelin. Kenties eka veto maaliipäi realis?
-
Samaa ihmettelin. Tais olla Gagon paras veto Real-uralla.
-
Samaa ihmettelin. Tais olla Gagon paras veto Real-uralla.
Oli myös ensimmäinen joka ei mennyt sivurajasta yli.
-
Drenthe kentälle :peukku_ylos: . Ja siis Gutin tilalle.
-
Samaa ihmettelin. Kenties eka veto maaliipäi realis?
En kyllä muista Gagon osuneen maalia kohti aiemmin.
Vanha kunnon Drenthe kentälle.
-
Ice Cube inessiiviin.
-
Samaa ihmettelin. Tais olla Gagon paras veto Real-uralla.
Oli myös ensimmäinen joka ei mennyt sivurajasta yli.
Kyllähän se on kymmenen metriä ylikin onnistunut muutaman kerran vetämään.
-
Salgado (http://forums.finalgear.com/images/smilies/w00t.gif)
-
Salgado :D :D :D
-
Siis mikä Salgadolle tuli?? :o
-
miten vitussa Salgado ei saanu tosta sisään ;D
-
Salgadolle iso :sydän: Ois nyt laittanu sisään. Jahas omissa kolisee
-
En oo tainnu ennen nähä Salgadoa läpiajossa :D On muuten Raul pelannut hyvin, nyttenkin maaginen syöttö Salgadolle.
-
Voi kun oisin sydämestäni toivonut sen menevän maaliin :(
-
Ja seuraava kavennus...sama äijä. Salgado häärää toisessa päässä.
-
Maalia edeltävässä vaparissa käänneltiin pallolle selkää ja maali miltei toisinto vastustajien ekasta.
-
Goalin jenkkiselostajan vittumaiselle jännityksenluomis-yritykselle Dudekin asenteen kokoinen :keskari:
-
Gago säntäilee kokoajan vastustajan kyynärpäihin :-\
-
Vittu toi Drenthe on kyllä ollu pihalla sen vähän aikaa minkä on pelannu..
-
:pallo: :peukku_ylos: :tuoppi:
-
Lass on ollut aika jäässä. Hirveästi harhasyöttöjä ja pallonmenetyksiä. Tulisi nyt se Xabi Alonso.
Ja Negredo maalaa! :peukku_ylos: :pallo:
-
Mitä mitä drenthe löytää boxista oman pelaajan :o
-
NONIIIN! DRENTHE pelaa upean paikan ja NEGREDO tekee maalin :o On tämä uskomatonta (http://forums.finalgear.com/images/smilies/thumbsup.gif)
-
Ja heti ku pääsin sanomasta niin Drentehltä hyvä syöttö luukulle ja Negredo ei erehdy :peukku_ylos:
-
Rentte kirmas ja Negredo pisti ineen.
-
Ja se oli siinä. Juventus odottaa ;D
-
Hienoa! Molemmille kavereille varmasti tuli tarpeeseen.
-
Graneron ja Negredon maaleille iso :peukku_ylos:
-
Ps. Turbo Snakelle :peukku_ylos:
-
PAKKO SAADA TURBO SNAKE!
-
Hienoa, että niitä maalejakin lopulta tuli. Nyt sitten Juventusta odottelemaan.
-
OT Sehän meni perinteisesti vitun mulkku pikkuveli oli tulossa ens kerran pelin aikaan käymään, no näin perkele sentään viimesen maalin :traktori: vitun apinan yrjöjä siivoillessa :keskari:
-
Real Madrid - LDUQ
Onnistujat:
Dudek: Loistavalla asenteella esitti hienoja torjuntoja ja varmasti motivoi myös muuta joukkuetta. :peukku_ylos: :peukku_ylos: :peukku_ylos:
Granero: Sai jo pidemmän peliajan ja on toivottavasti pian avauksen miehiä. Monta hyvin pelattua tilannetta ja kaiken kruununa hienosti loppuun asti seurattu Ronaldon laukaus josta maali. :peukku_ylos: :peukku_ylos:
Benzema: Taas kerran hienoa peliä. Joukkueen tämän hetken kiistaton ykköshyökkääjä. Pari nättiä vetoa ja kaiken kaikkiaan ehjä ottelu. Toivottavasti loppuvaiheessa tullut osuma ei ole mitään vakavampaa. :peukku_ylos: :peukku_ylos:
Ronaldo: Vihdoinkin alkaa nousta omalle tasolleen. Nättejä harhautuksia koko ottelun ajan. Huippuna röyhkeä nousu jota seuranneesta pilkusta kylmän rauhallinen suoritus. Itseluottamus varmasti nousussa. :peukku_ylos:
Negredo: Ei paljoa peliaikaa mutta sen mitä sai riitti maalin tekoon. Asenne kohdallaan. :peukku_ylos:
Pettymykset:
Higuaín: Siis mitä? Ei mitään tahtoa ja näkymätön sen (liian) ajan mitä pelasi. Ennen ottelua paljon odotettu Higsu-Benzema -pari jäi puolitiehen. Olisi voitu korvata Raúlilla jo aikaisemmin. :keskari:
Guti: Ei vieläkään sitä vanhaa kunnon Gutia. Maestron kuuluisa syöttötaito näyttää olevan historiaa. Harhasyöttöjä jatkuvalla syötöllä ja suuri pettymys. :peukku_alas: :peukku_alas:
Lass: Pitkälti sama syöttöongelma kuin Gutilla. Xabi Alonson tulo parantaisi keskikentän pelinrakentelua huomattavasti tai ainakin kiristäisi kilpailua peliajasta. Ei pelannut tänään paljoa mutta silti kuuluu floppeihin. :peukku_alas:
Puolustuspään pelaaminen: Hankittaisiinko nyt jo se Arbeloa ::)
MMOM:
(http://forums.finalgear.com/images/smilies/dancing_mouse.gif)
Jerszy Dudek: Niin uskomatonta kuin se onkin, omissa silmissä Dudek oli tänään kentän positiivisin näky. Loistava asenne vakituisesta kakkosvahti-asemmasta huolimatta kruunattuna hyvällä suorituksella.
-
OT Sehän meni perinteisesti vitun mulkku pikkuveli oli tulossa ens kerran pelin aikaan käymään, no näin perkele sentään viimesen maalin :traktori: vitun apinan yrjöjä siivoillessa :keskari:
Sulla on kuitenkin katto pään päällä, eli ei mitään valittamista.
-
PAKKO SAADA TURBO SNAKE!
Ei tosin vedä lähellekään vertoja Micro touch Magiclle 8)
-
*** Granero
** CR
* Raúl
Yllättäjät
+++ Dudek
++ Salgado
+ Drenthe
Tunarit
--- Gago
-- Gago
- Gago
Miten siitä onkin tullut noin paska?
-
Tuolta vielä ottelun maalit: http://www.youtube.com/watch?v=gJ4lQQNoFWw
p.s onko Heppa vielä loukkaantuneena?
-
huh lasikenkä loukkaantui taasen ja Benzema severly bruised his right tibia >:(
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/1202777197926/noticia/Noticia/Injury_report_2009-07-29.htm
-
huh lasikenkä loukkaantui taasen ja Benzema severly bruised his right tibia >:(
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/1202777197926/noticia/Noticia/Injury_report_2009-07-29.htm
On se onnetontapaus tuo Robben. Pahempi kuin Litmanen!
-
Tuolta vielä ottelun maalit: http://www.youtube.com/watch?v=gJ4lQQNoFWw
p.s onko Heppa vielä loukkaantuneena?
Osuiko kenellekään muulle silmään mutta jos en numeroa näkis ja tuon suttuisen kuvan perusteella pitäisi sanoa kuka tekee maalin siitä Ronaldon laukauksesta olisin melko varmasti ekaksi vastaukseksi tyrkännyt Raulin. On nimittäin niin samantapaista ja näköistä tuo juoksu ja tyyli millä pallon laittaa merirosvo sisään! Kenties alku jonkun suuremman...
-
Ruud ja Mahamadou ovat harjoitelleet kuukauden jo, ja eilen aloittivat harjoittelun muiden kanssa, joten heitä tullaan näkemään varmasti pelaamassa vielä preseasonilla.
-
Ruudin paluuta odotellessa :peukku_ylos:
-
ASn mukaan Robbenin ja Benzeman vammat olivat lieviä ja molemmat ovat pelikunnossa Juventusta vastaan.
-
ASn mukaan Robbenin ja Benzeman vammat olivat lieviä ja molemmat ovat pelikunnossa Juventusta vastaan.
" :peukku_ylos:"
-
Pienimuotoinen OT, mainitsemisen arvoinen asia silti
Finnair kuljetti mielenkiintoisen lastin jenkkeihin:
(http://www.fcbarcelona.cat/web/Galeries/futbol/temporada09-10/07/gira_EUA/sortida_gira/IMG00056.jpg)
-
Pienimuotoinen OT, mainitsemisen arvoinen asia silti
Finnair kuljetti mielenkiintoisen lastin jenkkeihin:
(http://www.fcbarcelona.cat/web/Galeries/futbol/temporada09-10/07/gira_EUA/sortida_gira/IMG00056.jpg)
Ja siihen loppui Finnairilla lentäminen :keskari: . Täytyy alkaa valitsemaan lentoyhtiötkin tarkemmin ;D
-
Pienimuotoinen OT, mainitsemisen arvoinen asia silti
Finnair kuljetti mielenkiintoisen lastin jenkkeihin:
(http://www.fcbarcelona.cat/web/Galeries/futbol/temporada09-10/07/gira_EUA/sortida_gira/IMG00056.jpg)
Ja siihen loppui Finnairilla lentäminen :keskari: . Täytyy alkaa valitsemaan lentoyhtiötkin tarkemmin ;D
ois kyl tuon harvinaisen kerran tippua, toivottavasti ruoat ja matkusmukavuudet olivat sitä tuttua Finnaria. Taitaa rahat tosissaan Zlatanin jälkeen olla tiukassa, kun tarvii mennä koneeseen missä voi vain istuu polvet suussa.
-
Et sä kyllä voi ruveta valikoimaan asiakkaita laman aikoina...
Voisiko joku kerrata, miten on Realin treenipelit mennyt? Olen ollut ilman nettiä, ainut minkä tiedän on että eka voitettiin 1-0. Videot kaikista maaleista (mukaan lukien eka peli) olisi kiva.
-
Voisiko joku kerrata, miten on Realin treenipelit mennyt? Olen ollut ilman nettiä, ainut minkä tiedän on että eka voitettiin 1-0. Videot kaikista maaleista (mukaan lukien eka peli) olisi kiva.
Lisätty avausviestiin :peukku_ylos:
-
Voisiko joku kerrata, miten on Realin treenipelit mennyt? Olen ollut ilman nettiä, ainut minkä tiedän on että eka voitettiin 1-0. Videot kaikista maaleista (mukaan lukien eka peli) olisi kiva.
Lisätty avausviestiin :peukku_ylos:
Pilkunviilausta, mutta tuon maalieron pitäisi olla 6-3 eikä 5-4.
-
Pilkunviilausta, mutta tuon maalieron pitäisi olla 6-3 eikä 5-4.
Koskaan ei pitäisi muokata viestiä ja katsoa Conania samaan aikaan ;D
-
ois kyl tuon harvinaisen kerran tippua
Täytyy olla melkoinen ihmiskyrpä jos sanoo tällaisia asioita ääneen.
-
ois kyl tuon harvinaisen kerran tippua
Täytyy olla melkoinen ihmiskyrpä jos sanoo tällaisia asioita ääneen.
Pitää olla helvetin huono huumorintaju jos ton tosissaan ottaa. ???
-
Ja matsi alkaa, yllätys yllätys, klo 23.30
-
ois kyl tuon harvinaisen kerran tippua
Täytyy olla melkoinen ihmiskyrpä jos sanoo tällaisia asioita ääneen.
Pitää olla helvetin huono huumorintaju jos ton tosissaan ottaa. ???
On hyvää huumoria, ja sitten on huumoria jolla osoitat että olet idiootti. Tuo oli sitten tätä jälkimmäistä.
-
ois kyl tuon harvinaisen kerran tippua
Täytyy olla melkoinen ihmiskyrpä jos sanoo tällaisia asioita ääneen.
Pitää olla helvetin huono huumorintaju jos ton tosissaan ottaa. ???
On hyvää huumoria, ja sitten on huumoria jolla osoitat että olet idiootti. Tuo oli sitten tätä jälkimmäistä.
Robben saanko lisä infoa idiootista? ::)
-
Pystyykö Real - juve peliä kattomaan mistään jälkilähetyksenä?
-
Pystyykö Real - juve peliä kattomaan mistään jälkilähetyksenä?
Kyllä sen jostain varmaan löytää, todennäköisesti ainakin torrentina jollei muuten.
Illalla siis luvassa jo aika kova ottelu kovaa vastustajaa vastaan.
Striimilinkit: http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=44433&part=sports
Cannavaron paluulle :peukku_ylos:
Vetovihje: Under 2,5
Tulosveikkaus: 1-1
-
Jahas taas yllätys tosiaan 23.30 alkaa peli, pelataan siis ilmeisesti Juven "kotipelinä" ja paikkana Ramon Sanchez Pizjuan?
-
Kokoonpanot:
Juventus: Buffon, Zebina, Cannavaro, Chiellini, Molinaro, Tiago, Melo, Camoranesi, Giovinco, Trezeguet, Del Piero.
Vaihtopelaajina: Chimenti, Manninger, Grygera, Ariaudo, Legrottaglie, Marrone, Marchisio, Zanetti, Salihamidzic, Sissoko, Iaquinta, Immobile, Amauri.
Real Madrid: Dudek, Torres, Pepe, Metz, Marcelo, Lass, Sneijder, Guti, Ronaldo, Raúl, Higsu.
Penkillä: Adán, Salgado, Garay, Agus, Robben, Granero, Gago, Drenthe, Benzema, Negredo.
Benze saa siis levätä. Gago pois avauksesta :peukku_ylos: . Granerolle ei vieläkään avauspaikkaa :peukku_alas:
-
Jahas taas yllätys tosiaan 23.30 alkaa peli, pelataan siis ilmeisesti Juven "kotipelinä" ja paikkana Ramon Sanchez Pizjuan?
Jos Juven kotipeli, niin nehän pelaa sitten sillä vankila-asullaan, eli nähtäiskö nyt Realilla sitten kolmospaita?
Gagon penkitys :peukku_ylos:
-
Dudek; Torres, Pepe, Metzelder, Drenthe; Lass, Guti, Granero; Cristiano Ronaldo, Benzema y Raúl.
Marcalla oli tuollainen kokoonpano, mutta en sitten tiedä onko tuo vain pelkkä "veikkaus" vai mitä, mutta saas nähdä sitten, kun peli alkaa..
-
Granero ja Kari näyttäs olevan alotuksessa :peukku_ylos:
-
Ei vittu, hiljainen hetki taas.
Aa, Bobby Robson tai mitä nyt on nimi. Hui mikä taklaus Camoranesilta.
-
1-0 Cannavaro iskee...
-
??? Mitä vittua?
-
Vittu että pistetään Drenthe pakiksi. On kokeiltu eikä toimi
-
Cannavaro teki 94:ssä Real-pelissään tasan yhden maalin. Nyt sit eka peli Realia vastaan ja iskee melkeen ekal minuutilla, mitä tää oikeen on?
Ronaldo kusi kyl ton paitsioansan. :peukku_alas:
-
Entinen kaveri puras sitte heti voi helvetti. Nyt vois tämän "höntsäharkan" kyllä kattoo kokonaan! Joo ei kyllä kans ymmärrä tota Drenthen peluutusta pakkina! :keskari: ::)
-
metzhän meinas maalata ;D
-
Granero aloittanut hienosti :peukku_ylos:
-
Pepe meinas munata pahemman kerran.
-
Juu ei ole kyllä vapaapotkutkaan parantuneet sitten viime kauden. Antaisi Crisu välillä Graneron yrittää. :keskari:
Drenthe ja Crisu lisäksi molemmilla aivan saatanan turhat stepoverit, ei ne kuitenkaan pääse ohi.
-
El Piratalle varoitus
-
Ei millään jaksa kuunnella tota GolTVn jenkkiselostajaa :keskari:
-
Mun mielestä kyllä ihan hyvää peliä Juven koko jengin puolustusta vastaan. Nättiä pyöritystä ja muutama tonttikin jo tullut. Toki Juvella vaarallisimmat paikat.
-
Rennosti repivät spagettipakit ;D
-
Drenthelle keltainen.
-
Drenthe aika huonolla ajoituksella...
-
"Ooh, Drenthe. Did he get the ball? If he did, it was by accident" :D
-
Granero, Benzema ja Metz olleet selkeästi pre-seasonin parhaat pelaajat :peukku_ylos:
-
Pilkku!
Ja Crisu maalaa :pallo: :pallo: :pallo: :pallo:
-
Pilkkuuu ja tasoitus.
:pallo: :pallo: Crisuuuuuuuu :pallo: :pallo:
Ronaldo joukkueen paras maalintekijä ::)
-
Kai Raul saa kuitenkin ampua oman pilkkunsa eikä Crisu?
e. HOMOO SEHÄN OLI rA+ULIN PAIKKA, ANNA SEN NYT AMPUA OMAN PILKKUNSA!!
-
CR9!!!! :pallo:
-
Raul ja Crisu :peukku_ylos: :pallo:
-
Media tykkään kun CR on maalintekijöiden listalla. Ei väliä, tuliko pilkusta vai ei.
-
Hyvässä kunnossa kenttä :keskari:
-
Guti :D :peukku_ylos: Tuomari ei antanut sekuntiakaan lisäaikaa, kun Realilla oli juuri käynnistynyt hyvännäköinen vastahyökkäys. Guti purnasi ja meni tuomarin kädestä tarkistamaan kelloa.
-
Eipä Raul siinä pilkussa tehny muuta kun kaatu. Ronaldolta hieno syöttö. Ihan sama kuka ne pilkut vetää, kunhan maaliin menee.
-
Oli vielä ihan hyvä pilkku Crisulta. Buffon aavisteli samaa ku Quitoa vastaan, Crisu laitto nätisti keskeltä.
Täysin Madridin peli, pienet henk. koht virheet antaneet Juvelle ne pari vaarallista paikkaa.
-
Drenthe kyllä yllätti mut totaalisesti. Ei se tällä kertaa ollu NIIN surkee ku joskus ku oon viimeeks nähny sen peliä... mut ei se silti avauksen mies oo!!
-
Ei vittu, nyt minäkin näen MicroTouchMagicin! :D
-
Miks muuten Ronaldon silmäpussit on tommoset punertavat, ihan kun se ois itkeny?
E: ruottalaiset tuomarit jääny pukkariin vähän jutskailemaan ::)
-
No mitä vittua tuomarit!? ???
-
Tuomari vaihtui :o ?
-
Vaihtoivat kesken pelin tuomaria.
-
Itekin mietin samaa. Mikäköhän syy tuohon on..
-
Kai Raul saa kuitenkin ampua oman pilkkunsa eikä Crisu?
e. HOMOO SEHÄN OLI rA+ULIN PAIKKA, ANNA SEN NYT AMPUA OMAN PILKKUNSA!!
1. Ronaldo ei ole homoseksuaali, hän seurustelee naisen kanssa.
2. Yleensä valmentaja päättää kuka antaa rankkarit, eivät pelaajat itse.
Että näin.
-
Joo voi vittu....
-
2-1 Juvelle :keskari:
-
Niinpä niin...
-
Salihamidinzdinz iskee... :peukku_alas:
-
Käsittämättömän paskaa tuo merkkaus.
-
Crisu harhauttaa ja etenee boksiin, vetää mutta Buffon torjuu eteensä. Raul kääntölaukauksesta tolppaan..
-
Kai Raul saa kuitenkin ampua oman pilkkunsa eikä Crisu?
e. HOMOO SEHÄN OLI rA+ULIN PAIKKA, ANNA SEN NYT AMPUA OMAN PILKKUNSA!!
1. Ronaldo ei ole homoseksuaali, hän seurustelee naisen kanssa.
2. Yleensä valmentaja päättää kuka antaa rankkarit, eivät pelaajat itse.
Että näin.
Joo mutta vituttaa kun Ronaldo saa nyt tehdä kaiken, ampua kaikki vaparit ja pilkut jne. Vaparit ovat samaa tasoa Sneijder ja van der Vaartin edellisen kauden yrityksien kanssa, ja pilkusta tekee Raúl yhtä helposti, tosin Raúl ei ehkä yritä niin hienoja kun Cronaldo (vs. Barca, Chelsea..)
Eli en ymmärrä miksi Crisu muka olisi parempi pilkkuampuja kun Raúl, kun Raúlkin on vanhempi, kokeneempi jne.
-
Crisu harhauttaa ja etenee boksiin, vetää mutta Buffon torjuu eteensä. Raul kääntölaukauksesta tolppaan..
Zlatanmainen kantapää ois ollu paikallaan.
-
Gutilta loistava sisäänpäin kiertävä vapari, jossa Metzelder pääsee hämäämään, mutta ei osu palloon. Buffon torjui vaivoin.
-
Benzema ollut tänään ihan paska.
-
Juve vaihtanut jo kolme ja Real ei yhtään ???
-
Higuainia tai Robbenia Benzeman tilalle. Ei ole tänään Karin päivä.
-
Negredo ja Higuain tulossa sisään. Benzema ja Raul luultavasti pois.
-
Higuain kentälle, Benz pois.
-
Jaha...Higsu tulee iskemään voittomaalin
-
Gago kentälle, Guti pois :peukku_alas:
-
Gago kentälle :peukku_alas:
-
Gol-selostaja: "Gago has played very well in this tournament"
-
Lass parantui heti kun pallo tuli suoraan kohti ;D
-
Juve pisti tolppaan äskön. Sen jälkeen Crisulle vapari aika kaukaa - hän vetää sen vitusti ohi ja yli...
-
Ronaldo kolme vaparia, ei yhtään maalia kohti. Oisko jo jonku toisen (Graneron) vuoro ens kerralla.
-
Granerolta komea vapari hyvään paikkaan :peukku_ylos: Ei vaan ollut ketään ottamassa vastaan
-
Jos porukka on katsonut tota kenttää, ni ehkä toi ei ole se ominaisin alusta silloin vetää.
Ja kokonaisuutena kuitenkin taas ihan hyvää peliä. Erikoistilanne tulee huomattavasti parantumaan, kun siellä ei ole Torreseita, Gagoja ja Drenthejä häärimässä. Ramos, Albiol ja Arbeloa pitäisi tuoda aika paljon päävoimaa erikoistilanteisiin.
Juvella aika pitkälti tuttu pakka kasassa, joka on pelannut paljon liigaa edellisinä kausina. Joten eipä mitään, kyllä se tosta.
-
Ja Ronaldo ulkona loppukauden
-
Grygera :keskari:
-
Missä punanen? Vittu mikä sika tuo Grygera. Niin vitun ruma taklaus kun vaan voi olla.
-
Nyt näyttää vähä pahalta...
NO onneks näyttää sittenki ihan hyvältä et ei loukkaantunu
-
Olipa muuten helvetin ikävä osuma. Tossa voi käydä todella huonosti mutta onneksi Crisu kävelee.
Graneron vapari :o
-
Pepellä paikka mutta yli...................
-
Hyvä tilannetaju Crisulla. Paha taklaus kyllä, mutta sitten maataan kentässä pari minuuttia jonka jälkeen tulee ihmeparantuminen.
Noh, ainakin Granero pääsi laittamaan vaparia, ja heti tulee edistystä :peukku_ylos:
-
Jos porukka on katsonut tota kenttää, ni ehkä toi ei ole se ominaisin alusta silloin vetää.
Realille tulossa beach soccer -joukkue (http://forums.finalgear.com/images/smilies/rofl.gif) ? Okei, surkea vitsi mutta kattokaa mitä kello on.
Ronaldo ei kauhean tyytyväinen...
-
Crisulla vielä paikka, kun Buffon haparoi. Omasta mielestä Juve ei ois ansainnu voittoa, mutta näin tällä kertaa. Peli oli ihan hyvännäköistä ja se kai onkin se pääasia tällä pre-seasonilla.
-
Juven likanen peli Ronaldoo kohtaan :keskari:
Muuten pyöri ihan hyvin peli, olis ollu kunnon kenttä niin olisi varmastikin sujunut paremmin. Puolustus sekoili ajoittain, Drenthe kuitenkin pelasi oudon hyvin.
-
Hyvä tilannetaju Crisulla. Paha taklaus kyllä, mutta sitten maataan kentässä pari minuuttia jonka jälkeen tulee ihmeparantuminen.
Noh, ainakin Granero pääsi laittamaan vaparia, ja heti tulee edistystä :peukku_ylos:
Luuletko ettei satu, jos homo Grygera tulee nastat edellä polveen? Onneks ei käynyt pahemmin.
-
Crisulla vielä paikka, kun Buffon haparoi. Omasta mielestä Juve ei ois ansainnu voittoa, mutta näin tällä kertaa. Peli oli ihan hyvännäköistä ja se kai onkin se pääasia tällä pre-seasonilla.
Ensi pelissä mukana Kaka ja puolustus, joten eiköhän se vielä paranekkin.
-
Hyvä tilannetaju Crisulla. Paha taklaus kyllä, mutta sitten maataan kentässä pari minuuttia jonka jälkeen tulee ihmeparantuminen.
Noh, ainakin Granero pääsi laittamaan vaparia, ja heti tulee edistystä :peukku_ylos:
Luuletko ettei satu, jos homo Grygera tulee nastat edellä polveen? Onneks ei käynyt pahemmin.
No sattuuhan, mutta kun on minuutti peliaikaa jäljellä, niin ei kannata jäädä tuohon itkemään jos pystyy kuitenkin kävelemään.
-
Ensi ottelussa Iker. :sydän:
-
No sattuuhan, mutta kun on minuutti peliaikaa jäljellä, niin ei kannata jäädä tuohon itkemään jos pystyy kuitenkin kävelemään.
Luuletko, että on olemassa vain sellaista kipua tällin jälkeen, että sitä joko kävellään heti tai mennään sairaalaan?
-
Ensi ottelussa Iker. :sydän:
Ja loput puolustuksesta :peukku_ylos:
Toivottavasti noi amerikassa pelattavat pelit tulee ihan kunnon aikaan, Barcan pelithän tulee aamuseittemältä...
-
KYLLÄ!!!!! Ei mitää huippu peliä mut tollasta joukkuetta vastaan ja "vajaa miehitys" (Kaka+puolustus) ni en voi olla ku innoissani ja toiveikas!! Liigaa odotellessa!!!
-
Real Madrid - Juventus
Onnistujat:
Granero: Tästä jätkästä täytyy pitää kiinni. Tuleva supertähti jos vain saa kiitettävästi pelikokemusta eikä mitään omituisuuksia tapahdu. Tänään vihdoin avauspaikka ja hyvä esitys taas kerran. Selkeästi joukkueen parhaimmistoa pre-seasonilla. :sydän:
Metzelder: Hyvin on germaani pelannut harjoituskaudella ja viime liigakauden lopussa. Viime pelin maali oli poikkeuksellista huumaa mutta tänäänkin puolustuspeli onnistunutta. Vähän haparointia on nähty mutta hyvin on Metz selviytynyt. :peukku_ylos: :peukku_ylos:
Pettymykset:
Benzema: Jo toinen ottelu peräkkäin ilman maalia :o . Aika mitäänsaamaton esitys mutta ei silti mitään paskaa. Parannettavaa silti on. :peukku_alas:
Ronaldo: Pilkkumaalista huolimatta itselle pienoinen pettymys. Vaparit leijailee Madridin ilmatilassa (tänään osittain kuivan kentän syytä) ja jatkuvat askelharhautukset ei enää tuo sitä samaa menestystä kuin ennen. Sopeutuminen uuteen joukkueeseen on silti vielä suuresti kesken joten annetaan osittain anteeksi. :peukku_alas:
MMOM:
(http://forums.finalgear.com/images/smilies/dancing_mouse.gif)
E. Granero
-
Kertokaapas te paremman potkutekniikan omaavat, että miten kenttä, kuiva tai muu, vaikuttaa vaparien lähtöön mitenkään ratkaisevasti? (Itse olen umpisurkea potkuissa, pelasin maalivahtina mutta topparin, hevospotkuinen toki, piti aina ampua maalipotkut)
e. Muuten kyllä Matskulaisen kanssa samaa mieltä, Granero ja Metzelder ovat kullansa väärtejä squadipelaajia, Granerosta voi vielä kasvaa "Real Madridin Iniestaa", lainatakseni erästä Goal.comin toimittajaa.
-
Kertokaapas te paremman potkutekniikan omaavat, että miten kenttä, kuiva tai muu, vaikuttaa vaparien lähtöön mitenkään ratkaisevasti? (Itse olen umpisurkea potkuissa, pelasin maalivahtina mutta topparin, hevospotkuinen toki, piti aina ampua maalipotkut)
Ite en harrasta futista, mutta tuollahan oli sitä hiekkapölyä hemmetisti. Selostajatkin vertasivat sitä veteen.
Realin Amerikka-kiertueen pelit pelataan siis Torontossa ja DC:ssä, molemmat ovat meidän aikaa jäljessä 7 tuntia. Tämä tarkoittaa sitä, että jos peli alkaa klo 21 paikallista aikaa, on meillä kello neljä aamulla. Toivottavasti pelaisivat pelit illalla.
-
Ei Crisse mun mielestä nyt pettymys tänään kuitenkaan ollut. Muutama hyvä haasto ja ei häneltä pahemmin harhasyöttöjäkään nähty. Ja oli mukana rakentamassa tuota tilannetta, josta Real sai pilkun, jonka laitto ite tyylikkäästi sisälle. Muuten kyllä olen täysin samaa mieltä matskulaisen kanssa.
Tuosta nurmesta sen verran, että kun kenttä on paskassa kunnossa ennen kautta, niin jotkut kentänhoitajat laittavat kentälle helvetisti hiekkaa, jonka sitten jyräävät jollain koneella. Se on aika vittumaista, jos sitä hiekkaa on liikaa - näin kävi itelle tällä kaudella toukokuussa kun ite pelasin eräällä paikkakunnalla. Tosin, siellä hiekkaa ei ollut noin paljoa, että sitä ihan "roisku", mutta jokatapauksessa ei se mikään nurmikenttä ollut.
Crisun potkutekniikasta sitten vielä sen verran, että sehän on ihan omalaatuinen, jollaista olen itekin viime aikoina ruvennut vähän opettelemaan. Se pallo ottaa siihen aivan luonnottomia kierteitä, kun osuu oikein. Siinä ekassa tämän päivän vaparissahan sellainen oli, mutta meni vain ohi jonkin verran. Youtubessa joku janari on kuvannut tuon tyylisiä potkuja: http://www.youtube.com/watch?v=XpMkCRe3m0k&feature=channel_page. Komeita vapareita kyllä tuolla kaverilla noi muutkin videot (http://www.youtube.com/watch?v=8OzrHzqZyhc&feature=channel). Vaarallisimpia nuo on jostain 22-27 metristä. Ihan kuudentoista rajalta pallo on todella vaikea saada muurin yli tuolla tyylillä. Jos täällä on futiksen harrastajia, niin kokeilkaapa noita. Itellä rupes aika alussa jo lähtemään välillä ihan hervottomia potkuja.
-
Seuran kotisivuilla näyttäisi Torontoa vastaan käytävä peli alkavan 19.00. En kyllä tiedä mikä aikavyöhyke kyseessä-
-
Toronto FC:n sivuston mukaan ottelu alkaa 19.30 paikallista aikaa, eli meikäläisittäin 2.30 (World Clock (http://www.timeanddate.com/worldclock/converted.html?day=7&month=8&year=2009&hour=19&min=30&sec=0&p1=250&p2=101)). No, perjantai kun on, niin foorumistithan konttaavat tuohon aikaan tyhjin käsin baarista kotiin, joten ei ongelmaa. :peukku_ylos:
-
Seuran kotisivuilla näyttäisi Torontoa vastaan käytävä peli alkavan 19.00. En kyllä tiedä mikä aikavyöhyke kyseessä-
Se tarkoittaisi paikallista aikaa klo 13. Kyseessä on keskiviikko eli oletan tuon olevan klo 19 Toronton aikaa = Suomessa kello 2.
e: Kooma iski ensin
-
Toronto FC:n sivuston mukaan ottelu alkaa 19.30 paikallista aikaa, eli meikäläisittäin 2.30 (World Clock (http://www.timeanddate.com/worldclock/converted.html?day=7&month=8&year=2009&hour=19&min=30&sec=0&p1=250&p2=101)). No, perjantai kun on, niin foorumistithan konttaavat tuohon aikaan tyhjin käsin baarista kotiin, joten ei ongelmaa. :peukku_ylos:
Idea hyvä. Pitää vaan kattoo lähtiessä että jättää koneen auki ja streamin päälle että tajuaa alkaa katsoa kun tulee himaan.
-
Taitaapi jäädä katsomatta dollaripelit
-
Joo siis itse katsoin väärää ajankohtaa tossa Toroto-jutussa. Itse kuvittelin, että peli olisi ollut jo tänään.
-
Joukkueen uusin jäsen sai lämpimän vastaanoton tultuaan myöhässä ensimmäisiin harjoituksiin.
(http://estaticos02.marca.com/albumes/2009/08/05/xabi_alonso_madrid_llegada_fotos/1249495950_extras_albumes_0.jpg)
Jopa Rafa loihti kasvoilleen pienen hymyntapaisen.
(http://estaticos02.marca.com/albumes/2009/08/05/xabi_alonso_madrid_llegada_fotos/1249497495_extras_albumes_0.jpg)
Xabi murjaisi vitsin englantilaisista naisista, mutta vain Álvaro ymmärsi mistä on kyse.
(http://estaticos02.marca.com/albumes/2009/08/05/xabi_alonso_madrid_llegada_fotos/1249496183_extras_albumes_0.jpg)
-
Xabi murjaisi vitsin englantilaisista naisista, mutta vain Álvaro ymmärsi mistä on kyse.
Voi olla. Itse epäilen miesten naureskelevan Realin alkulämpö juoksuille, jotka espanjalaisittain ovat puoli tuntia lyhyemmät, mitä ne olivat Englannissa.
-
Tajusin tuossa kun katselin Juve peliä, että riippuen ryhmityksestä niin joltain kaverilta lähtee pelipaikka alta Graneron vuoksi :peukku_ylos:.
-
On kyllä Xabi ilmeisen onnellisen näköinen kun on päässyt Liverpoolista pois. ;D
No kukapa sitä ei onnelinen olisi siirtyessään valkoisiin. :peukku_ylos:
-
Lämmitti mukavasti omaa mieltä tuo Xabin hymyily ja kättely Graneron kanssa :peukku_ylos: Toivottavasti saatais myös Granero ja Xabi molemmat avaukseen. Hyvää odotellessa...
-
Sergio, Marcelo ja Gago eivät matkaa Torontoon muun joukkueen mukana!?
Kaikki jäävät madridiin hoitamaan kukin omia vammojaan. Myöskään Ruud ja Diarra eivät matkaa muun joukkueen mukana vaan jatkavat kuntoutumistaan ja "kotiin" jätettyjen listalla on myös Van Der Vaart eli miehen lähtö näyttää entistä varmemmalta..
E. olihan tuolla linkki ihan seurankin sivuilla
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/1202777578732/noticia/Noticia/Toronto_&_Washington_DC_squad_list.htm
Ja myös Xabi matkaa joukkueen mukana Pohjois-Amerikkaan :peukku_ylos:
-
Sergion poisjäänti harmittaa. Tämähän tarkoittaa, että ilman palleja pelaava Miguel Torres saa edelleen tehdä kentällä ei-mitään.
-
Totakin kokoonpanoa (joka on Torontossa) on jo sekin melkoisen kova, kun listaa silmäilee ja vielä kun loukkaantuneet saadaan mukaan, niin on se vaan mahoton nippu! Eipä voi fanilla paremmin asiat olla!
-
Jää nähtäväksi, ehditäänkö pre-seasonilla kokeilemaan akselia Benzema-RvN, jonka allekirjoittanut näkisi enemmän kuin mielellään. Maha ja Nisse ovat ilmeisesti pelikunnossa siinä vaiheessa, kun jengi palailee kiertueeltaan, ja jäljellä on kaksi ottelua; Dortmund ja Milan.
Harmi kun jää molemmat USA-pelit väliin huonon alkamisajankohdan vuoksi.
-
Jää nähtäväksi, ehditäänkö pre-seasonilla kokeilemaan akselia Benzema-RvN, jonka allekirjoittanut näkisi enemmän kuin mielellään. Maha ja Nisse ovat ilmeisesti pelikunnossa siinä vaiheessa, kun jengi palailee kiertueeltaan, ja jäljellä on kaksi ottelua; Dortmund ja Milan.
Harmi kun jää molemmat USA-pelit väliin huonon alkamisajankohdan vuoksi.
Innolla odottelen RVN paluuta myös toivottavasti on samassa iskussa, kun ennen loukkaantumista :pallo:
-
Maha ja Nisse ovat ilmeisesti pelikunnossa siinä vaiheessa, kun jengi palailee kiertueeltaan, ja jäljellä on kaksi ottelua; Dortmund ja Milan.
Ainakin avausviestin mukaan 15.8 olisi peli Real Sociedadia vastaan.
-
2.30 Suomen aikaa starttaa ottelu Torontoa vastaan. Marca ennakoi kokoonpanoksi seuraavaa:
--Torres---Pepe---Albiol---Arbeloa---
----------------Lass----------------
---------------------Granero--------
-----------------Kaka--------------
----Cristiano-------------RAUL!-----
---------------Benzema-------------
Tämä sama näyttää jatkuvan. Raul ei yksinkertaisesti kuulu tuohon kokoonpanoon.
-
2.30 Suomen aikaa starttaa ottelu Torontoa vastaan. Marca ennakoi kokoonpanoksi seuraavaa:
--Torres---Pepe---Albiol---Arbeloa---
----------------Lass----------------
---------------------Granero--------
-----------------Kaka--------------
----Cristiano-------------RAUL!-----
---------------Benzema-------------
Tämä sama näyttää jatkuvan. Raul ei yksinkertaisesti kuulu tuohon kokoonpanoon.
Kuka siihen sitten kuuluu? Ei Higuain ainakaan ole pelannut yhtään paremmin kuin Raul! Ja nämä ovat harjoituspelejä, joissa pyritään kaikille antamaan tasaisesti niitä näyttöpaikkoja ja minuutteja! Näistä peleistä ei kuulu eikä kannata vielä vetää johtopäätöksiä tulevan kauden kokoonpanoista, ehkä sitten viimeisissä harjoituspeleissä saattaa jo olla havaittavissa tuleva ykkösmiehitys. Ja mielestäni myöskään Raul ei todellakaan kuulu avaukseen tämän hetkisessä Real Madridissa, jos kaikki pelaavat tasollaan, mutta jos eivät niin ei siellä kentällä ketään kuulu pitää pelkän potentiaalin takia, ellei siellä kentällä tapahdu mitään, varmasti Pellegrinillä on syynsä miksi hän valitsee tietynlaisen kokoonpanon, hän näkee kuitenkin pelaajien otteita harjoituksissa ja peleissä paljon enemmän paremmin ja paremmin kuin yksikään meistä!
-
No kyllä pre-seasonin tähän astisten näyttöjen perusteella Raúl sinne Higuaínia ennen kuuluu. Toivon silti että puoli-ajalla vaihdetaan jotta molemmat saavat tasavertaisen mahdollisuuden esittää kuntonsa.
Itse en aio edes yrittää katsoa peliä.
-
2.30 Suomen aikaa starttaa ottelu Torontoa vastaan. Marca ennakoi kokoonpanoksi seuraavaa:
--Torres---Pepe---Albiol---Arbeloa---
----------------Lass----------------
---------------------Granero--------
-----------------Kaka--------------
----Cristiano-------------RAUL!-----
---------------Benzema-------------
Tämä sama näyttää jatkuvan. Raul ei yksinkertaisesti kuulu tuohon kokoonpanoon.
Viisi espanjalaista (+maalivahti) pelaajaa avauksessa ja listalta puuttuu vielä Alonso ja Ramos! HUIKEAA!!! Raulin taidoista tarvii tuskin kiistellä, vaikkakin ikä on tuonut hieman mutkia matkaan. Viime kausiin verrattuna vierellä on nyt sellaisia kavereita, että pallon luulisi tulevan vähä useammin kärkipelaajien ulottuville. Ja senhän me kaikki tiedämme mitä tapahtuu, kun El Capitano saa pallon kuudentoista rajalla! Toki Higuainillekkin on tarjottava näyttöpaikkoja. Oli viime vuosi sen verran vakuuttava! Mutta onneksi tässä on jokunen harjoituspeli aikaa valmentajan katsoa mitkä kokoonpanot tuottavat parhaiten tulosta!
-
Tuohon kokoonpanoon Raul ei kuulu, siis jos ryhmitys on 4-2-3-1. Jos Raul on kentällä pitää koko ryhmitys muokata hänen mukaansa.
-
Tuohon kokoonpanoon Raul ei kuulu, siis jos ryhmitys on 4-2-3-1. Jos Raul on kentällä pitää koko ryhmitys muokata hänen mukaansa.
Se on totta, että historian saatossa Raul on pelannut parhaiten kahden kärjen taktiikalla ylhäällä. Nyt oman mausteensa tekevät niin Kaka kuin Ronaldokin. Mikä on kenenkin rooli? Ronaldo häärii usein ihan piikkinä, kun taas Kaka on välillä alempana, välillä laidassa
ja välillä kärjessä (ainakin maajoukkueessa). Toivotaan, että Mr. Chile saa hyvissä ajoin oikeat koostumukset kasattua! Eiköhän!
-
Innolla ootan Kakan avauspeliä. Toivottavasti olis tarjolla KUNNON streameja, ettei menis koko ajan streamin vaihteluun ja vittuuntumiseen yömyöhällä.
-
Yön peli jää kyllä kattomatta oman huomisen pelin takia... Mutta toivottavasti joku kattoo ja jonkilaista rapoa löytyy sit huomis aamuna. Ja maalithan näkee aina jostain :traktori:
-
Kyllähän tuon florentinoperzeen iskemän Marcan ennakoidun kokoonpanon voi toteuttaa noilla jätkillä hiukan eri tavallakin.
Jos nuo jätkät alottaisi, niin veikkaisinpa, että ryhmitys olisi lähempänä tällaista:
Torres Pepe Albiol Arbeloa
Lass
Granero
C. Ronaldo Kaká
Raul Benzema
Eli pelattaisiin vain yhdellä laiturilla (Crisse). Kakán seilatessa siellä täällä. Ja kun Benzemakin hakee palloa välillä aika alhaalta, niin häntäkin varmaan tuolla laidassa nähtäisiin.
-
Jos jotain kiinnostaa katsoa kolme pientä pätkää RMA:n avoimista treeneistä Torontossa, niin alhaalla on linkki. Mitäänhän ei yhteensä noin pari minuuttia kestävissä videoissa oikeastaan näy, mutta onhan se aina kiva katsoa kun herrat nautiskelevat treeneistä. Sisältää lähinnä vähän hölkkäilyä ja perus höynää. Ilmapiiri vaikuttaa oikein hyvältä, niinkuin kävi jo ilmi videolla, jossa Xabi tapasi ensi kertaa uuden joukkueensa. :peukku_ylos:
http://torontofc.neulion.com/tfc/console.jsp?catid=5&id=982
Kokoonpanoon en nyt lähde sen enempää ottamaan kantaa, kyseessä kun vasta preseason niin Pellegrinin on hyvä kokeilla kaikenlaista ja vaihtoja tullaa kumminkin näkemään melko reilusti. Toisaalta kuvittelisi esimerkiksi erikoistilanne puolustamisen olevan nyt jo ohjelmassa, kun puolustuslinjastakaan ei puutu enään kuin Ramos.
-
Todennäköisesti täytyy koko viikonlopun ohjema muokata dollaripelien mukaan. Tänään joskus 23-24 nukkumaan, herätys 2.15 ja puoli viideltä takaisin nukkumaan.
-
Tuohon kokoonpanoon Raul ei kuulu, siis jos ryhmitys on 4-2-3-1. Jos Raul on kentällä pitää koko ryhmitys muokata hänen mukaansa.
Tuo on kyllä totta, mutta uskoisin kuitenkin, että kahdella kärjellä mennään, koska Pellegrini on sanonut että suosii 4-4-2 taktiikka. Minulla on sellainen kutina, että Kaka laitetaan Zidane maisesti vasempaan laitaan vapaaseen rooliin, josta tulee paljon myös keskemmälle hakemaan palloa, jolloin laidalle jää tilaa pakin nousuille.
-
Arbeloa nousee varmasti todella paljon ja laittaa vasurilla unelmakeskityksiä..
-
Mites streamit?
Kakán esityksiä odotellessa..
-
http://atdhe.net/8343/watch-toronto-vs-real-madrid
Tuossa varmasti ainakin yksi striimi.
Arbeloa nousee varmasti todella paljon ja laittaa vasurilla unelmakeskityksiä..
Eiköhän Crisse pelaa vasenta laitaa ja Kaká tuota oikeaa puolta, jolloin ne laitanousut jäisi Ramokselle, ei Arbeloalle. Jos siis jotain tuohon suuntaan Pellegrini tulee edes peluuttamaan.
-
Mites streamit?
Kakán esityksiä odotellessa..
http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=44620&part=sports
Tuolta suosittelen GOLTV ja Veetleä. Loistava kuvanlaatu eikä lagaakkaan yhtään. Veetleä varten tosin pitää ladata Veetlen sivuilt Veetle TV, ilmainen, ja katsoa IE:llä.
-
http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=44620&part=sports
Tuolta suosittelen GOLTV ja Veetleä. Loistava kuvanlaatu eikä lagaakkaan yhtään. Veetleä varten tosin pitää ladata Veetlen sivuilt Veetle TV, ilmainen, ja katsoa IE:llä.
Luotinkin, että GolTV näyttää tämän.. En pettynyt :peukku_ylos:
-
Koko kausi GolTV:n TVU-striimillä mennään ellei tv-oikeuksia ala tulemaan :peukku_ylos: . Kohta nukkumaan pariksi tunniksi...
-
http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=44620&part=sports
Tuolta suosittelen GOLTV ja Veetleä. Loistava kuvanlaatu eikä lagaakkaan yhtään. Veetleä varten tosin pitää ladata Veetlen sivuilt Veetle TV, ilmainen, ja katsoa IE:llä.
Luotinkin, että GolTV näyttää tämän.. En pettynyt :peukku_ylos:
Niin en mä tiedä siis näyttääkö GolTV tätä, kuitenkin tosin toivossa on hyvä elää.
-
siirretty
-
http://atdhe.net/8343/watch-toronto-vs-real-madrid
Tuossa varmasti ainakin yksi striimi.
Arbeloa nousee varmasti todella paljon ja laittaa vasurilla unelmakeskityksiä..
Eiköhän Crisse pelaa vasenta laitaa ja Kaká tuota oikeaa puolta, jolloin ne laitanousut jäisi Ramokselle, ei Arbeloalle. Jos siis jotain tuohon suuntaan Pellegrini tulee edes peluuttamaan.
Hyvin paljon mahdollista, että menee näin päin... Toivon kuitenkin, että 4-4-2:lla ei mentäisi vaan mentäisiin sillä 4-2-3-1, jolloin Kaka(kin) pääsisi pelaamaan ns. omalla paikallaan kärjen(Benzeman) takana ja Ronaldo ja Granero voisivat hoidella laidat.
-
Aikookos monikin katsoa matsin?
http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=44620&part=sports
Tuolta tosiaan löytyy kuin löytyykin GolTV:n Veetle streami, lagittomuutta siis luvassa :peukku_ylos:
-
Tuoreimman tiedon mukaan jätänkin matsin katsomatta. En sitten viitsinyt mennä nukkumaan pariksi tunniksi ja siksi oon edelleen hereillä :peukku_alas: . Jos tässä puoli viiteen asti olisin hereillä niin ensi yöksi saisi vain 6,5h unta...
-
Nyt on kova luotto itseensä ja tavoitteena katsoa peli! 8)
-
Vittu että kuluu aika hitaasti, kun odottamalla odottaa matsin alkua..
Perkele kun sopcastille ei näytä olevan striimejä. Se toimii nimittäin mulla yleensä parhaiten..
Avauksesta ei liene vielä mitään tietoa?
-
Casillas, Arbeloa, Albiol, Metzelder, Drenthe, Lass, Guti, Ronaldo, Kaká, Raúl y Benzema
Pakko vaan toivoa ettei nukahda,.. läppäriin en ole ohjelmia lataillut joten justinin linkeillä mennään.
-
Jees, ihan hyvältä näyttää avaus. Ainoa mitä jäin toivomaan, olisi ollut se, että Drenthen tilalla olisi ollut Torres, jolloin Arbeloa olisi pelannut tuota vasemman puolustajan tonttia. Nythän näin ei ole. Ei sillä, Drenthehän on yllättänyt ainakin minut positiivisessa mielessä viime peleissä, mutta olisi hyvä, että Arbeloa totuttelisi tuohon vasemman puolustajan tontille jo hyvissä ajoin.
-
Vittu sentään kohtalo päätti että striimi lähti heti ekalla yrityksellä toimimaan joten menköön nyt sitten. Huomenna 6 tunnin unien jälkeen herätys reeneihin :keskari: .
Uuuuh...Arbeloa, Albiol, Ronaldo, Kaká, Raúl, Benzema kaikki samalla listassa :sydän:
-
Koska tää alkaa? GolTV lykkäs Futbol Mundialin ruutuun.. ???
-
Niinpä :keskari: Livescoren mukaan jo monta minuuttia pelattu?!
-
Koska tää alkaa? GolTV lykkäs Futbol Mundialin ruutuun.. ???
Näyttäs alkavan taas myöhäs, tuli vissii joku Arsu-peliki 10 min jäles. Eiköhän se kohta... :pallo:
-
Kellään heittää hyvää striimiä? Justintv:t alko vittuilee..
-
Kellään heittää hyvää striimiä? Justintv:t alko vittuilee..
Tuskaa tulee olemaan koko kausi jos noi maakiintiöt on pysyviä. :peukku_alas:
-
Voi helvetin streamit, nyt tuli kiintiö! perkele :keskari:
-
Haista justintv pitkä vittu :keskari: Kellään jotain pelittävää striimiä?
-
Kellään heittää hyvää striimiä? Justintv:t alko vittuilee..
Tuskaa tulee olemaan koko kausi jos noi maakiintiöt on pysyviä. :peukku_alas:
Niillä kuitenkaan mitään kiintiöitä ole, kaikesta pitäs vaan nykyään maksaa..
-
Kellään heittää hyvää striimiä? Justintv:t alko vittuilee..
http://www.iraqgoals.net/ch3.html Ei kaunista, mutta toimii toisin kuin justin.tv
e. Ja tosifanihan tunnistaa pelaajat juoksutyylistä.
-
Ja ESPN:n Veetle näyttää Judge Judya ;D
-
Itellä tää toimii jotenki.. http://www.justin.tv/gremio_tv/popout
e. JA VITUT TOIMII!
-
Kellään heittää hyvää striimiä? Justintv:t alko vittuilee..
http://www.iraqgoals.net/ch3.html Ei kaunista, mutta toimii toisin kuin justin.tv
e. Ja tosifanihan tunnistaa pelaajat juoksutyylistä.
Tonne tarttee jonkun salasanan?
-
Torontolla TAAS maalipaikka :o
-
Kellään heittää hyvää striimiä? Justintv:t alko vittuilee..
http://www.iraqgoals.net/ch3.html Ei kaunista, mutta toimii toisin kuin justin.tv
e. Ja tosifanihan tunnistaa pelaajat juoksutyylistä.
Tonne tarttee jonkun salasanan?
sen on iraqgoals.net
-
Kellään heittää hyvää striimiä? Justintv:t alko vittuilee..
http://www.iraqgoals.net/ch3.html Ei kaunista, mutta toimii toisin kuin justin.tv
e. Ja tosifanihan tunnistaa pelaajat juoksutyylistä.
Tonne tarttee jonkun salasanan?
lukee siinä ylhäällä, iraqgoals.net
Edit: myöhässä
-
Ja ESPN:n Veetle näyttää Judge Judya ;D
Joo siis mitä helvettiä, ei kyllä enää naurata :keskari:
-
Rojadirectan kautta kannattaa myös koittaa mm.Ustreamin linkkejä.
-
Torontolla TAAS maalipaikka :o
Testaavat heti onko Iker hereillä, siis omat. ;D
-
Puoliajalle asti menen tuolla IraqGoalsilla ilman riskejä. Sitten voi kokeilla löytää jotain parempilaatuista
-
We have reached the maximum numbers of stream for yous country.
Yrittääkö nää olla hauskoja?
-
We have reached the maximum numbers of stream for yous country.
Yrittääkö nää olla hauskoja?
Principellekin suosittelen hermojen säästämistä IraqGoalsin avulla
-
We have reached the maximum numbers of stream for yous country.
Yrittääkö nää olla hauskoja?
Principellekin suosittelen hermojen säästämistä IraqGoalsin avulla
Joo, pakko kai tähän sitten tyytyä.
Raúl heti maali :pallo: :pallo:
-
RAAAA``ÙUUUUULLLDJWLLLLL 1-0! KAUUUNIS :sydän:
-
EL CAPITANO!!!!
-
Näköjään Kanadan futiksessa samat kuuluttajat kuin lätkässä ;D :peukku_ylos:
-
el Siete ei erehdy :pallo:
Arbeloa ollu iha rotsi ekat minuutit :peukku_alas:
-
Ei oikeen saa selostuksesta selvää... Niiden muutamien kommenttien mitä olen kuullut pohjalta ei oikeen tiedä onko se hyvä vai huono asia ::)
-
Toronton fanit :o
-
WHOA, upea :pallo:
-
GGOOOOOL BENZE JA CR9
-
CRISTIANO RONALDO :pallo:
-
KB -> CR -> GOOOOL :pallo:
-
Rohkeasti voin sanoa niin että alkaa näyttämään jo hyvältä tuo peli :peukku_ylos: Pelejä ennen kauden alkua on vielä ja hyvä tästä tulee!
-
Ei juma tuota Ronaldon pomppua. Taitaa jäädä Ramoskin toiseksi.
-
Nättiä :pallo:
-
CR9+Kaká = :sydän:
-
Kakákin esittänyt ihan pirteää peliä
-
CR9+Kaká = :sydän:
Just mietin itse samaa. Kakán syötöt ja CR:n oikea-aikaiset pystyjuoksut.
-
Lassilla kyllä nopeat jalat, äskönen harhautuskin :-*
-
Kakán vedolle :o
-
On toi Lass kyllä niin saatanan hyvä tuossa roolissaan :peukku_ylos: :tuoppi: :sydän:
e. RAULLLLLLLLLLLLL :pallo:
-
HAHA, upeaaa :sydän: :sydän:
-
Capitan 3-0!
-
Pojat (ja Pauliina?), tää päättyy 7-0
-
Perun puheeni Raulin sopimattomuudesta tuohon ryhmitykseen. ;D
-
Ronaldon rabonasyöttö :-* :peukku_ylos:
-
Tää on kaunista :sydän: . Näin upeaa balettia en ole pitkään aikaan nähnyt
-
Pojat (ja Pauliina?), tää päättyy 7-0
No eipä sillä tuloksella niin hirveesti väliä, kunhan peli alkais pyörii nätisti. Tällä menolla Toronto kyllä murskataan, mutta mielestäni kauniimpaa peliä ollaan aikasemmin nähty tällä pretemporadalla.
-
Lueskelen kommentteja täältä, jotka sanovat että rupees nyt kattomaan sitä matsia, mutta taidan sammua tohon omaan sänkyyn :-\
-
Lueskelen kommentteja täältä, jotka sanovat että rupees nyt kattomaan sitä matsia, mutta taidan sammua tohon omaan sänkyyn :-\
Tää on vähintäänkin näkemisen arvosta.
http://www.iraqgoals.net/ch3.html
-
Crisu keskittää hienosti mutta Raúl ei päässy tarpeeksi korkealle :P
-
Diarra pelaaminen lähentelee täydellisyyttä.. Katkoo ja on aivan käsittämättömän varma pallolisena.. :peukku_ylos:
-
Lueskelen kommentteja täältä, jotka sanovat että rupees nyt kattomaan sitä matsia, mutta taidan sammua tohon omaan sänkyyn :-\
Avaa nyt se striimi tai muuten ---> http://www.a1netti.com/raine.kinnunen/index.html :keskari:
-
Kyllä se Kakákin vielä osuu. Täytyy vaan vähän vielä tarkentaa laukauksia enemmän vasempaan...
-
Gutin tukkalaitteen vaatimattomuus ja vastustajan surkeus ova tähän asti pelin negatiivisia asioita.
-
Siinä oli Kakán paikka :(
-
Nättiä pyöritystä kyllä, Kaka nyt ei halua maalata :D
-
Ihan siisti vapari Toronton jätkältä :peukku_ylos:
-
Oli kyllä todella hieno hyökkäys. Pallo liikkui kauniisti ja lopulta Guti jakaa linjan taakse, mutta Kakán haltuunotto epäonnistuu.
e. Jokohan Crisu osuis tästä? Vai oisko Gutin heiniä..
e2. Guti ampui hiukan ohi
-
Nyt Crisun vapari....
-
Ai Guti ampui... Ei vieläkään Ronaldolle sitä ekaa Blanco-vaparimaalia
-
Puoliaika...nyt täytyy löytää parempi laatuinen striimi
-
Nyt on löytynyt Gutillekin se oma paikka siitä Lassin vierestä. Tais johtua Gutin heikot esitykset rumista joukkuekavereista. Huntelaar poissa ja Robben penkillä niin alkaa Gutinkin peli parantua.
-
Minusta tuo iraqgoals on ihan kelpo striimi :peukku_ylos: Ei pätki yhtään ja pelaajatkin tunnistaa.
-
Nyt on löytynyt Gutillekin se oma paikka siitä Lassin vierestä. Tais johtua Gutin heikot esitykset rumista joukkuekavereista. Huntelaar poissa ja Robben penkillä niin alkaa Gutinkin peli parantua.
Samaa mieltä. Tästä syystä Sneijderin voisi puolestani myydä, koska tuohon paikalla on ykkösvaihtoehto Alonso. Muita löytyy mm. Guti, Granero, Gago kenties M. Diarrakin, jos mies päätetään pitää. Noista Guti ja Granero voi paikata myös Kakáa.
-
Aivan GAGO! Siks tää onkin niin ihanaa katsottavaa :D :peukku_ylos:
-
Nyt on löytynyt Gutillekin se oma paikka siitä Lassin vierestä. Tais johtua Gutin heikot esitykset rumista joukkuekavereista. Huntelaar poissa ja Robben penkillä niin alkaa Gutinkin peli parantua.
Hyviä joukkueita vastaan Lass+Guti rasittaa kaksikon tummempaa henkilöä aivan järjettömästi. Tässäkin pelissä Diarra saanut hääriä vähän liikaa. Xabi ranskalaisen vierelle ja avot.
Toronton paskuus yllätti itseni....
-
Toronto oli kyllä sysipaska. Toki Real Madrid pelasi todella liikkuvaa jalkapalloa eikä antanut mahdollisuuksia.
Benzema ei oikeen päässyt maalipaikoille.
-
Benzema ei oikeen päässyt maalipaikoille.
Ajautui jatkuvasti laitaan.. :peukku_alas: Oikeaa laitaa ei käytetty ekalla jaksolla kans lainkaan. No eihän siellä edes ole ketään, joten tämä on ymmärrettävää..
-
Diarra pelaaminen lähentelee täydellisyyttä.. Katkoo ja on aivan käsittämättömän varma pallolisena.. :peukku_ylos:
Samaa olen itse ihaillut. Tuossa L.D.U pelissä ehdin jo huolestua, että oliko Lass vain "tähdenlento"kun pelasi viime kauden niin hyvin, mutta helvetin hyvinhän tuo tuntuu jatkavan. Ok vastustaja nyt on totaalisen paska mut kuiteski,eksnije.
Toivottavasti Granero tulee kentälle ja Flanders pamauttais avausmaalin valkoisessa paidassa. Ainiin ja Guti on ollut ihana. Raul on myös ollut ihana.
-
Dudek ja Pepe kentälle..
edit. Granero myös...
-
Granerokin tullut kentälle?
e. Granero tullut vissiin Kakán tilalle.
e2. Myös Torres tullut laidalle Arbeloan tilalle.
-
Kaikki mj-pelaajat otettiin pois. Arbeloan tilalle Torres..
-
Diarra katkoo kyl upeesti, tuomarin mukaan liian kovaa tosin.
Graneron numero 23.
-
Ei muuten mikään hidas kaveri Toronton oikeelaitapakki..
-
Torres näköjään ottanut Salgadon numeron.
Itse pelistä sen verran, että hyvä ote on hiukan kadonnut vaihtojen myötä.
-
Crisun trikit ;D
-
IraqGoalsin kommentaattori on jutuistaan päätellen idiootti ja kameramies ihan sekasin ::)
-
IraqGoalsin kommentaattori on jutuistaan päätellen idiootti
Mitä se höpis Pepen ulosajosta, kun tämä riisti pallon loistavasti pois Toronton pelaajalta?
-
Ui, nätti pudotus Granerolta :peukku_ylos:
-
IraqGoalsin kommentaattori on jutuistaan päätellen idiootti
Mitä se höpis Pepen ulosajosta, kun tämä riisti pallon loistavasti pois Toronton pelaajalta?
Ja sanoi että pitää varoa kun Pepe juoksee kaatuneen pelaajan yli, nauroi ite omalle jutulleen. Helvetin upeaa läppää :peukku_ylos:
Xabi in plz
-
IraqGoalsin kommentaattori on jutuistaan päätellen idiootti
Mitä se höpis Pepen ulosajosta, kun tämä riisti pallon loistavasti pois Toronton pelaajalta?
Ja sanoi että pitää varoa kun Pepe juoksee kaatuneen pelaajan yli, nauroi ite omalle jutulleen. Helvetin upeaa läppää :peukku_ylos:
Ite ainakin nousisin mahdollisimman nopsaa ylös.. :D
-
Robben, Xabi ja Higsu tulevat sisään :peukku_ylos:
Ja pois Crisu, Guti ja joku
-
Robben, Xabi ja Higsu tulevat sisään :peukku_ylos:
Ja pois Crisu, Guti ja joku
Eikös tuo ollut Negredo, joka tuli sisään? Oli sitten Higuain tai Negredo, niin tuli Raulin tilalle.
e. Oli Negredo
-
Nyt on löytynyt Gutillekin se oma paikka siitä Lassin vierestä. Tais johtua Gutin heikot esitykset rumista joukkuekavereista. Huntelaar poissa ja Robben penkillä niin alkaa Gutinkin peli parantua.
Hyviä joukkueita vastaan Lass+Guti rasittaa kaksikon tummempaa henkilöä aivan järjettömästi. Tässäkin pelissä Diarra saanut hääriä vähän liikaa. Xabi ranskalaisen vierelle ja avot.
En tarkoittanutkaan muuta, kuin että paras pelipaikka Gutille, silloin kun Guti kentällä on, on juuri tuo alempi keskikenttä, missä Gutin pelinäkemys ja pelinrakennustaito tulee paremmin käyttöön. Hoitaa ns. Gagon hommia 100 kertaa paremmin.
-
Vittu paha seurata kun selostaja ei puhu mitään peliin :keskari: Ei paskaakaan kiinnosta kuunnella jenkin soccer-tilannetta
-
Torres kapteeni? ???
-
Haha, just sanomas et Karille täydet minuutit - tekeeköhän maalin ja sieltähän se tuli heti :peukku_ylos:
-
Tosi upeasti pelattu kulmatilanne :sydän: Ja Benzelle siis 4-0 osuma
-
Negredo tekee loistavan esityön ja Benzema saa laittaa tyhjiin :pallo:
-
Ei saatana...klo 4 ja yheltätoista pitää herätä
-
Torres kapteeni? ???
Joo. Realissahan tuo kapusysteemi menee sitten, että se kuka on seuraa pisimpään edustanut niin kantaa nauhaa. Torres on nyt kentällä olevista pelaajista pelannut pisimpään Realissa.
-
Torres kapteeni? ???
Joo. Realissahan tuo kapusysteemi menee sitten, että se kuka on seuraa pisimpään edustanut niin kantaa nauhaa. Torres on nyt kentällä olevista pelaajista pelannut pisimpään Realissa.
Tätä miettisin...
Drenthelle :tuoppi: :peukku_ylos:
-
Olispa muuten hyvä kerta olla yövuorossa... Drenthe hakee jo kikkoja :peukku_ylos:
-
Benzema kaadettiin boksissa. Näytti kyllä päivänselvältä pilkulta, mutta sitä ei kuitenkaan tullut.
e. El Piratalta hieno veto, mutta mokke venyttää eteen.
-
Eikö Ameriiiiiikoissa vihelletä pilkkuja???
-
Granero veto mitä hittoa tosta asennosta :o :o
Tais ref skipata pilkun ku tilanne 4-0 muutenkin ;)
-
Mikä laukaus :o Granero tykittää kunnolla
-
Xabi Alonson peli on kyllä helpon näköistä :peukku_ylos:
-
Eikö Ameriiiiiikoissa vihelletä pilkkuja???
Yllättävän kovaa tuomari antanut pelata tuolla muutenkin...
-
Negredon tekniikka :sydän:
-
Drenthestä uusi Salgado (paitsi vasemmalle) ? Ainakin yritys on yhtä kova, että sattuu ja tapahtuu koko ajan.
Näissä harkkamatseissa ainakin tapahtunut enemmän kuin sattunut. :peukku_ylos:
-
Torontooooooooooooo :pallo: :peukku_ylos: :peukku_ylos: :peukku_ylos:
Gabe Gala reboundista
-
Toronto iski..
-
No sieltä se kavennus tuli... Dudekilta vähän turha torjunta vetoon joka olisi mennyt ohi ja tyhjiin sitten iskivät. Ja iraqgoals -selostajakin heräsi :keskari:
-
Tuo Granero on kyllä ihan vitun hyvä pelaaja.
-
Ei taida pelipallot olla ihan kunnossa.
-
Mitäs tuossa nyt tapahtu? Lass näyttää olevan oikeana pakkina ja Torres vasemapana. Drenthe loukkaantui, eikä vaihtoja enää ole, vai mitä?
-
Sneijder jäi penkille, tosin eipä hänelle käyttöäkään olisi ollut. Myyntiin kenties?
Sneijder kentällä?
-
Mitäs tuossa nyt tapahtu? Lass näyttää olevan oikeana pakkina ja Torres vasemapana. Drenthe loukkaantui, eikä vaihtoja enää ole, vai mitä?
Sneijder tuli kentälle ja on nyt Xabin kanssa keskellä..
-
Robbeeeeeen 5-1
-
Mitäs tuossa nyt tapahtu? Lass näyttää olevan oikeana pakkina ja Torres vasemapana. Drenthe loukkaantui, eikä vaihtoja enää ole, vai mitä?
Sneijder tuli kentälle ja on nyt Xabin kanssa keskellä..
Niin olikin. Samalla Robbenilta hieno maali :peukku_ylos: Kukas tuon syötti?
e. Hyvä syöttö Benzemalta. Benzeman tehot 1+2 tänään, vaikkei ole mielestäni ollut edes terävimmillään.
-
Benzeman syötölle :tuoppi: :tuoppi:
-
Benzeman syötölle :tuoppi: :tuoppi:
Katsoin ensin virheellisesti, että onko Robben oppinut syöttämään ajoissa. ;)
-
Benzeman syötölle :tuoppi: :tuoppi:
Benz osallistuu uskomattoman paljon (ja hyvin) pelinrakenteluun ja paikkojenluontiin muille pelaajille :o Varsinkin Crissen kanssa näppäri parivaljakko, johon kun vielä saadaan integroitua Kaká mukaan niin aijai :peukku_ylos:
-
Haettiin jo toista identtistä maalia ;D
-
Alvaron paikka :o
-
Se oli siinä. Tarkempi analyysi iltapäivällä. Nyt kuuden tunnin unille...
-
Negredolla vielä paikka, mutta veti päin. Hyvää suorittamista silti Negredolta siltä ajalta, mitä pelasi.
FT 5-1
-
Diarran kunto ei näytä ihan heti loppuvan. Loppuun vielä kevyt spurtti ja kättelyn kautta suihkuun.
Pelistä ei sen kummempaa, lukemat kertovat kaiken. Seuraavaksi vastaan asettuu Washingtonin sakki.
-
Seuraavaksi vastaan asettuu Washingtonin sakki.
Tuo peli onkin sitten sunnuntain ja maanantain välisenä yönä. Onkohan kellään tietoa siitä, mihin aikaan tuo peli on? Toivottavasti ei olis ainakaan kovin paljoa myöhemmin.
-
Seuraavaksi vastaan asettuu Washingtonin sakki.
Tuo peli onkin sitten sunnuntain ja maanantain välisenä yönä. Onkohan kellään tietoa siitä, mihin aikaan tuo peli on? Toivottavasti ei olis ainakaan kovin paljoa myöhemmin.
Näyttäisi Real Madridin kotisivujen mukaan alkavan 21.00, eli 22.00 Suomen aikaa?
-
Nyt harmittaa, kun ei tullu valvottua yöllä. Komeita maaleja ja toivottavasti peli oli muutenkin hyvää. Pistäkää joku pelin katsonut vähä analyysiä, että minkälainen vastustaja tämä kanukki porukka oli. Ennen peliä hoilasin, että antakaa Raulin nyt näyttää, kun vierellä on eri tason kaverit ja kaks maalia on hyvä alku!!!
Tässä maalit hätäsimmille:
http://www.marca.com/2009/08/08/futbol/equipos/real_madrid/1249695556.html
-
Harmi kun ei ole vielä toistaiseksi näkynyt yhdessäkään videossa mitään muuta kuin maalit. Ronaldon ja Negredon, vaikka Lassinkin, harhautuksia kattelis mielellään ja olihan sielä muutama hyvä vetokin (Granerolta ainakin yksi). Upea peli oli kaikin puolin, Washington-peliä odotellessa :peukku_ylos:
(http://estaticos01.marca.com/albumes/2009/08/08/toronto_realmadrid/1249712306_extras_albumes_0.jpg)
(http://estaticos01.marca.com/albumes/2009/08/08/toronto_realmadrid/1249712389_extras_albumes_0.jpg)
:o
(http://estaticos01.marca.com/albumes/2009/08/08/toronto_realmadrid/1249712522_extras_albumes_0.jpg)
-
En katsonut peliä, mutta näköjään Real ottanut maukkaan 5-1-voiton! :peukku_ylos: Olé
Tuossa näyttäisi olevan ottelun maalit: --> http://www.marca.com/2009/08/08/futbol/equipos/real_madrid/1249695556.html
E: Jahas Arto41 olikin nopeampi:D
-
Millasella ryhmityksellä sitä nyt sitten pelattiin vai oliko se enemmän sellaista, että neljä hyökkävintä pelaajaa hääri vähän joka puolella hyökkäys aluetta?
Itse kyllä pitäisin Negredon joukkueessa ja antaisin vaikka RvN:än lähteä, on Negredo sen verran hyviä otteita esittänyt näissä treenipeleissä..
-
Joo elikkäs, ketäs kaikkia siellä eilen teki debyytin, Kaka, Xabi, Albiol ja Arbeloa? ilmeisesti, millaiset olivat näiden herrojen otteet?
Kiitos!
-
Itse kyllä pitäisin Negredon joukkueessa ja antaisin vaikka RvN:än lähteä, on Negredo sen verran hyviä otteita esittänyt näissä treenipeleissä..
Tähän sama :peukku_ylos:
-
Katsoin ekan puoliajan lopusta vartin, mutta silmiin paistoi Albiolin? hyvät avaukset. Ei tarvittu Gagoa hakemaan palloa jaloista, ainakaan tällaista vastustajaa vastaan. Higuain ei tainnut päästä kentälle ollenkaan, olisikohan avauksessa seuraavassa pelissä?
-
Toronto - Real Madrid
Onnistujat
Raúl
El Capitan osoitti tärkeytensä. Kaikki puheet iästä ja heikkouksista unohtui ottelussa jossa 2 maalia viimeistellyt Raúl näytti kuinka paljon annettavaa hänellä on jos vain palloja jaetaan tasaiseen tahtiin. Sitä Raúlia jota olen odottanutkin näkeväni! :sydän:
Lass
Tuoreempi Diarra pelasi vihdoinkin samalla tasolla kuin kevät-kaudella. Teki paljon töitä ja osallistui sekä puolustukseen että hyökkäykseen aktiivisesti, kuten DM:n pitäisikin. :peukku_ylos: :peukku_ylos: :peukku_ylos:
Benzema
Karimin "pitkä" maaliton putki päättyi ja esitys oli erittäin hyvä. Sekä pelinrakenteluun paljon osallistuva että maalit tekopaikoista iskevä Benzema tuntuu edelleen onnistuneelta hankinnalta. :peukku_ylos: :peukku_ylos:
Granero
Olen vieläkin sitä mieltä että nyt pitäisi tehdä pitkä sopimus Graneron kanssa. Kaikki ainekset tulevaisuuden supertähdeksi jos vain peliaikaa annetaan pre-seasonin tapaan. Paljon hyviä tilanteita ja hyvää pallokontrollia. :peukku_ylos:
Olisi paljon muitakin onnistujia mutta en nyt viitsi alkaa loputtomasti listaamaan.
Pettymykset
Omalta osalta ei mitään mainittavaa. Gago ei pelannut ja Drenthe pelasi aika hyvin.
MMOM
(http://forums.finalgear.com/images/smilies/dancing_mouse.gif)
Raúl
Periaatteessa kaikki kommentit ylempänä onnistujat-kohdassa. Raúl on edelleen upeassa kunnossa ja kuuluu avauskokoonpanoon Benzeman rinnalle tähänastisten esitysten perusteella.
-
avausviestin tilastot päivitetty ja kohokohta-video lisätty
-
Huomenna peli jo klo 22.00 täälläkin, joten sille ehdoton :peukku_ylos:
-
Ei enää koskaan tarvi valittaa jos peli alkaisi "vasta" 23.00 ;D
-
Ton ekan sivun highlightsien ekan tilanteen perusteella punapaitaiset olivat se valkoista balettia pelaava joukkue :D
e:
Alvaro Arbeloa 4.000.000 €
Esteban Granero 4.000.000 €
Alvaro Negredo 5.000.000 €
Raúl Albiol 15.000.000 €
Xabi Alonso 30.000.000 €
Karim Benzema 35.000.000 €
Ricardo Kaka 65.000.000 €
Cristiano Ronaldo 94.000.000 €
Raúl Gonzalez PRICELESS
-
Jos Drenthe osaisi sijoittua paremmin ja pelaisi tilanteet hieman maltillisemmin, olisi Realilla käsissä oikea timantti. Nuo ominaisuudet toisaalta kehittyvät vuosien saatossa, joten pelejä on saatava vyötärölle. Toivon Drentheä myös huomenna avaukseen. Miten Arbeloa muuten pelasi, erottuiko hyvässä tai pahassa??
Washingtonia vastaan nähdään avauksessa aika varmasti Xabi Lassin poissaolon takia, Benzeman korvaa Higuain. Varsinkin ensimmäisellä jaksolla, ja toisella Xabin debyytin jälkeen syöttöpeli näytti sujuvan ja vastustajan keskikenttä (oli taso mikä oli) ylitettiin mallikkaasti. Ongelma, joka on vaivannut Realia jo pari kautta varsinkin kotipeleissä vastustajan tukkiessa keskustan. Alku jonkun suuremman..
-
Omiin silmiin Arbeloa ei erottunut ollenkaan ::)...
-
Omiin silmiin Arbeloa ei erottunut ollenkaan ::)...
Sehän taitaa olla se puolustajan tärkein rooli.
-
Omiin silmiin Arbeloa ei erottunut ollenkaan ::)...
Sehän taitaa olla se puolustajan tärkein rooli.
Oikein :peukku_ylos:
-
Omiin silmiin Arbeloa ei erottunut ollenkaan ::)...
Sehän taitaa olla se puolustajan tärkein rooli.
Itse näin M. Torresia huonomman hyökkäävän laitapakin ja eikä se puolustaminenkaan ihan mallikelpoista ollut. Ihan järkyttävän huonoja oli suurin osa keskitysyrityksistä ja pystysyötöistä. Olisin luultavasti itse keskitellyt ja syötellyt paremmin.
Paska ostos todennäköisesti. Aika jännä, kun viime Perezin kaudella ei saanut olla espanjalainen ja nyt ei saa olla mitään muuta syntyperää. Niin vitun monta parempaa laitapuolustajaa olisi voinut hankkia, mutta kun ne ei ollut espanjalaisia.
-
Penkillä taitaa mennä siis suurin osa kaudesta.
-
Dumaamisille yhen höntsäpelin jälkeen ":peukku_ylos:" Ja eikös se ollut juuri Arbeloa, joka keskitti hyvän pallon takakulmaan, josta Metzelder ohjasi pallon luukulle ja Raul nakutti pallon peltiin..
-
Jeje ;)
Pointti se, ettei ole missään nimessä varma aloittaja vasemmalla...ainakaan vielä.
-
Dumaamisille yhen höntsäpelin jälkeen ":peukku_ylos:" Ja eikös se ollut juuri Arbeloa, joka keskitti hyvän pallon takakulmaan, josta Metzelder ohjasi pallon luukulle ja Raul nakutti pallon peltiin..
Jos tarkkoja ollaan, niin mielestäni kyseessä oli Raul Albiol. En varmaksi mene sanomaan, mutta näin itse näin.
-
Oli nro.18 eli Albiol.
-
http://www.iltalehti.fi/jalkapallo/2009080810051083_jp.shtml
Mitähän tuo iltalehti yrittää viestittää tuolla kuvatekstillä? :keskari:
-
http://www.iltalehti.fi/jalkapallo/2009080810051083_jp.shtml
Mitähän tuo iltalehti yrittää viestittää tuolla kuvatekstillä? :keskari:
On muutenkin taas laadukasta tekstiä :keskari: :keskari: :keskari:
-
http://www.iltalehti.fi/jalkapallo/2009080810051083_jp.shtml
Mitähän tuo iltalehti yrittää viestittää tuolla kuvatekstillä? :keskari:
On muutenkin taas laadukasta tekstiä :keskari: :keskari: :keskari:
Onkohan SAMI PILVISELLÄ (sami.pilvinen@iltalehti.fi) mitään käsitystä futiksesta. Epäilen vahvasti.
Huomhuom: "and Robben." :peukku_ylos: :peukku_ylos: :peukku_ylos:
Tossa otsikossahan lukee muuten "Kakan". Varmasti helvetin hauska asia. Asiallinen lehti olis varmasti kirjottanu nimen oikein, tai välttänyt tuota muotoilua. Rupes jo vituttaa tää IL:n (ja IS:n) paska uutisointi.
-
Marca ennakoi seuraavanlaista avauskokoonpanoa;
Casillas; Torres, Pepe, Albiol, Arbeloa; Xabi Alonso, Granero, Sneijder, Kaká; Cristiano Ronaldo e Higuaín
-
Tänään Higsulla jo tavallaan se legendaarinen "viimeinen näytön paikka". Todella heikko pre-season eikä kuulu tämänhetkiseen ykkös-hyökkäyskaksikkoon (Raúl-Benzema). Vähän tosin vituttaa että Perezin piti tulla johtoon ja Benzen Realiin juuri tällä kaudella kun Higuaínilla olisi ollut se mahdollisuus viralliseeen läpimurtokauteen ja nousta supertähdeksi.
-
Niin ja Granero tekee tänään maalin :sydän:
Vetovinkki: Over 2,5
Tulosveikkaus: Madrid 3-1 Washington (Granero, Kaká, Raúl)
-
Avaus ilmeisesti seuraava:
Casillas; Arbeloa, Pepe, Albiol, Drenthe; Xabi ALonso, Sneijder, Granero, Kaka; Ronaldo, Higuain.
-
Alkaakos tämä matsi nyt kymmeneltä vai vasta tunnin päästä?
-
Nyt kymmeneltä.
-
No niin tämän harkkapelin kyllä voikin sitte katsoa, kun aikakin on ihan sopiva.
Hyvä striimikin löytyi niin ei muutakun VAMOOS! :peukku_ylos:
-
Just...tuli vähän yllätyksenä ;D . Ei muuta kun GolTV auki :peukku_ylos:
-
Just...tuli vähän yllätyksenä ;D . Ei muuta kun GolTV auki :peukku_ylos:
En kyllä itse löytänyt GOLTV:n striimiä, näyttääkö?
Fox Soccer kyllä ainakin näyttää näyttävän pelin ja itse katson siitä.
-
Casillas, Arbeloa, Pepe, Albiol, Drenthe, Ronaldo, Xabi, Sneijder, Granero, Kaká e Higuaín.
Siinä nyt vielä tuo avauskokoonpano. Ihan jees näyttää.
-
Niille (tai meille ;) ) joiden ei huomenna tarvitse herätä töihin/opiskelemaan, striimit osoitteessa http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=44621&part=sports
-
Heittäkääpä joku hyvä streami, kun ite en ole vielä löytänyt.
-
Just...tuli vähän yllätyksenä ;D . Ei muuta kun GolTV auki :peukku_ylos:
En kyllä itse löytänyt GOLTV:n striimiä, näyttääkö?
Eipä näköjään näytä :peukku_alas:
Foxilla mennään, toivon hyvää selostusta ::)
-
Joo GolTV näyttää brasilian liigaa, joten ihan miellyttävällä Fox Soccerilla mennään. TVUlla kanava 21500.
-
Just...tuli vähän yllätyksenä ;D . Ei muuta kun GolTV auki :peukku_ylos:
En kyllä itse löytänyt GOLTV:n striimiä, näyttääkö?
Eipä näköjään näytä :peukku_alas:
Foxilla mennään, toivon hyvää selostusta ::)
Joo Foxi näyttänyt ihan hyvältä, toivotaan hyvää peliäkin. Veikkaan 0-4 CR, Higsu 2 ja Albiol puskee kulmasta yläpussiin ;D
-
Hienot asut tuomareilla ;D . Ihan kuin pellattaisiin 80-luvulla...
-
Enpä taida kattoa tätäkään peliä kun samaan aikaan tulee YLEllä Komisario Frost :peukku_ylos:
Rapoa sitten..
-
On näitä hiljaisuuksia ollut ennen matseja jo tarpeeksi :'(
-
Ja hiljainen hetki ilmeisesti Espanyol-kipparille...
Ja siitä mennään, kyllä mulla ainakin aika heikkotasoista toi kuva.
-
Enpä taida kattoa tätäkään peliä kun samaan aikaan tulee YLEllä Komisario Frost :peukku_ylos:
Siis mitä vittua? Vähän pitää priorisoida ;D .
Arakornille kanssa ---> http://www.a1netti.com/raine.kinnunen/ :keskari:
Ja alkaa...
-
http://www.iraqgoals.net/ch3.html
Tää pelittää itellä ihan hyvin, jos joku vielä striimejä hamuilee.
-
Drenthe lennellyt jo useamman kerran kahessa minuutissa ???
-
Ja Crisu jo linkuttelee...
-
Drenthen muuvsit :o :peukku_ylos:
-
Granerolta hyviä läpisyöttöjä :peukku_ylos:
-
Milläs numerolla muuten Xabi pelaa?
-
Sneijderin laukaus perseenpaskaa.
-
Milläs numerolla muuten Xabi pelaa?
22 taitaa olla.
-
Esteban laukoo aika komeasti :peukku_ylos:
edit: Huomasin mitä kirjoitin ;D ::) :tuoppi:
-
Nätti syöttä Kakalta, pilkunpaikka ;D
-
Jep, kyllä tuosta pilkun ois voinut antaa, vaikka sehän Crissellä tarkotuksena olikin. Palloonhan mokke ei osunut, vaan ainoastaan Crisuun.
-
Granero ollut jälleen loistava.
-
Sneijder on täysin turistina taas kentällä!
-
Nyt on kyllä semmonen juttu että Drenthe on alkanu pelaamaan hyvin :peukku_ylos:
-
Drentheltä hyvä keskitys Higuainille, jonka puskun mokke torjuu hyvin. Drenthestä avauksen pakki vasemmalla, mjötäh?
-
Tuomarille :keskari:
-
Nyt on kyllä semmonen juttu että Drenthe on alkanu pelaamaan hyvin :peukku_ylos:
Olin juurikin aikeissa kirjoittaa, että uskomatonta kyllä, mutta räpmiähestä on tulossa ihan oikeasti pelimiäs!!!
-
Höntsää indeed.
-
Onko jollain hyvää streamia heittää tännekkin päin, joka ei ylikuormittuis kokoajan ja kuva olis vähintäänkin kohtuullinen. tappelin noitten kans tossa koko puoliajan. kiitos
-
Onko jollain hyvää streamia heittää tännekkin päin, joka ei ylikuormittuis kokoajan ja kuva olis vähintäänkin kohtuullinen. tappelin noitten kans tossa koko puoliajan. kiitos
Ainakin Joeyn linkittämä IraqGoals on skulannu hyvin ja kohtuu hyvä kuvakin. http://www.iraqgoals.net/ch3.html
-
Saiko joku vaihtoja? Ainakin Robben tullut jonkun tilalle. Näköjään myös Raul tullut kentälle.
e. Robben tullut Sneijderin tilalle.
-
Robben <-> Sneijder
-
Liekkö Raul tullut C. Ronaldon tilalle? Vaiko Higuainin..
e. Ilmeisesti Crisun tilalle, sillä Higuain vielä tuolla näyttää kirmailevan.
-
Robbenilta komeat harhautukset, mutta mokke torjuu loistavasti. Jatkotilanteesta petaa vielä Granerolle vetopaikan, mutta tämän laukaus ohi.
-
Higuain vielä tuolla näyttää kirmailevan.
Siinä tiivistettynä kaikki mitä Higsu on pre-seasonilla saanut aikaan
-
Higuain vielä tuolla näyttää kirmailevan.
Siinä tiivistettynä kaikki mitä Higsu on pre-seasonilla saanut aikaan
Nytpä sai aikaan upean maalin! :peukku_ylos:
-
HIGUAIN :peukku_ylos:
e.hyvä tilanteko juoksu Robbenilta (poikittain)
-
Higuain vielä tuolla näyttää kirmailevan.
Siinä tiivistettynä kaikki mitä Higsu on pre-seasonilla saanut aikaan
:D Hiiguaiiiiiiiiiin :pallo:
-
HIGUAIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Maaginen maali
-
Higol! :pallo:
-
Mitä Higsu teki?? :o :o
-
ja Higsu tekeeeeeee ;D Just pääsin sanomasta :sydän:
-
Räpmies ja Merirosvo, siinä positiivisimmat yllätykset allekirjoittaneelle. :peukku_ylos:
-
Loistavaa :peukku_ylos:
-
Lisää Higsu :D
-
Toinen :o
-
Ja toinen, melkosen nopee hyökkäys. Granero, Robben ja Higuain!
-
Jestas... :peukku_ylos: :pallo:
-
Ja Higsu uusiks! Olipa ihan vitun komea hyökkäys!! :peukku_ylos: :pallo: :tuoppi:
-
Higuain iskee perkele taas! Tekee hyvää itseluottamukselle, kun ei aiemmin pre-seasonilla ole tullut maalia :peukku_ylos:
-
Joku Realin penkkimiehistä välittänyt mun viestin Higsulle ja motivaatio nyt huipussa :peukku_ylos:
-
laaaa laaaaaa laaaaaaa!!! Robbenin sisään tulo teki tästä pelin!!!
-
:peukku_ylos: :pallo: :pallo: :tuoppi:
-
Xabi ja Kaká ulos. Tilalle Garay (:peukku_ylos:) ja Guti
-
Vittu millanen maali! :peukku_ylos:
-
Robbbbbbeeeeeeeeeeeeeen! Pepen syöttö :o
-
Robben :pallo:
-
Hyvä syöttö Pepeltä, ja hieno nosto Robbenilta. Aika niukasti kävi maalin puolella, mutta kävi kuitenkin :D
-
ROBBEN!!!! Tekee taas mitä tahtoo!!!
-
Robben on ihan liekeissä. :peukku_ylos:
-
Raúl :peukku_ylos: . Ainoastaan todelliset maalintekijä-pelaajat tajuaa tostakin tilanteesta hakea sitä tarkkaa etu-yläkulmaa.
-
Torres tulossa
-
...ja otti Arbeloan paikan
-
Mielenkiintoinen veto Pellegriniltä tuo Pepen peluuttaminen tuossa toppareiden edessä puolustava keskikenttänä.
-
Mielenkiintoinen veto Pellegriniltä tuo Pepen peluuttaminen tuossa toppareiden edessä puolustava keskikenttänä.
Joskus on pelannut tuolla paikalla myös Portugalin maajoukkueessa. Muistaakseni jopa Suomea vastaan taisi tuossa jonkin aikaa pelata.
-
Higuain pois ja Negredo tilalle.
-
Missä viipyy Graneron maali?
-
Mielenkiintoinen veto Pellegriniltä tuo Pepen peluuttaminen tuossa toppareiden edessä puolustava keskikenttänä.
Joskus on pelannut tuolla paikalla myös Portugalin maajoukkueessa. Muistaakseni jopa Suomea vastaan taisi tuossa jonkin aikaa pelata.
Nyt kun asiasta mainitset niin näinhän se taisi ollakkin.
-
Adán korvasi Casillaksen :o
e: typo
-
e
-
Metz Albiolin paikalle
-
Pilkun paikka?
-
Uskomaton tuomari.
-
Ja loppu
-
Real Madrid - Washington FC
Onnistujat
Robben
Robbenin peli näytti taas samalta kuin viime kauden huippuhetkinä. Pakkien ohi leikitellen ja hyvällä liikkeellä. Lisänä nätti viimeistely. :peukku_ylos: :peukku_ylos: :peukku_ylos:
Higuaín
Kaksi maalia. Ehkä oli paineeton tila ja helpompi pelata kun Benzema ei ollut vierellä? Higsun itseluottamukselle jättimäinen kohotus ja motivaatio tuleviin koitoksiin kasvoi suuresti. :peukku_ylos: :peukku_ylos:
Granero
Merirosvo on ollut upeassa vireessä pre-seasonin debyytistään alkaen. Hyviä maalipaikkoja on siunaantunut sekä itselle että luotu muille. :peukku_ylos:
Drenthe
Ehkä hiukan liioittelua mutta omiin silmiin Drenthe näkyy onnistujana. Etenkin viime kausien suoritustasoon nähden upea ottelu ja hyvää peliä nähtiin jo Torontoakin vastaan. Ei vielä ihan täyden peukun arvoinen... :tuoppi:
Pettymykset
Jälleen kerran jää tyhjäksi.
MMOM
(http://forums.finalgear.com/images/smilies/dancing_mouse.gif)
Arjen Robben
-
Mielenkiintoinen veto Pellegriniltä tuo Pepen peluuttaminen tuossa toppareiden edessä puolustava keskikenttänä.
Joskus on pelannut tuolla paikalla myös Portugalin maajoukkueessa. Muistaakseni jopa Suomea vastaan taisi tuossa jonkin aikaa pelata.
Juuh, Suomea vastaan harkkamatsissa. Mielestäni ihan hyvä veto, sillä vaikka Pepe on hyvä puolustaja, on hänellä toppariksi erinomaiset hyökkäystaidot, joita pääsee sitten viljelemään vähän korkeammalla. Esim. driplailu ja kaukovedot onnistuvat häneltä hyvin. EM-kisoissa tehty maali on tästä todiste, todellinen yksilösuoritus kuljettaa palloa läpi kentän keskeltä puolustajien välistä ja pam, maali!
e. Nyt vain videota kehiin
-
Jees ja näin voitto jälleen kotiin jenkkijoukkueesta.
Joo tosiaan Pepe pelasi silloin Suomea vastaan reenipelissä juuri dmf:n paikalla, ja pelasikin hyvin, löytyykö uusi paikka kenties ensi kaudella juuri tuosta roolista ;) ?
-
Huumeissa olevat valot: http://www.youtube.com/watch?v=yVwnfFz3QMM
-
Tossa avausviestiin laittamassani Highlights-videossa aika loistava selostus :sydän:
-
Santiago Bernabeu Trophy pelataankin Rosenborg BK:ta vastaan. Ottelun päivämäärää piti muuttaa Atletico - Panathinaikos -ottelun takia ja AC Milanille muut päivät eivät sopineet, joten vastaan asettuukin Rosenborg :peukku_alas: ottelu pelataan 24. elokuuta.
RealMadrid.com (http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/en/1202777802730/noticia/Noticia/Santiago_Bernabeu_Trophy_against_Rosenborg_BK.htm)
-
Tykkään kyl varsinkin mitä ny oon ehtiny katteleen pelejä kun oon intissä niin siitä et hyökkäyksiin lähdöt tuntuu olevena erittäin nopeita verrattuna viime kauteen, paljon vaarallisempia ja pojilla tuntuu olevan enemmän pallorohkeutta. Etenkin toinen maali lämmitti mieltä kovasti! Ja Higuainin maaleille iso :peukku_ylos:
-
Milanille! :keskari: Rosenborgille! :peukku_alas: Olisit vaikka kutsuneet sitten Tepsin siihen peliin ;D
-
Liekköhän Juska Savolainen pääsee irti? Vähän aikaa sitten pelasi veikkausliigapelaajia vastaan, kun kohta pitäisi pelata keskikentällä mm. Kakáa ja kumppaneita vastaan 8) :peukku_ylos:
-
Hienoa, että Robbenilla kulkee, lisäksi Higsun maalit sekä El capitanon otteet pre seasonilla ovat lämmittäneet mieltä. Merirosvo vaan jatkossakin avaukseen ja jos se RVN saataisiin jo kokoonpanoon, sitten näyttäisi jo aikas hyvältä. Alkaisipas se La liga jo!
-
Viime pelissä kävi taas se hassu seikka, kun Higuain on ollut edellisissä otteluissa hieman mitäänsanomaton ja huono oikeastaan ja Raul vastaavaa, niin sunnuntaina homma olikin toisin päin, El Capitan oli todella huono koko ajan mitä kentällä oli.
Kyllä tulee Pellegrinillä olemaan tiukkaa kokoonpanon kanssa.
-
En käyttäisi Raulin viime pelistä kuitenkaan nimitystä todella huono. Mieshän hääri sitä paitsi enemmän keskikentällä peliä tekemässä. Pari laukaustakin sai, joista toinen oli laadukas pienestä kulmasta ammuttu kova tykitys kohti etukulmaa, mutta mokke oli ajantasalla. Ei Raul kuitenkaan mikään erityisen hyvä silti ollut. Jos nyt vertailuksi otetaan, niin oli kuitenkin useita askelia edellä Higuainin aiemmista esityksistä pre-seasonilla.
-
Onko kellään tietoa Ruudin tilanteesta? Milloin mahtaa olla pelikunnossa? Loukkaantumisesta on kuitenkin jo n.9 kuukautta niin luulisi, että mies pian nähtäisi kentällä.
Nimittäin jos Ruud pääsee takaisin kuntoon ja saa Pellegriniltä mahdollisuuden, olen valmis sijoittamaan rahani hollantilaisen maalikuninkuuteen.
Ideaalitilanne hyökkääjien osalta olisi se, että avauksessa olisi kaksi nuorta ja nälkäistä pelaajaa(Benzema,Higuain) ja penkillä kaksi Champions League-historian parasta maalintekijää(Raul ja Ruud). Jos "junnut" alkavat kovassa paikassa tärisemään, niin penkiltä löytyy sellaisia pelaajia, jotka pystyvät tekemään maaleja panoksista riippumatta.
Eli Negredon tulevaisuuden kannalta toivon, että mies siirtyy(lainalle/osto-optio) muualle ennen siirtoikkunan umpeutumista.
-
Ruudhan on treenannut muiden kanssa jo suurin piirtein kuukauden mutta ei ollut mukana Amöriikässä koska pelikunto ei ole vielä riittävä. Tulee varmasti saamaan mahdollisuutensa heti kun fysion pojat näyttävät peukkua ylöspäin. Ja onhan se 25 maalia tulossa jos vain kunto kestää, ei epäilystäkään.
-
Ruudhan on treenannut muiden kanssa jo suurin piirtein kuukauden mutta ei ollut mukana Amöriikässä koska pelikunto ei ole vielä riittävä. Tulee varmasti saamaan mahdollisuutensa heti kun fysion pojat näyttävät peukkua ylöspäin. Ja onhan se 25 maalia tulossa jos vain kunto kestää, ei epäilystäkään.
Ruudin kaltainen seisoskelija taitaa vaan olla kestämätön ratkaisu Pellegrinin pelitavassa, jossa jopa kärkimiesten on osallistuttava pallon kierrättämiseen mieheltä toiselle ja haettava palloja ajoittain alempaakin. Raúlille pallon hakeminen alempaa on luontaista, Ruudille se on luonnotonta. Toisaalta taas kaikkeen tottuu, paitsi jääpuikkoon perseessä. Se kun ehtii sulaa ennen kuin siihen tottuu...
-
Kaikkein järkevintä olisi "unohtaa" ensi kauden menestys ja tähdätä 5 seuraavaan. Tämä tarkoittaisi mm. sitä, ettei Raulille ja Ruudille annettaisi vastuuta kuin pakon sanelemana. Kuitenkaan kumpikaan ei tule pelaamaan avauksessa (toivottavasti) enää kaudella 2010-2011.
Niin ja kyllä Ruudi haki palloja paljon laidasta toissa kaudella. Ruud on huomattavasti monipuolisempi hyökkäyspäähän kuin mitä Raul.
-
Ruudista nimenomaan on Madridissa tullut monipuolisempi hyökkäjä. Manchesterissa hän todellakin saattoi vain seisoskella kuudentoista alueen sisällä, mutta Madridissa olemme tottuneet näkemään hänet hakemassa palloja alhaalta ja laidoilta. Ja onpa mies oppinut tekemään maaleja jopa kuudentoista alueen ulkopuolelta.
-
Ruudilla on vaan niin kova maalivainu ja viimeistelytaito, että pieni tekniikan puute ei maalimääriä hirveästi vähennä. Mies on todistanut pystyvänsä tekemään maaleja missä tahansa, joukkueesta ja pelitavasta riippumatta. Esim. Hollannin maajoukkueessakin Ruud on paukuttanut maaleja lähes samaan tahtiin(64/33) kuin Madridissa(67/45) ja Man Unitedissa(150/95).
-
Kuka väittää, että Ruud ois huono teknisesti? Kaverihan on videon perusteella kova riplaamaan:
http://www.youtube.com/watch?v=d0lOe0cPWss
Madridissakin muutamaan otteeseen hakenut pallon laidasta, vienyt muutaman kahville ja jatkanut pallon eteenpäin.
Videosta vielä sen verran, että se kannattaa tarkastaa pelkän taustamusiikin ansiosta. :peukku_ylos:
Edit. Ja jos taustamusiikki ei riitä, niin aivan vitun komea viimeinen maali, jonka jälkeen pistooli/haulikkotuuletus Chelsea-faneja kohtaan. :sydän:
-
Itse en ainakaan hauaisi myydä Ruudia. Miehellä on todella hyvä maalivainu ja kikkojakin löytyy niinkuin videostakin näkyy. Katsellaan ensi kausi miten mies pelaa ja myydään ensi kesänä jos ikä alkaa painaan päälle.
-
Kuka väittää, että Ruud ois huono teknisesti?
Ei Ruud missään nimessä mikään puujalka ole, mutta 33-vuotiaana ei mieheltä voi eikä tarvitse odottaa mitään BrassiRonaldo-tyyppisiä haastoja tai harhautuksia.
Eikö Ruudin sopimus lopu muuten 2010? Avaisi sopivan paikan David Villalle ;)
-
Eikö Ruudin sopimus lopu muuten 2010? Avaisi sopivan paikan David Villalle ;)
who the fuck is David Villa? Vaikka Negredo ykköstiimiin sitten kun RvN lähtee, Villa saa pysyä Valenciassaan. Yliarvostettu peluri.
-
Joo ei todellakaan Ruudia mihinkään olla heivaamassa, todellakin huippumies maalinteossa, ja ton videon perusteella. :) Juu ja jos saa vaan itsensä kuntoon, niin eiköhän maaliverkot heilu taas ja 25 maalia ei ole mikään mahdottomuus.
-
Kyllä Ruud siellä maalipörssin kärjessä olisi jos vaan saisi paljon peliaikaa. Peliaikaa hänelle ei hirveästi varmaankaan tule kun tällä hetkellä siellä on Benzema ja Higuain. Kyllähän äsken mainitut ovat hyviä mutta toivon silti parille Raul ja Ruud paljon peliaikaa koska tuleva kausi tulee luultavasti olemaan Ruudille viimeinen kausi jolloin hänelle kannattaisi antaa peliaikaa koska sitten voi alkaa ikä painaan päälle niinkun viimekertasessa viestissä sanoin.
-
Kyllä Ruud siellä maalipörssin kärjessä olisi jos vaan saisi paljon peliaikaa. Peliaikaa hänelle ei hirveästi varmaankaan tule kun tällä hetkellä siellä on Benzema ja Higuain. Kyllähän äsken mainitut ovat hyviä mutta toivon silti parille Raul ja Ruud paljon peliaikaa koska tuleva kausi tulee luultavasti olemaan Ruudille viimeinen kausi jolloin hänelle kannattaisi antaa peliaikaa koska sitten voi alkaa ikä painaan päälle niinkun viimekertasessa viestissä sanoin.
Nyt en ymmärrä. Eli siis Ruudille peliaikaa, koska lopettaa tämän kauden jälkeen. Täh!
Juuri tuon lopettamisen/tasonlaskun vuoksi ei pitäisi antaa peliaikaa. Raulille peliajan antamisen voi vielä perustella historialla (ja kaikella johtamis-/työntekopaskalla), mutta ei 3 vuotta seurassa olleen hollantilaisen.
Ja niin kuin mm. Raulkin on sanonut; "yksikään pelaaja ei ole Real Madridia suurempi". ;)
-
Kyllä se peliaika tulisi antaa ihan näyttöjen perusteella.
-
ruudi terveenä ollessaan paukuttaa 100%varmasti helposti enemmän maaleja kuin higuain
-
En itsekään tiedä euroopan sarjoissa pelanneista pelureista montaa niin kovaa maalintekijää kuin Ruud on ollut ja uskon, että edelleen tulee olemaan, kunhan vaan on kunnossa. Ei missään tapauksessa saa päästää muualle. Veikkaan jopa sen, että tulevalla kaudella tekee enemmän maaleja kuin Cristiano Ronaldo tai kukaan muukaan Realista, kunhan saa vain peliaikaa.
-
VDV osui tänään Englantia vastaan 2-2 tasurissa :peukku_ylos:
-
VDV osui tänään Englantia vastaan 2-2 tasurissa :peukku_ylos:
Jeps. Mielestäni ekassa pre-season -pelissä VDV oli myös yksi Realin pirteimmistä pelaajista. Noh, on liikaa niin on liikaa.
-
VDV on ollut aina todella hyvä maajoukkueessa. Sikäli käsittämätöntä, ettei Madridissa homma ole toiminut alkuunkaan.
-
Kokoonpano Real Sociedadia vastaan;
Casillas, Dudek, Albiol, Torres, Garay, Pepe, Arbeloa, Drenthe, Lass, Xabi Alonso, Guti, Granero, Robben, Sneijder, Kaká, Cristiano Ronaldo, Raúl, Higuaín, Benzema
-
VDV on ollut aina todella hyvä maajoukkueessa. Sikäli käsittämätöntä, ettei Madridissa homma ole toiminut alkuunkaan.
Rooli ja muutenki joukkueen tapa pelata melkoisen erilaien kuin Madridin vastaava
-
Perkele kun tänään olisi joku The last summer part hässäkkä Espoossa ja tekis mieli mennä, mutta pakko se on jäädä himaan kattomaan Realin peliä. Kun nyt vielä sais nuuskaa peliä varten niin olisi mahtavaa ;D.
-
Kun nyt vielä sais nuuskaa peliä varten niin olisi mahtavaa ;D.
Käsipallossa nämä. Itse aion hyödyntää hienoa säätä (voi sataa vielä tänään) ja inttitovereiden lomaa ja mennä dokaamaan :tuoppi:
-
Moneltas peli alkaa?
-
Moneltas peli alkaa?
Klo 23.
-
Seuraavilla ukoilla lähetään illan matsiin:
Goalkeepers: Casillas, Dudek
Defenders: Albiol, Torres, Garay, Pepe, Arbeloa, Drenthe
Midfielders: Lass, Xabi Alonso, Guti, Granero, Robben, Sneijder, Kaka
Forwards: Cristiano Ronaldo, Raul, Higuain, Benzema
Eli poissa ovat:
Gago, Ramos, Marcelo, Van Nistelrooy, Diarra, Metzelder, Negredo ja Van der Vaart.
Ja ilmeisesti aloituskenttä on seuraava:
Casillas, Arbeloa, Pepe, Albiol, Drenthe (or Torres), Lass, Alonso, Ronaldo, Raul, Kaka and Benzema.
-
Íker Casillas; Torres, Garay, Albiol y Drenthe; Xabi Alonso, Guti, Cristiano Ronaldo y Kaka; Raúl y Benzema.
Aika paskaa Gutin ja Raúlin paikat avauksessa.
-
Tämä peli on mielestäni sinänsä hyvinkin mielenkiintoinen, koska vastassa on ensimmäistä kertaa tällä kaudella La Liga-joukkue.
edit. eipä olekaan, my bad :peukku_alas:
-
Íker Casillas; Torres, Garay, Albiol y Drenthe; Xabi Alonso, Guti, Cristiano Ronaldo y Kaka; Raúl y Benzema.
Aika paskaa Gutin ja Raúlin paikat avauksessa.
Koko keskikentän puolustus Xabin harteilla ???
-
Vetovihje: Raúl - to score
Tulosveikkaus: 1-3
Maalintekijät: Raúl, Kaká ja vaihdosta Granero
-
Fox näyttää?
-
Linkit:
http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=46424&part=sports
Kanava Barcelona EC1 ei houkuta :keskari:
Iraqgoalsilla kai sitten mennään.
-
Näkyykö TVUPlayeril?
-
Kaikki streamit on JTV kakkaa mikä ei toimi enää.
Stream????????!!!
-
Saatanan limitit :keskari:
Striimejä? Vaikkapa Veetleen?
-
Tossa toimii: http://www.radiotelevisionandalucia.es/tvcarta/html/nav/com/css/cssimg/video2.swf?video=http://andaluciatelevision.rtva.stream.flumotion.com/rtva/andaluciatelevision.flv.m3u
-
Tossa toimii: http://www.radiotelevisionandalucia.es/tvcarta/html/nav/com/css/cssimg/video2.swf?video=http://andaluciatelevision.rtva.stream.flumotion.com/rtva/andaluciatelevision.flv.m3u
Kiitän :peukku_ylos:
Kivasti peli auki tuossa 19" "kakkosnäytöllä", samalla kun leikkii läppärin päänäytöllä.
EDIT: On kylläkin Sevillan peli ???
-
no joo joo, mutta se toimii, silti.
Nyt siis aivan saatanan äkkiä uus streami.
-
http://www.download.fi/audio_video/nettitelevisio/sopcast.cfm
Tosta Sopcast lataukseen jonka jälkeen http://www.rojadirecta.com/ ja sieltä klikkaatte Real-peliä ja alle avautuu Sopcast linkki -> tulee streami huisin kokosena ruuutun.
-
http://www.iraqgoals.net/ch3.html
-
Vähän häsläämistä ollut alkuminuutit :peukku_alas:
Kyl se (toivottavasti) tästä rauhottuu kun Granero otetaan kentälle ;)
-
Vittu näiden striimien kanssa! :keskari:
-
Hyvä vapari Crisulta :peukku_ylos: . Kyl se sieltä alkaa löytymään...
-
Mikä paikka! Hyvä vapari juu :peukku_ylos:
-
Vittu näiden striimien kanssa! :keskari:
Avaa se http://www.iraqgoals.net/ch3.html . Ei oo alusta asti ollut mitään ongelmia.
-
Vittu näiden striimien kanssa! :keskari:
Avaa se http://www.iraqgoals.net/ch3.html . Ei oo alusta asti ollut mitään ongelmia.
Jep nyt pelaa, kiitokset! :peukku_ylos:
-
Justinit ei ainakaan pelaa... :keskari:
-
Kaka ;D
-
Justinit ei ainakaan pelaa... :keskari:
Justineistakin varmaan poistetaan limitit ja maksut kun tajuavat et 98% katsojista ei halua maksaa jostain minkä näkee muualta.
-
Pellegrini ei vieläkään valmenna Armanissa ;D . Katotaan jos sit ekassa liigapelissä ???
-
Albiolin (vahinko)syöttö eikä Crisu tee :o
-
Eikös tää peli ollut jonkinlainen Real Sociedadin juhlamatsi?
-
Eikös tää peli ollut jonkinlainen Real Sociedadin juhlamatsi?
On. Cristiano Ronaldo vaivautuu pelaamaan heidän stadionilleen.
-
Eikös tää peli ollut jonkinlainen Real Sociedadin juhlamatsi?
15. elokuuta olisi ottelu San Sebastiánissa Real Sociedadia vastaan. La Real täyttää 100 vuotta. :peukku_ylos:
-
Eikös tää peli ollut jonkinlainen Real Sociedadin juhlamatsi?
15. elokuuta olisi ottelu San Sebastiánissa Real Sociedadia vastaan. La Real täyttää 100 vuotta. :peukku_ylos:
No niin :peukku_ylos: Onnittelut ihmeessä La Realille :)
-
Kukas se äsken oli kun heitti Sociedad-pelaajan vittuun tieltä ja aiheutti vaparin ;D
-
4 sekuntia lisäaikaa ::)
-
Granero ja Robben tokalle puoliajalle niin alkais tapahtumaan plz :peukku_ylos:
-
Väiaika, maitoa ja itse-tehtyä lihapullapastaa :peukku_ylos:.
-
Pitkä puoliaika ???
-
Torres vaihtui Arbeloaan, ei muita vaihtoja vielä.
-
Benze & Crisu :pallo: :sydän: 1-0
-
Benzema iski Ronaldon vaparin jälkitilanteesta :pallo:
-
Crisun vaparit alkaa löytyä... :peukku_ylos:
-
On se jännä miten veskat sylkee nää päin kohdistuvat kierteiset vedot, jotka on laskeutumassa just naaman eteen. Sama juttu oli ekas vaparis mut Raúl kusi puskun.
Tulee mieleen myös muuan Juninhon vaparit.
-
Missä vitussa tuomarin pilli ja sääntökirja :keskari:
-
Granero ja Artsen tulossa :peukku_ylos:
-
Ja Higsu myös.
Pois Raúl, Crisu ja Kaká
-
Drentheltä upeaa puolustusta (eka kerta kun noinkin kirjoitetaan internet-historiassa) :o
Ja Robbenin veto :peukku_ylos:. Aika täynnä muuten stadion.
Pepe ja Sneikka tuli Xabin ja Gutin tilalle. Pepelle kivat vihellykset ::)
-
Ai niin, Alonsohan oli Sociedadin kasvatti.
-
Taas Benzeltä hyvä veto. Mitenköhän Karim pärjäisi kymppipaikalla ??? On sen verran hyvää tarjoilua ja myös kovia tykkejä että voisi kokeilla ::)
-
3min lisäaikaa, merirosvon maali viipyy...
-
Sneijder vaparista :peukku_ylos:
-
Sneijder vaparista :o
-
Sneijdeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer! USKOMATTOMAN UPEA VAPARI :sydän: :sydän: :sydän: :sydän:
-
Lisäaikaa annettiin 3min ja pelattiin 1min 50s ::)
-
Esim. tuon takia Sneijderiä ei kannattaisi myydä. :peukku_ylos:
-
Nyt oli pirun tarkka.
-
Dortmund peliin pliis Ronaldo ja Kaká alottamaan vaihdosta ja Robben-Sneijder-Granero avaukseen. Veikkaan että saisivat parempaa jälkeä aikaiseksi.
Sneijderin vaparimaali kyllä upea, just vittuunnuin kun syrjäytti Graneron ja tämä meni murjottamaan laitaan. :D :peukku_ylos:
-
Real Sociedad - Real Madrid
Onnistujat
Drenthe
Räpmies on kehittynyt aika paljon kesän aikana. Toivotaan että sama jatkuu myös tosipeleissä. Tänään paljon hyviä katkoja ja Drenthe-tasolla aika varmaa puolustuspelaamista. :peukku_ylos: :peukku_ylos:
Benzema
Energiaa ja tahtoa riittää. Benze tahtoo näyttää taitonsa ja osoittaa haluavansa pelata koko ottelun ajan. Nättejä vetoja ja loppuun asti pelatusta tilanteesta maali. :peukku_ylos:
Sneijder
Ei pelannut kauaa, mutta ihan tuon yhden upean vaparin ansiosta kuuluu tähän joukkoon. :tuoppi:
Pettymykset
Casillas
Aika uskomattomalta kuulostaa mutta Casillas oli pienoinen pettymys. Vähän lipsumista oli eikä niin varmaa Ikermania kuin on totuttu. Korostan silti että TODELLA pieni juttu, mutta kuitenkin tähän kategoriaan. Ei keskaria, peukkua alas tai piru-hymiötä. Pelkkä :-\
MMOM
(http://forums.finalgear.com/images/smilies/dancing_mouse.gif)
Royston Drenthe
Kyllä. Omasta mielestä näin on. Ihan vaikka vaan siksi että on taso parantunut niin paljon entisaikojen sähellyksestä.
-
Elinäin kännipäissä lueskeltuani on tulosm 1-+ Realille? Ilmesesti Sneijderin vaaparista?
Linkkiä kehiin tieteskin, ei löyttynyt vielä avauksesta :peukku_ylos:
Olwenhan sanonut pitkin kesää ettei Sneijderia kannata myydä! :peukku_ylos:
-
Siinä pelkät maalit
http://www.youtube.com/watch?v=jvd1HEeHr_0 (http://www.youtube.com/watch?v=jvd1HEeHr_0)
-
Arakornilla menny muutama mehulasi alas ;D?
Video lisätty avaukseen
-
Oli kyllä upee tää Sneikan vapari aiai :peukku_ylos: :peukku_ylos:
matskulaiselta jälleen hyvä postaus, ottelun onnistujista ja pettymyksistä ;) :peukku_ylos:
Seuraavaksi sitten Saksanmaalle Dortmundin kimppuun.
-
Löytyiskös mitään videota highlightseista? Maalit siis olen nähnyt (katoin myös viimesen vartin), mutta olisi kiva nähdä vähän muutakin.. mm. Crisun aiempi vapari yms..
-
Löytyiskös mitään videota highlightseista? Maalit siis olen nähnyt (katoin myös viimesen vartin), mutta olisi kiva nähdä vähän muutakin.. mm. Crisun aiempi vapari yms..
Laitoin avaukseen paremman videon
-
Sneikan vaparimaali aivan loistava!! Benzema jatkoi taas hyviä otteitaan ja Drenthe on yllättänyt positiivisesti.
-
Saksaan seuraavat pelaajat;
PORTEROS: Casillas y Dudek.
DEFENSAS: Pepe, Marcelo, Albiol, Metzelder, Garay, Arbeloa y Drenthe.
CENTROCAMPISTAS: Lass, Sneijder, Robben, Granero, Xabi Alonso y Kaká.
DELANTEROS: Raúl, Benzema, Higuaín y Cristiano Ronaldo.
Tuohan näyttää jo melkein ensi kauden kokoonpanolta.
Metz/Garay->Ramos
Sneijder->Guti
Katsomossa Diarra, RvN, Gago, (Torres), Metz/Garay... ::)
-
Mihin aikaan huominen matsi alkaa?
-
http://cgi.marca.com/perl/encuesta-genera-marca.html?fichero_ini=marca/2009/08/atacantes_real_madrid/configuracion.ini
Hyvä äänestys. Harmi vain, että ei vaikuta Pellegrinin valintoihin ;D
Kaka, Cristiano, Robben, Higuain, Benzema, Raul.
Siinä oma järjestys.
-
Omasta mielestä: Kaká, Benzema, Ronaldo, Raúl (kun 4 pitää valita...)
-
Mihin aikaan huominen matsi alkaa?
21:15 ellen ihan väärässä ole.
-
Mihin aikaan huominen matsi alkaa?
21:15 ellen ihan väärässä ole.
:o Kerrankin järkevään aikaan (koska pelataan Saksassa...)
-
Marcan kansilehti on ns.tuttua Marcaa.
Cristiano Ronaldon kuva ja alhaalla spekulaatiota sopeutumattomuudesta.HUHhuh. Ei yhtään virallista peliä, kuukausi uudessa joukkueessa ja 24 uutta pelikaveria.
Mitäköhän siellä toimituksessa on taas ajateltu. ???
-
Mitäköhän siellä toimituksessa on taas ajateltu. ???
"Montakohan lisäeuroa tällä saadaan?" Siinä se tiivistettynä.
-
Avauskokoonpano voisi olla seuraava:
--------------Iker-----------------
--Arbeloa---Metz---Albiol----Drenthe--
-----------Lass---Alonso------------
-----Robben----Kaká------C.Ronaldo-
-------------Higuain-----------------
Mutta...50 euroa jokaiselle täällä pyörivälle, jos osuu oikeaan.
-
Kelpaa mulle!
-
Mutta...50 euroa jokaiselle täällä pyörivälle, jos osuu oikeaan.
Laitatko tilisiirrolla vai tuotko ihan käteen?
Mutta ei.. tuskin tulee toteutumaan. Enpä tiiä jaksaako katsoa. Ekan puoliajan katson varmasti ja sitten jos on hyvää peliä niin jatketaan.
-
tahtoo luoda 10 accoa... ;D
-
http://www.marca.com/2009/08/19/futbol/equipos/real_madrid/1250694253.html
Sneijder ei ymmärrettävistä syistä osallistu tämän iltaiseen kamppailuun.
-
Mielenkiintoinen avaus: El Real Madrid juega con Casillas; Albiol, Pepe, Metzelder, Marcelo; Lass, Xabi Alonso; Kaká, Granero; Cristiano Ronaldo y Benzema
-
Mitään streameja? Rojadirectalla tarjonta perseenpaskaa.
-
http://www.iraqgoals.net/ch3.html
Pitäis alkaa varttia yli....
-
Mitään streameja? Rojadirectalla tarjonta perseenpaskaa.
http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=46646&part=sports
Eiköhän joku noista toimi.
-
http://www.iraqgoals.net/ch3.html
Pitäis alkaa varttia yli....
TY.
-
Heti ensimmäinen sopcastin linkki toimii aivan loistavasti :peukku_ylos:
-
Jahas, taas minua viedään baariin kun on ottelu. Kyl on kumma...
-
Granero maalasi Kakan loistavasta syötöstä!
-
http://www.atdhe.net/8595/watch-borussia-dortmund-vs-real-madrid
-
Kakaaaa ja ESTEBAN GRANEROOOOOOO!!!!! Huhhuh mikä häkki :o
-
Ja pakko mainita heti El Piratan renttu lookin vaikutus myös San Ikeriin joka kasvattanut pikku partaa ;)
-
Nätti passi, hieno maali.
-
onko toimivia kellää?
-
Vittu tota justin teeveetä ja niiden MAXIMUM NUMBER OF STREAMS shittiä..
-
Ladatkaa Sopcast koneellenne ja sen jälkeen avaatte linkin sillä, ei lagaa ollenkaan.
http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=46646&part=sports
-
Lataatte koneelle sopcastin download.fi sivuilta ja sit siinä voi asentaessa olla hyväksymättä sitä Ask.com sivun ihme toolbaria vaikka se alkuun vaikuttaa ettei voi. Sopcastilla toimii aivan täydellisesti tuo sport.ro linkki. Ei oikeesti mee lataamisessa ja asentamisessa ku joku kolme minuuttia
-
Pätkiikö muilla Sopcastin streami?
-
Mulla on toi SPORT.RO aivan paska.
-
Pätkiikö muilla Sopcastin streami?
Ei kun ei ole koko Sopcast-historiani aikana yksikään kanava latautunut. En ees jaksa etsiä, kokeilen vaan niitä mitä tänne linkitetään.
-
Toivottavasti nyt ei käynyt Pepelle pahemmin...
-
On aika jännä tosiaan tuo kokoonpano ku Lass pelaa laitapakkina ja Pepe kk pohjalla ???
-
Voi perkele! pätkiikö muilla tuo sport.ro vai onko mun netissä vikaa?
-
Voi perkele! pätkiikö muilla tuo sport.ro vai onko mun netissä vikaa?
Mulla ainakaan toi ei näy paljon paskaakaan, Välillä vilahtaa jotain ja taas menee mustaksi.
-
sopcastilla toimii sport.ro kuin unelma
-
Vitun langattomat netit vittu :keskari: meen hajottaan tuon vekottimen.
-
Mulla ainaki on langaton ja toimii ku unelma :) Mut on tuo peli kyllä vähän hukassa... pallollinen peli mielesäni kärsii tosta Pepen kk pohjan paikasta... Ja mikä oli Benzen viimeistely tossa äskeisessä paikassa !?
-
Voi vitun striimit :keskari: Iraqgoals oli ainoa joka toimi, mutta väittävät striimin olevan täynnä :keskari:
-
Luovutan ja katon huomenna koosteen pelistä. :-\
-
^^Sama. Olisin jo mennyt katsomaan Tottenhamin ottelua mutta kun ei tule tv:stä. No, pitänee kai tyytyä ManUun.
-
joo ei toiminu sopcast eikä iraqgoals :keskari: mokkula :keskari: joten painun pehkuihin... hyvää yötä vaan. huomenna sit koostetta kattoo
-
MUlla ei ainakaan oo toiminu toi sport.ro yhtään
-
Sopcastilla pyörii täydellisesti tuo sport.ro :peukku_ylos:
-
Aika hengetöntä ollu ekan kympin jälkeen tuo peli... Ei oikein päästä omalta puolustus alueelta pois mikä on mielestäni erittäin huolestuttavaa siihen nähden millainen miehistö tuolla on kentällä :/ Mutta taas muistettava että treeni höntsästä on kuitenkin vielä kyse. Ja pakko vielä todeta että CR vaikutti todella turhautuneelta
-
mullakin on sopcast mut eu vaan pelitä
-
Loistava tuo sport.ro
-
Robbenilta aika köykänen veto ;D :pallo:
-
Robben oli reilut kaksi minuuttia kentällä ennen kuin iski upean maalin! Mahtava volley!
-
No huhhuh mikä byyri Arjenilta !!
-
Granero tullut pois Robbenin tilalta ja Robben kävi tosiaan Sneijderin kanssa maaliaan juhlimassa ;)
-
toivottavast canali ostaa ne laliga oikeudet jonkuu verta vois ottaa pannuu noi striimikiintiöt...kiitos niitten loppu pelin kattominen nyt...
-
Joo, ei vittujen kevät kun ei toimi nuo striimit. Justintv on täyttä paskaa - ne ei toimi ikinä.
Millanen oli Graneron maali?
-
http://www.ustream.tv/channel/dortmund-vs-real-madrid
Varsoguuud.
-
Ei pelitä ainakaan mulla :<
-
Ei täälläkään, enää.
-
3-0, Kaka alusti, Robben syötti ja Higsu maalasi :pallo:
-
Ei täälläkään, enää.
voi vittu mitä paskaa nää streamit kokokaus jos näil joutuu menee niin ┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
-
3-0 Higuain, Kakán aivan loistava nousu ja läpisyöttö RObbenille ja jos omaisi oikean jalan olisi jo viimesitellyt, ohjaus kuitenkin kimposi miehelle takaisin ja söytti sitten Higsulle tyhjiin siirrettäväksi
-
Realille pilkku, Robben kaadettiin.
-
Kaká, 4-0.
-
Kaka pilkulta 4-0
-
Ei vittu, siellä perseraiskataan Dortmundia ja ite en nää peliä :keskari: Striimeille vielä erikseen :keskari: :keskari: :keskari:
-
Ja nyt sattuu Xabia aika huolella... toivottavasti vaan kolhu
E. CR vaparista muurin kautta tolppaan...
-
Raul 5-0 :pallo:
-
On toi Raúlkin sellanen runkku ettei pahemmasta väliä. 4. maali kesällä, jo. :tuoppi:
-
Ei vittu, siellä perseraiskataan Dortmundia ja ite en nää peliä :keskari:
No tuloksellisesti ehkä mutta eipä tämä pelillisesti mitään herkkua ole tarjonnut... Kaká oli hyvä ku pelas. Ja Raul maalaa 5-0
-
Ja kapteenikin se tekee joka ottelussa. Kyllä hän vaan haistaa nämä paikat niin maagisen hyvin! :sydän:
-
Tää oli nyt sellanen peli, jossa tulos kertoo kaikkea muuta kun totuuden. Madridille tuttua tehokkuutta, muttei mitään huikeaa peliä. Niin ja valkoisten paskin? - Casillas, ehdottomasti, vaikka pitikin nollan. Uskomattomia ulostuloja, viivallejääntejä ja sähläyksia helppojenkin pallojen kanssa. Noh, kunhan kauden alkuun mennessä ajaa noi pensselit huitvittuun niin kait se siitä paranee. :traktori:
-
Innolla jäädään odottamaan kauden alkua. Kaikki pelaa periaatteessa hienosti, vielä kun saadaan pelaajat pelaamaan joukkueena, niin hyvä tulee. Pellegriniin on täysi luotto, hienosti tuntuu mies käsittelevän pelaajia. :traktori:
-
Plussat:
-Kaka oli kyllä hyvä
-Xabi Alonso tekee sen, mitä Gago ei eli antaa kaikki syötöt omille.
-Puolustus toimi erikoistilanteita lukuunottamatta loistavasti
-Tehokasta :peukku_ylos:
-Cristiano Ronaldon vapareista 90% maalia kohti, kohta rupee menee maaliin asti
-Robben on tulessa :peukku_ylos:
Miinukset:
-Benzema ei saanut oikeastaan mitään aikaan ja pelaaminen oli laiskaa
-Ronaldon pelipaikka ja rooli on vielä hakusessa, mutta eipä se kaukana ollut ettei maalia tullut
-Erikoistilannepelaaminen ja Iker Casillas, hieman "viihteellä"
-
http://www.youtube.com/watch?v=DSImsaEtxMA
Siinä maalit. Oli kyllä loistava tuo Robbenin maali :peukku_ylos: :tuoppi: Kuin myös Kakán syöttö tuohon Graneron maaliin :peukku_ylos: :tuoppi:
-
Laittoipas Ikerin poika melkoisen avarin tuohon Raúlin maaliin. :)
-
Raúl on muuten selvästi maailman paras ensimmäisellä kosketuksella pelaava pelaaja. Sekä syötöissä että viimeistelyssä. Granero huhhuh mikä pelaaja!
-
Robben oli liekeissä, todella hieno maali ja myös taas näki sen kuinka nopea Robben on, syöttäessään Higsun maalin, lisäksi vielä järkkäsi pilkun.
-
Itseltä jäi eilinen peli katsomatta, joten:
- Osaisko kukaan sanoa miten Marcelo pelasi?
- Näkyikö Crisseä ollenkaan kentällä?
- Miltä puolustuspeli näytti?
-
Robben oli liekeissä, todella hieno maali ja myös taas näki sen kuinka nopea Robben on, syöttäessään Higsun maalin, lisäksi vielä järkkäsi pilkun.
Juuh, ei todellakaan myyntiin.
-
http://www.wwe.com/inside/overtheropes/news/reyrealmadrid
Newsnow ilmoitti kerrankin uutisesta johon liittyvät sekä avainsanat "real" että "madrid" eikä vain ensimmäinen joka tuottaa aina miljoonia turhia tuloksia. Real siis vietti raskasta pre-seasonia testosteronipiireissä...
-
ketkä oli Robbenia myymässä niin :keskari:(◣_◢) :keskari: :tuoppi:
-
http://www.urheiluviikko.net/real-madridin-tahdet-paastoavat/31111/
Diarrat ja Benze viettävät Ramadania... Barcan kolmikko puolestaan siirtää omaa paastoaan joukkueen vuoksi ::)
-
Rosenborgia vastaan:
Porteros: Casillas y Dudek
Defensas: Pepe, Marcelo, Albiol, Garay, Arbeloa y Drenthe
Centrocampistas: Lass, Robben, Guti, Gago, Granero, Diarra y Xabi Alonso
Delanteros: Raúl, Kaká, Benzema, Higuaín, Van Nistelrooy y Cristiano Ronaldo
-
Toivottavasti ainakin Ruud nähdään myös kentällä. :peukku_ylos:
-
Häränkullin kokoinen :peukku_ylos: humman paluulle. Pelkästään tuon takia pitää Rosenborg peli väijyä, vaikka tuskin hän avaukessa kirmaa.
Mikä vamma muuten Ramosilla on? Ja onko kenelläkään tietoa, että koska pystyy pelaamaan. Ei ole tainnut pelata vielä minuuttiakaan tällä kaudella :peukku_alas:.
-
Ramos loukkaantui tietääkseni juuri ennen Amerikan reissua ja vamma ilmeisesti liittyy vasempaan akillekseen. On kuitenkin mukana harjoituksissa eli tuskin vakavampaa.
-
Ja jollei ole mainittu, niin myös Metz on loukkaantunut. Halusi välttämättä pelata Dortmundia vastaan joten teki nopean kuntoutuksen ja loukkaantui uudelleen.
-
Ruudin paluulle iso peukku! Sitten vaan humma kehiin ja verkot soikeaksi!
-
Mitäs Salgadon lopetuspelille kävi? ::)
-
http://yle.fi/urheilu/lajit/jalkapallo/ulkomaat/2009/08/puhuvatko_cristiano_ronaldo_ja_kaka_suomea_157951.html
Näin kyseisen mainoksen eilen Urheiluruudussa ja hetken kesti tajuta mistä on kyse ;D
-
Yle saanut ihan mukavat pelaajat mainokseensa.
Ei helvetti, toihan on ehkä kovinta mitä kukaan suomalainen on koskaan saanut aikaan ;D
-
http://yle.fi/urheilu/lajit/jalkapallo/ulkomaat/2009/08/puhuvatko_cristiano_ronaldo_ja_kaka_suomea_157951.html
Näin kyseisen mainoksen eilen Urheiluruudussa ja hetken kesti tajuta mistä on kyse ;D
;D :peukku_ylos:
-
Illan peli alkaa sitten taas klo 23, jää unet varmaankin viisituntisiks, onhan Pollen Paluu nähtävä. :peukku_ylos:
Vai onko?
-
On.
(Ja sitä ennen pari tuntia kunnon tykitystä maikkarilta alkaen 2100.)
-
Arbeloa, Garay, Albiol, Marcelo; Lass, Xabi, Kaka, C.Ronaldo; Raul y Benzema
Tuolla lähdetään.
-
Salgado ilmeisesti tulee vain moikkaamaan yleisöä? Ihan ymmärrettävää toki – Big Sam varmasti tykkäisi hyvää, jos hänen tähtikaappauksensa loukkaantuisi harjoitushöntsässä toisen joukkueen ottelussa.
Symbolisen avauspotkun suorittaa 3 000 metrin esteiden tuore maailmanmestari Marta Domínguez, joka on luonnollisesti vannoutunut madridista. Eikö tämän kunnian nyt olisi sitten voinut antaa Míchelille? ???
-
Onkohan kellään heittää mitään streamia, joka EI OLE justin.tv? Toivottavasti jonkun striimin löytäisi, niin ei tartteis tuota Liverpoolin tunarointia katella Canalilta..
e. Tää taitaa toimia: http://www.iraqgoals.net/game1744.html
-
Sopcastin Sport.ro-streamilla mennään.
Juska Savolainen (19) ilmeisesti Rosenborgin penkillä.
-
Sopcastin Sport.ro-streamilla mennään.
Juska Savolainen (19) ilmeisesti Rosenborgin penkillä.
Ei toimi mulla, "channel is offline" ???
Lähetätkö kanavanumpan?
-
Salgadolle kaikkea hyvää Blackburniin :peukku_ylos: :tuoppi:
Ja tuo minun laittama striimi pelaa ainakin kuin unelma täällä suunnassa.
-
Michel! Hieno mies :peukku_ylos:
-
Sopcastin Sport.ro-streamilla mennään.
Juska Savolainen (19) ilmeisesti Rosenborgin penkillä.
Ei toimi mulla, "channel is offline" ???
Lähetätkö kanavanumpan?
60341
-
Kuka toi horo on?
-
60341
The channel is offline ???
-
60341
The channel is offline ???
Meikällä ainakin näkyy pätkien.
-
The channel is offline ???
Samaa teki minulla aluksi, mutta ohjelman uudelleenkäynnistys auttoi. Yrittää ilmeisesti ladata jotain toista kanavaa, vaikka kuinka laittaisi oikean numeron.
-
800 kbps tekee sen, mutta laitetaanko numero vain tuohon "address"kohtaan? Olen aina vain klikannut linkkejä.
Iraqgoals on ihan hyvä (väärä kieli), mutta tykkään enemmän ohjelmissa nähtävästä streamista.
-
On kyllä hienoa katsella Lassin pallollista peliä. Lähes täydellinen alempi keskikenttä.
-
Lassilla Marcan mukaan kymppipaita. :o
laitetaanko numero vain tuohon "address"kohtaan? Olen aina vain klikannut linkkejä.
Joo. Jos ei toimi, niin koita vielä tuolta MyP2P:stä (http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=46953&part=sports).
-
Lassilla Marcan mukaan kymppipaita. :o
laitetaanko numero vain tuohon "address"kohtaan? Olen aina vain klikannut linkkejä.
Joo. Jos ei toimi, niin koita vielä tuolta MyP2P:stä (http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=46953&part=sports).
Ei. Aina vain offline.
Myp2p:stahan alunperinkin yritin.
-
Kuka on maalissa?
-
Lassilla tosiaan 10-paita. Sneijderin lähtö käytännössä siis satavarma juttu.
-
Lassilla tosiaan 10-paita. Sneijderin lähtö käytännössä siis satavarma juttu.
Wikissä oli eilen Benza 10:llä ja Sneijder y van der Vaart ilman numeroa. Mutta että Lassista kymppi? ???
-
Kuka on maalissa?
Ikerman.
On kyllä hienoa katsella Lassin pallollista peliä. Lähes täydellinen alempi keskikenttä.
Kyllä. Ehkä paras hankinta Calderonin aikana.
-
Ei. Aina vain offline.
Myp2p:stahan alunperinkin yritin.
Aukeaako edes Media Playerilla? Nappi Sopcastin soitin ikkunassa, alarivillä fullscreen napin vieressä.
-
Norskipakeille luvassa pitkä ilta!
-
Lassilla tosiaan 10-paita. Sneijderin lähtö käytännössä siis satavarma juttu.
Wikissä oli eilen Benza 10:llä ja Sneijder y van der Vaart ilman numeroa. Mutta että Lassista kymppi? ???
Voihan tuo viel ä muuttua. Lassihan on pelannut Diarran kutosella, joka on tänään kokoonpanossa pitkästä aikaa, joten jos Diarra jää, olisi Lassille tulossa uusi numero. Tuo 10 on hyvin mahdollinen, tuskin Benzema rupeaa enää vaihtelemaan..
-
BENZ!!!
-
KARIM BENZEMA! :pallo:
-
BENZEMA!!! Upea osuma jälleen!!!
-
Benzaaahhh :pallo:
-
Nättiä :peukku_ylos:
-
Bjanzaaaaaa!!
-
Lassilla tosiaan 10-paita. Sneijderin lähtö käytännössä siis satavarma juttu.
Wikissä oli eilen Benza 10:llä ja Sneijder y van der Vaart ilman numeroa. Mutta että Lassista kymppi? ???
Voihan tuo viel ä muuttua. Lassihan on pelannut Diarran kutosella, joka on tänään kokoonpanossa pitkästä aikaa, joten jos Diarra jää, olisi Lassille tulossa uusi numero. Tuo 10 on hyvin mahdollinen, tuskin Benzema rupeaa enää vaihtelemaan..
Kympillä siirryttäisiin Arsenalsmaisiin numeroihin... :peukku_alas: :keskari:
-
Ja taas tulee mieleen alkuperäinen Ronaldo. Jotain niin samaa Benzemassa.
-
On tuo Lass kyllä loistava :sydän:
-
On tuo Lass kyllä loistava :sydän:
Ylistyssanat eivät riitä!!!
-
On tuo Lass kyllä loistava :sydän:
Ja siitäkin siirrosta pidettiin aikoinaan ihan järkyttävä meteli foorumeilla.. Ja kuinkas taas kävikään ;D
edittiä
Eipä tuossa Lass Diarra ketjussa ollutkaan suuremmin valittajia, yksi jäi mieleen, kuka tunnustaa..? :D :D
-
Rosenborgilta vaihteeks kaunis hyökkäys, mutta veto menee vähän etukulmasta ohi.
-
Vittu mikä maali Lass :pallo: :sydän:
-
LASSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
-
Eipä tuossa Lass Diarra ketjussa ollutkaan suuremmin valittajia, yksi jäi mieleen, kuka tunnustaa..? :D :D
Älä pidä meitä jännityksessä!!!
Ei vittu mikä maali, oliko Lass?! D:
-
LASS!!!! VITTU MIKÄ MAALI!!!
-
Kyllä toi Lass on ton 10 paidan arvonen :peukku_ylos: :tuoppi: Huikea maali!
-
Numero 10 iskee!
-
Ja Benz heti perään! :pallo:
-
Ja lisää pökköä pesään :D
-
Benzema iskee toisen :peukku_ylos:
-
JUMALAUTA LASSANA :o
Upea veto :pallo: ja perään Karimin toinen :peukku_ylos:
-
Fokin luv dat niga :sydän: :sydän:
No johan paukkuu ;D
Ei jessus mitä VETOJA!! :o :o
-
Benzema heti perään :D
-
No huh huh. Uskomatonta! :peukku_ylos: :sydän:
Ja Benza lisää löylyä kiukaaseen.
PS. JUMALAUTA, oon viis kertaa yrittäny painaa peräkkäin lähetä-nappia ja aina on joku ehtiny väliin :D
-
3-0!
-
Paikallisella murteella tähän sanottaisiin GOLAAAAAZO!
Ja Benz heti perään.
-
Lass OMFG!
Ja BENZ!
Tää on taas niin tätä! No yleisö saa naatiskella..
-
No huh huh. Uskomatonta! :peukku_ylos: :sydän:
Ja Benza lisää löylyä kiukaaseen.
PS. JUMALAUTA, oon viis kertaa yrittäny painaa peräkkäin lähetä-nappia ja aina on joku ehtiny väliin :D
Saa optionseista pois.
-
Vähän lisää solariumia niin ei miestä erota oikeasta Ronaldosta :tuoppi:
-
Ja Benz lisää "turskanpurijoille" tuskaa!!! Käsittämättömän kova kärkimies ja osaa tehdä molemmilla jaloilla mitä vaan!!!
-
Arbeloa kikkaa ja vetää tolppaan :o
-
Arbeloalta hienot harhautukset ja seinät Raulin kanssa, mutta mokke torjuu loistavasti.. osukohan vielä tolppaan..
-
Melko nousevat pakit, mutta mikäs siinä kun keskikentän marsalkat Lass ja Alonso paikkaavat. :-*
Crisukin voisi nyt kerran onnistua, ettei ihan masennu.
-
Eipä muuten näytä paasto haittaavan Benzeman ja L.Diarran peliesityksiä. ;D
-
Eipä muuten näytä paasto haittaavan Benzeman ja L.Diarran peliesityksiä. ;D
Avaruussafka-menut.
-
Tää alkaa jo muistuttaa sitä balettia!
-
Tulee kyllä rumat jälet. Robben, Polle ja Granero vielä tulematta kentälle, lisäksi Ronaldo ja Kaka varmasti halukkaita maalaamaan, ei huvuittas olla RBK:n valmentaja. ;)
-
Tää alkaa jo muistuttaa sitä balettia!
Jeh, tätä mä oon odottanut. :peukku_ylos:
-
Raulin ainakin voisi ottaa puoliajalla pois kentältä, kun ei näytä vaan liike riittävän.
-
Crisukin voisi nyt kerran onnistua, ettei ihan masennu.
Eri. Yleisö huutaa kuin pikkutytöt Suomen eilisessä pelissä joka kerta kuin koskee palloon, mutta ei saa mitään merkittävää aikaiseksi.
Kerrankin veti jotain 4 stepoveria ennen kuin syötti taaksepäin (olisi voinut tehdä hetikin), ja yleisö hurrasi :keskari:
Remind me, onko hän tehnyt yhden vai nolla pelitilannemaalia? On siinä vittu 94 miljoonaa...
Noh, paitojen takiahan hänet hankittiin
-
Eiks Ronaldon dissaaminen oo aikalailla turhaa nytten? ::) Kuitenkin ne pilkkumaalit mistä miäs on pistäny sisään, on ollu hänen rakentamia tilanteitaan. Eiköhän se 94 millin poika syty kunhan pääsee kunnolla vauhtiin.
Realilla näyttäs kans olevan aika kova prässi, vai kuvittelenko vaan?
-
On se Crisu yhen pelitilannemaalin myös tehnyt. Vitun typerää toivoa hänen epäonnistumistaan, jos kuitenkin Real Madrid kuuluu suosikkijoukkueisiin.
-
Hienoa peliä! Toivottavasti toinen puoliaika tarjoaa samaa settiä + tietysti Pollen paluun laitumelle. Nyt nukkuun, viiden tunnin päästä duuniin.. :'(
-
Arabistudiolle :D :peukku_ylos:
-
Arabistudiolle :D :peukku_ylos:
Ihan Shefkin näköinen tuo pukumies :peukku_ylos:
-
C.Ronaldoa on helppo kritisoida, onhan miehellä tosiaan se 94 miljoonan taakka harteillaan. Mun mielestä on kuitenkin helvetisti parempi niin, että joukkuepeli kulkee ja maaleja tulee laajalta rintamalta kuin se, että yks mies (esim. CR Manu:ssa) tekee kaiken. Ja sitä paitsi ei se Ronaldo nyt huono ole ollut Realissa tähän mennessä, ei tosin häikäiseväkään...
Ja väitän, että näiden supertähtien tulo on parantanut myös "vanhojen" suorituksia, sillä nyt ei tosiaankaan kokoonpanopaikka ole itsestään selvyys kenellekkään. Esimerkkinä Marcelo ja Lass, jotka pelaavat kerrassaan upeaa peliä!!!
-
Granero ilmeisesti tulossa kentälle.
-
Granero kentälle, loistavaa!!!
-
Muuten aika lailla sama, mutta Lasshan on pelannut hyvin jo siitä saakka, kun Valkoisiin tuli. Kerrassaan aivan loistava hankinta, josta on vielä todella paljon hyötyä tulevaisuudessa :peukku_ylos:
-
Pepe tuli myös. Xabi ja Arbeloa pois.
-
Multa meni ohi, kenet vaihdettiin pois Pepen ja Graneron tilalle?
-
Pepe tuli myös. Xabi ja Arbeloa pois.
Jep. Albiol siirtyi oikeaksi pakiksi Pepen tullessa keskelle.
-
Guti ja Higuain ilmeisesti myöskin kohta puolin tulossa sisään.
-
Robben toivottu täältäpäin
-
Realin kone hyytynyt täysin. :peukku_alas:
-
RAUL kulmasta sisään! :pallo: :tuoppi:
-
Raul iskee kulmasta :pallo:
-
Pakollinen Raúlin maalikin :peukku_ylos:
-
Vittu. Kävin sitten jätskiä hakemassa kun Raul iski. Ilmeisesti päällä? :peukku_ylos: On se pelimies
-
Perus häkki Kapteenilta! :peukku_ylos:
-
Realin kone hyytynyt täysin. :peukku_alas:
Xabi vaihdettiin pois. Eikä Kaká jaksa koko ajan yksinään hakea palloa ja rakentaa peliä. Lassiltakin jo pahin into haihtunut.
-
Vittu. Kävin sitten jätskiä hakemassa kun Raul iski. Ilmeisesti päällä? :peukku_ylos: On se pelimies
Joo, hyvin puski etukulmasta sisään.
Nyt Crisun vapari.. joko tulis byyri..
e. Hyvä vapari olikin, mokke sai torjuttua kulmaksi.
-
Higuain ja Robben tulossa kentälle ja Benz ja Raul pois.
-
Yllättäen ohi... ::)
Paras yritys tähän asti näkemistäni tosin.
Eipäs vaan Robben (ei Gutia siis)
-
Noniin, Robbenkin kentälle! Ja Higsu siis samalla. Poistoon Benzema ja Raúl.
Ja Ruud lämmittelemässä!
-
Yllättäen ohi... ::)
Silmät missä pelaa?
-
No nyt oli Crisulta jo aikas hyvä vapari. Kyllä se vielä menee.
-
Kysymys Arakornille: Mistä nyt mättää tuo C.Ronaldon vihaaminen, mikä siitä tekee niin hirveän pelaajan??
-
4-3-3 siis, kahdella laitahyökkääjällä. Voisi toimia erittäin hyvin! :peukku_ylos:
-
Kysymys Arakornille: Mistä nyt mättää tuo C.Ronaldon vihaaminen, mikä siitä tekee niin hirveän pelaajan??
Filmaaminen, arroganttius, portugalilaisuus, itkeminen, vapaapotkut muureihin/ohi, turhat kikat joskus, itsekkyys jne.
Kyllä tekin vihasitte häntä ennen. Tottukaa häneen, edes hattutempulla 3-2 päättyneen CL-finaalin jälkeen en tule pitämään hänestä
-
4-3-3 siis, kahdella laitahyökkääjällä. Voisi toimia erittäin hyvin! :peukku_ylos:
Ei nyt rueta Barcaksi...
-
4-3-3 siis, kahdella laitahyökkääjällä. Voisi toimia erittäin hyvin! :peukku_ylos:
Ei nyt rueta Barcaksi...
Sehän se rytmitys siellä kuitenkin on.
Lisäksi tämä mahdollistaa sekä Robbenin että Crisun hyökkäävät roolit, eikä tarvitse puolustaa.
-
Kysymys Arakornille: Mistä nyt mättää tuo C.Ronaldon vihaaminen, mikä siitä tekee niin hirveän pelaajan??
Filmaaminen, arroganttius, portugalilaisuus, itkeminen, vapaapotkut muureihin/ohi, turhat kikat joskus, itsekkyys jne.
Kyllä tekin vihasitte ennen häntä. Tottukaa häneen, edes hattutempulla 3-2 päättyneen CL-finaalin jälkeen en tule pitämään hänestä
Muuten aika samaa mieltä paitsi että en ala rasistiksi.
-
4-3-3 siis, kahdella laitahyökkääjällä. Voisi toimia erittäin hyvin! :peukku_ylos:
Ei nyt rueta Barcaksi...
Sehän se rytmitys siellä kuitenkin on.
Lisäksi tämä mahdollistaa sekä Robbenin että Crisun hyökkäävät roolit, eikä tarvitse puolustaa.
No siis joo, mutta Kaká kuitenkin pelaa aika ylhäällä. Näin ollen numerosarja olisi tuo perusespanjalainen 4-2-3-1.
-
Ei vittu noiden Crisun vapareiden kanssa.
-
Guti kentälle!! :peukku_ylos:
-
Annapa Crisu välillä muidenkin yrittää. Ihan oikeasti, ei vain Crisu-vastaisesti, nyt on jo jonkun toisen vuoro
-
No nyt oli Crisulta huono vapari. Joku muukin vois noita kyllä välillä antaa.
-
Guti <-> Crisu
-
No nyt :peukku_ylos: Guti!
-
Robben loukkaantui? Näytti linkuttavan.. vai pitikö takareittään.. ei saatana, jos mies taas lasarettiin joutuu. Näkikö joku muu vastaavaa?
e. Ei tainnutkaan olla vakavempaa, oisko joku astunut varpaille tjsp..
-
No siis joo, mutta Kaká kuitenkin pelaa aika ylhäällä. Näin ollen numerosarja olisi tuo perusespanjalainen 4-2-3-1.
Mutta jos Robben ja Crisu ei osallistu puolustamiseen kovinkaan aktiivisesti, ovat he enemminkin viimeisessä ryhmässä, eli kyseessä on 433 tai 424
-
Ei taideta nähdä Heppaa kentällä... :peukku_alas:
-
Drenthe tuli Marcelon tilalle.. onko kyseessä viimeinen vaihto? Vai onko rajattomat vaihdot?
-
Drenthe<->Marcelo
-
Rentte! Saan minäkin nähdä hänta tositoimissa!
e. Lassin kikalle vielä giganttinen :peukku_ylos:
-
No siis joo, mutta Kaká kuitenkin pelaa aika ylhäällä. Näin ollen numerosarja olisi tuo perusespanjalainen 4-2-3-1.
Mutta jos Robben ja Crisu ei osallistu puolustamiseen kovinkaan aktiivisesti, ovat he enemminkin viimeisessä ryhmässä, eli kyseessä on 433 tai 424
Kyllähän tuo totta oli, kun keskikentän muodostivat Lass, Granero ja Kaká. Oikeassa olit.
Räpmies :peukku_ylos:
Onko tässä muuten rajoitettu vaihtojen määrää?
-
Kysymys Arakornille: Mistä nyt mättää tuo C.Ronaldon vihaaminen, mikä siitä tekee niin hirveän pelaajan??
Filmaaminen, arroganttius, portugalilaisuus, itkeminen, vapaapotkut muureihin/ohi, turhat kikat joskus, itsekkyys jne.
Kyllä tekin vihasitte häntä ennen. Tottukaa häneen, edes hattutempulla 3-2 päättyneen CL-finaalin jälkeen en tule pitämään hänestä
Itkeminen ja ajoittaiset turhat kikat(jotka tosin vähentyneet) ovat noista oikeastaan ainoat jotka välillä saattaa ärsyttää, muuta muita en kyllä allekirjoita. Portugalilaisuus on vain siis joku henk.koht mielipiteesi se sinulle suotakoon. Mutta siis kukaan muuhan ei laita vapareita ohi/muuriin... Arroganttiudesta ei ole henkilökohtaista tietoa ja en usko että itsekään olet miestä tavannut ja lehdistöön joukkuekaverit ovat sanoneet aika lailla päin vastaista ja yksityiselämän tabloid otsikoille en anna mitään arvoa. Itsekyyttä oli vielä joskus 4 vuotta sitten ManUssa mutta jos esim viime ja toissa kautta seurasi niin se on kyllä miehestä mitä suurimmissa määrin hävinnyt ja oikeastikin hyökkäävälle pelaajalle se on ajoittain suotavaakin. Sitten päästäänkin tähän iän ikuiseen kiistelyyn filmaamisesta... Myönnän että hän sitä välillä harrastaa mutta ei ole tässä maialmassa ainoa joka siihen syyllistyy ja kertokaapa joku mikä siinä on niin tuomittavaa. Mielestäni vähintään yhtä hyväksyttävää ja silti harvemmin tapahtuvaa kuin puolustajien ja miksei kk pelaajienki täysin turhaa "huijaamista" paitaa repiessä, ylimääräisiä kopsuja sukille potkiessa jne. Itse hyökkääjänä aivan armottomasti vituttaa se että puolustajat saavat tehdä niin helvetisti sellaista pientä paskaa jolla koittavat turhauttaa ja muutenkin estää hyökkääjän pelaamista ja niistä aivan liian suuri osa katsoaan sormien läpi kun taas sitten jos kerran vähän hypäät avittaaksesi kaatumista ovat kaikki sylkemässä päälle!?!? Tämäkin toki vain oma mielipiteeni mutta mielestäni melko hyvin perusteltu...
E. Ja siis itsekään en kuulu todellakaan miehen suurimpiin faneihin, mutta osaan silti objektiivisesti katsoa asiaa ja todeta että onhan mies erittäin hyvä pelaaja.
Ja annetaan vielä vertailun vuoksi toiseksi esimerkiksi Robben. Mies itkee ainakin saman verran kuin CR, filmaa nykyään jopa enemmän kuin portugalilainen ja sama pätee itkemiseen, on vielä huomattavasti itsekkäämpi ja mielestäni melko yksipuolinen pelkällä vasemmalla jalalla pelatessaan. Kikkailee hänkin usein todella turhaan jne. Ai niin mut ei oo portugalilainen, mun virhe....
-
NO NYT!
Ruud ja Diarra kentälle! :peukku_ylos:
-
HERE COMES HUMMA!!!
-
Ah Ruud. Tätä on odotettu! :peukku_ylos:
-
Ei taideta nähdä Heppaa kentällä... :peukku_alas:
Kyllä nähdään, ei se turhaan lämpöjä ottais.
e. vähän myöhässä.
-
Heppa <-> Kaka
ja Diarrat päikseen.
E: Mukavaa melua piti yleisö kun Ruud ja Diarra oli tulossa kentälle. :peukku_ylos:
-
Juska kentälle :o
-
Ja Juskakin pääsee kentälle 8) :peukku_ylos:
-
Juska kentälle!!
-
Sitten päästäänkin tähän iän ikuiseen kiistelyyn filmaamisesta... Myönnän että hän sitä välillä harrastaa mutta ei ole tässä maialmassa ainoa joka siihen syyllistyy ja kertokaapa joku mikä siinä on niin tuomittavaa.Mielestäni vähintään yhtä hyväksyttävää ja silti harvemmin tapahtuvaa kuin puolustajien ja miksei kk pelaajienki täysin turhaa "huijaamista" paitaa repiessä, ylimääräisiä kopsuja sukille potkiessa jne. Itse hyökkääjänä aivan armottomasti vituttaa se että puolustajat saavat tehdä niin helvetisti sellaista pientä paskaa jolla koittavat turhauttaa ja muutenkin estää hyökkääjän pelaamista ja niistä aivan liian suuri osa katsoaan sormien läpi kun taas sitten jos kerran vähän hypäät avittaaksesi kaatumista ovat kaikki sylkemässä päälle!?!? Tämäkin toki vain oma mielipiteeni mutta mielestäni melko hyvin perusteltu...
Koska se on sääntöjenvastaista???
En minäkään tykkää niistä "pienistä rikkeistä", mutta tuomari ei ehkä huomaa kaikkea? Lisäksi kun hyökkääjät avittavat sitä filmaamisella niin ei sitä voi joka tilanteesta antaa.
itse jos olisin tuomari seuraisin sääntökirjaa millintarkasti, eli oliko se rike keskikentällä tai sitten boksissa, samantasoinen rike niin pilkkua vain. Ja filmaajille suora keltainen. Säännöt ovat kuitenkin sääntöjä, ja niitä on noudatettava. On kuitenkin tärkeätä muistaa yhtenäistä linjaa.
-
Higulle ei kelvannu. Polle ois pistäny ;)
-
Higulle ei kelvannu. Polle ois pistäny ;)
Jep ;) Kukahan tuon muuten syötti, oli meinaan upea passi. Robben tai Guti se oli.
-
E. Ja siis itsekään en kuulu todellakaan miehen suurimpiin faneihin, mutta osaan silti objektiivisesti katsoa asiaa ja todeta että onhan mies erittäin hyvä pelaaja.
Ja annetaan vielä vertailun vuoksi toiseksi esimerkiksi Robben. Mies itkee ainakin saman verran kuin CR, filmaa nykyään jopa enemmän kuin portugalilainen ja sama pätee itkemiseen, on vielä huomattavasti itsekkäämpi ja mielestäni melko yksipuolinen pelkällä vasemmalla jalalla pelatessaan. Kikkailee hänkin usein todella turhaan jne. Ai niin mut ei oo portugalilainen, mun virhe....
Nää tuli sitten myöhemmin...
Kyllähän Crisu on hyvä pelaaja, erittäin hyväkin, ja hänen 42 maalinsa olivat melkeinpä ainutlaatuinen suoritus. Kuitenkin Manun peli pyöri täydellisesti hänen ympärillään. Hän on erittäin hyvä all-round pelaaja, hyvä kaikilla osa-alueilla, mutta ei maailman paras millään, ei vapaapotkuissa, pilkuissa, pääpelissä, laukomisessa, ohittamisessa (kikkailun kehittyneempi muoto)...
Mitä tulee Robbeniin, hänestäkään en pitänyt kun tuli joukkueeseen, mutta on osoittanut olevansa todellinen pelimies ja olen tykästynyt häneen. Filmaa paljon, totta, ja on itsekkäämpi, ei kyllä itke yhtä paljon, mutta on paljon parempi ohittamisessa, Messimäisesti juoksee toisista ohi kun taas Crisu tekee pari stepoveria ja lähtee sitten johonkin suuntaan/syöttää/kaatuu.
-
Robbenilla hyvä paikka.
-
Guti tarjoilee, mutta Robbenille ei maistu.
-
Loppu. Nyt nukkumaan
-
Jooh, sellasta tänään.
-
Loppu. Nyt nukkumaan
Jep, öitä.
-
Hienoja maaleja ja Ruudin paluulle iso peukku! Benzema on iskussa ja capitano paukuttelee maaleja.
-
Koska se on sääntöjenvastaista???
En minäkään tykkää niistä "pienistä rikkeistä", mutta tuomari ei ehkä huomaa kaikkea? Lisäksi kun hyökkääjät avittavat sitä filmaamisella niin ei sitä voi joka tilanteesta antaa.
itse jos olisin tuomari seuraisin sääntökirjaa millintarkasti, eli oliko se rike keskikentällä tai sitten boksissa, samantasoinen rike niin pilkkua vain. Ja filmaajille suora keltainen. Säännöt ovat kuitenkin sääntöjä, ja niitä on noudatettava. On kuitenkin tärkeätä muistaa yhtenäistä linjaa.
Siis se siinä minua vaan vituttaa että filmaaminen tuomitaan aina niin "törkeänä" tai halpana huijaamisena kun tuo yletön sukkaan potkiminen ja muu "pieni" rikkominen on aivan yhtä lailla sääntöjen vastaista ja silti sen annetaan olla eikä se ole lähes kenenkään mielestä mitenkään tuomittavaa vaan pikemminkin "peliin kuuluvaa pientä fyysisyyttä"... Ihan rehellisesti ja ilman mitään oman tunnon tuskia voin sanoa että filmaaminen täysin yhtä sallittua ja kuuluu nykypeliin, jos se nyt ei ole mitään tämän tyylistä http://www.youtube.com/watch?v=phKrJbZZgvA
Jos sen osaa tehdä oikein, aivan kuin nämä pakit osaavat sen rikkomisen tehdä oikein, se on mielestäni täysin hyväksyttävää!
-
Jos sen osaa tehdä oikein, aivan kuin nämä pakit osaavat sen rikkomisen tehdä oikein, se on mielestäni täysin hyväksyttävää!
No ainakaan Cristianolla on sitten vielä harjoiteltavaa http://www.youtube.com/watch?v=AEPSBct4i5o >:(
-
No ainakaan Cristianolla on sitten vielä harjoiteltavaa http://www.youtube.com/watch?v=AEPSBct4i5o >:(
Tuohan meni tuomarille läpi eli = osasi filmata ;D
-
No ainakaan Cristianolla on sitten vielä harjoiteltavaa http://www.youtube.com/watch?v=AEPSBct4i5o >:(
Tuohan meni tuomarille läpi eli = osasi filmata ;D
Ah, aivan, noh mites tämä sitten http://www.youtube.com/watch?v=6qRMIEhQJRs&feature=related
-
Jäin itekin kattelemaan noita. On kyllä melkosia... Eipä noita tosiaan ole nähty ainakaan vielä Real Madridin paidassa ja itse filmaamisesta olen kyllä käytännössä samaa mieltä kirjoittajan Raul#7 kanssa.
-
Itse olen sitä mieltä, että "filmaaminen" on "suotavaa" jos siinä tuo esiin jonkun sääntöjen vastaisen kontaktin esim. kädellä tönimisen, mutta nuo kaksi pätkää, jotka laitoin ovat kyllä mielestäni äärimmäisen ei peliin kuuluvia :keskari:
-
Itse olen sitä mieltä, että "filmaaminen" on "suotavaa" jos siinä tuo esiin jonkun sääntöjen vastaisen kontaktin esim. kädellä tönimisen, mutta nuo kaksi pätkää, jotka laitoin ovat kyllä mielestäni äärimmäisen ei peliin kuuluvia :keskari:
Joo no sitä itsekin hain takaa tuolla "oikein" tekemisellä mutta just nuo jotkut, ääripäänä tuo Gilardinon, naurettavat sukellukset eivät enää peliin kuulu...
Ja vaikka täällä ei kukaan "koko kansan Poolista" niin kauheasti kostukaan ni on silti laitettava tämäkin pätkä tänne: http://www.youtube.com/watch?v=uVb2gbMtN3I
E. Tuli vain ihan argumentointi mielessä tällanen ajatus että nuohan onvat nimenomaan niitä ääripäitä filmaamisen saralla ni periaatteessa tähän voisi puolustuspuheenvuorona laittaa Steven Taylormaisia taklauksia joista syntyy näitä horror injureita, mutta kaiken korrektiuden nimissä jätän tämän valitettavan ja varsin ällöttvän olon aiheuttavan tapauksen näyttämättä...