RealMadridFIN::foorum

Real Madrid => Otteluseurannat => Aiheen aloitti: Chris - 21.12.2019, 18.51.32

Otsikko: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Chris - 21.12.2019, 18.51.32
(https://www.esmadrid.com/sites/default/files/styles/content_type_full/public/eventos/eventos/real_madrid_-_athletic_club_bilbao_liga_santander_0.jpg?itok=yI0cxsS5)

Jornada 17
Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao
22/12/2019
Klo: 22.00
Estadio Santiago Bernabeu

La Ligan vuoden ja samalla vuosikymmenen viimeinen ottelukierros saadaan päätökseen ennen joulua, kun on 17.ottelukierroksen vuoro. Sunnuntaina Real isännöi kotonaan Athletic Bilbaoa, joten La Liga lyödään tämän vuoden osalta pakettiin varsin maistuvalla ottelulla ihan puolueettoman kannattajankin silmin.

Lähtökohdat

Madrid tulee otteluun 12 ottelun tappiottoman ottelun putkessa ja lähtee 17.kierrokselle sarjan kärjessä tasapisteissä Barcelonan kanssa. Pari edellistä ottelua ovat päättyneet tasapeleihin, vaikkakin keskiviikon Clasico jätti jonkin verran hampaankoloon. Peli-ilme Zizoun ryhmällä on kuitenkin säilynyt hyvänä ja ensi vuoden puolella mestaruustaiston lähdettäneen rintarinnan. Athleticia ei sovi kuitenkaan aliarvioida, sillä baskimaan ylpeys on ollut tällä kaudella yksi sarjan parhaiten puolustavia joukkueita, eikä sen verkkoon ole tehty kuin 12 maalia – saman verran, kuin mitä Real Madridille. Ennakko-odotukset povaavat varsin tasaista iltaa, eikä vähämaalinen ottelu olisi mikään kovin suuri yllätys.

Madridin esitykset eteenkin defensiivisesti ovat olleet viime aikoina varsin positiivista luettavaa. Kuten jo yllä todettua, on omissa kolissut ainoastaan 12 kertaa, mikä on poikkeuksellisen vähän tässä vaiheessa kautta. Vaikka hyökkäyspeli onkin Hazardin loukkaantumisen jälkeen ollut yhä enemmän ja enemmän Benzeman varassa, on pistepotti kertynyt silti riittävällä tavalla, jotta mestaruustaistossa ollaan vielä mukana. Tehoja on kuitenkin saatava esiin, vaikka Benzema pelaakin uransa parasta ja tehokkainta sesonkiaan tällä hetkellä.

Sunnuntaina ottelun missaa tuttu lista; Marcelo, James, Hazard, Lucas ja Asensio ovat yhä lasaretissa. Lisäksi uutena nimenä Clasicon jälkeen poissaolijoiden listaan saatiin Casemiro, jonka korttitili tuli täyteen. Loukkaantuneista lähimpänä pelikuntoa lienee James, joka sai perjantaina alleen toiset harjoitukset loukkaantumisen jälkeen. Jos kolumbialainen pysyy vain kunnossa, on Zizou saamassa alkuvuodesta tärkeän lisäaseen joukkueen hyökkäysmyllyyn.

Mahdollinen avaus: Courtois; Carvajal-Varane-Ramos-Mendy; Modric-Valverde-Kroos; Bale-Benzema-Rodrygo

Tuskin suuria vilauksia nähdään sitten Clasicon. Valverde ottaa Casemiron paikan ja Modric marssii jälleen avaukseen. Hyökkäyksen osalta Zizoulla valinta Benzeman ympärille koostuu Bale-Isco-Rodrygo-Vinicius -nelikosta kahteen.

(https://t.resfu.com/media/img_news/el-centrocampista-uruguayo-del-real-madrid-federico-valverde--durante-el-partido-ante-el-galatasaray-correspondiente-a-la-cuarta-jornada-del-grupo-a-de-la-liga-de-campeones--ampliada---efe--rodrigo-jimenez.jpg?size=776x&q=60)



Athletic on sarjassa ennen tätä kierrosta seitsemäntenä, vain kolmen pisteen päässä ensi kauden UCL-paikasta. Baskien alkukautta voi hyvinkin kuvailla nihkeäksi siinä mielessä, että otteluissa on isketty keskimäärin alle kaksi osumaa. Oma hyökkäyspelaaminen on sakannut, mutta vastaavasti oma puolustus on ollut Atleticon ja Realin jälkeen sarjan parasta päästetyissä maaleissa mitattuna. Jos Leijonat meinaavat kuitenkin UCL-sijoituksista tapella, niin hyökkäyksen on löydettävä tehonsa. Tällä hetkellä sijoitukset 7-10 lienevät kuitenkin todennäköisempiä Gaizka Garitanon miehistölle.

Edellisen kerran kun Leones on Bernabeulta täyden potin hakenut, saa mennä aina vuoteen 2005 asti. Tuon jälkeen ei kotiintuomisia ole kolmen pisteen muodossa ollut ja kaiken kaikkiaan viimeiseen neljääntoista kohtaamiseen sarjassa, Real on ottanut voiton peräti 13 kertaa. Jos vierasjoukkue ei hyökkäystehojaan ole viikon aikana löytänyt, tulee joukkueelle vaikea iltapuhde vuoden päätösottelussa.

Kokoonpanon osalta tilanne ei ole optimaalisin, sillä Iker Muniain, Oscar de Marcos ja Ander Capa ovat varmuudella sivussa. Aritz Aduritzin pelikunto on vielä kysymysmerkkien alla.

Mahdollinen avaus: Simon; Layer -Alvarez - Martinez - Berchiche; Garcia - San Jose; Williams - Lopez - Cordoba; Garcia.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: maheinon - 21.12.2019, 20.15.37
Positiivinen ongelma valmennusjohdolla. 16 kenttäpelaajaa joista jokaisen peluuttaminen huomenna saisi Bernabeun tuen. Bale saattaa jopa pelata viimeisen pelinsä valkoisissa Bernabeulla.

Odriozolalle ja Militaolle toivoisin erityisesti peliaikaa.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Chris - 22.12.2019, 12.10.42
Bale saattaa jopa pelata viimeisen pelinsä valkoisissa Bernabeulla.

Odriozolalle ja Militaolle toivoisin erityisesti peliaikaa.

Balea tuskin tammikuussa laitetaan lihoiksi, kun sen verran niheä tuo laituriosasto on muutenkin. Nuoret brassit eivät vakuuta joka ilta, Lucas on Lucas ja Hazardin paikka vasemmalla, niin eipä walesilaisen myynnille perusteita ole, vaikka kausi ei ihan loistokkain olekaan ollut. Katsellaan uudelleen kesällä.

Odriozola sen sijaan poppareilla jälleen, joten Carvajal jatkaa avauksessa, kuten kuuluukin. 
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Yläkulma - 22.12.2019, 13.07.38
Keskikentän luottomies on tänään poissa.

Casemiro in #ElClásico

4 shots – 1st in the game
67 passes – 2nd Real Madrid
7 duelos won/15 duels – 1st Real Madrid
10 recoveries – 1st in the game
Grafiikka: https://pbs.twimg.com/media/EMGWw0hXkAA_nX1?format=png&name=small

Lähde: https://twitter.com/OptaJose/status/1207411946875768832




Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Yläkulma - 22.12.2019, 18.26.12
Match Facts
Real Madrid have won 14 of their last 15 home matches against Athletic Bilbao in all competitions.   
Real Madrid have seen over 2.5 goals in 14 of their last 15 home matches against Athletic Bilbao in all competitions.   
Real Madrid have scored at least 2 goals in 14 of their last 15 home matches against Athletic Bilbao in all competitions.   
Real Madrid have won 6 of their last 7 home matches (LaLiga).   
Real Madrid have scored at least 2 goals in 6 of their last 7 home matches (LaLiga).   
There have been under 2.5 goals scored in Real Madrid's last 3 games (LaLiga).   
Athletic Bilbao have failed to win 9 of their last 10 away matches (LaLiga).

https://www.whoscored.com/Matches/1394254/Preview/Spain-LaLiga-2019-2020-Real-Madrid-Athletic-Bilbao
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Siete - 22.12.2019, 20.37.37
Rodrygo ja Modrić nousevat avauskokoonpanoon :pallo:

Courtois; Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Mendy; Modrić, Valverde, Kroos; Rodrygo, Benzema & Isco
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: TAMI - 22.12.2019, 20.44.10
Rodrygo on 18-vuotias ensimmäistä kauttaan Euroopassa ja vieläpä Realissa pelaava pelaaja, joten kuuta taivaalta ei voi pojalta pyytää. Kuitenkin viime aikojen otteiden vaisuus on vähän huolestuttanut, toivottavasti saisi tänään taas koneet käyntiin.

Isco on päässyt toden teolla ja aikalailla ansaitusti taas Zidanen pelikirjan ensimmäisille sivuille. Ainoastaan ne iänikuiset tehot loistavat poissaolollaan: liigassa 10 esiintymistä, tehot 0+0.

Sunnuntain klo 22 pelit ovat aina yllätyksiä täynnä, en odota mitään leppoista kävelyä voittoon.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Siete - 22.12.2019, 20.45.43
Rodrygo ja Modrić nousevat avauskokoonpanoon :pallo:

Courtois; Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Mendy; Modrić, Valverde, Kroos; Rodrygo, Benzema & Isco
Jaaha, tämä osoittautuikin ankaksi, sillä Iscon ja Varanen sijaan avaavat Vinícius ja Militão. :traktori:

(https://pbs.twimg.com/media/EMaXnyfXkAAmxAG?format=jpg&name=large)
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Alpo - 22.12.2019, 21.04.01
Molemmat ihmelapset avauksessa. :peukku_ylos:
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Chris - 22.12.2019, 21.24.42
Molemmat ihmelapset avauksessa. :peukku_ylos:

Iso näytönpaikka kliseisesti todettuna. Rodrygol eli kauden kulta-aikaa jokin aika sitten, mutta sittemmin hiljentynyt. Vinicius ollut koko kauden heikko, päämäärätöntä ja tehotonta tekemistä. Hazard kun palaa ja jos pysyy kunnossa pitkään, niin ei näitä tilaisuuksia sitten liiemmin tule. Toivotaan onnistumisia nuorukaisille, ettei ala apina liikaa roikkumaan selässä. Benzeman kiintiömaalille toki jo etukäteen   :peukku_ylos:
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Redondo - 22.12.2019, 22.00.20
Bernabeu näyttäisi olevan melkoisen täynnä  :peukku_ylos:
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Siete - 22.12.2019, 22.01.46
Bernabeu näyttäisi olevan melkoisen täynnä  :peukku_ylos:
Ihmekös tuo kun sielläkin varmasti joululomat käynnissä.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: RM.Vantaa - 22.12.2019, 22.12.52
Vini Vini Vini..
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: TAMI - 22.12.2019, 22.13.11
Taas kerran Vini pelaa itsensä hienosti Karimin kanssa hyvälle paikalle, mutta totutusti ei mene sisään. :peukku_alas:
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Chris - 22.12.2019, 22.14.59
Ihmekös tuo kun sielläkin varmasti joululomat käynnissä.

Ja peli kulkee.

Vinicius kyllä paikoille pääsee mutta koskahan tuohon viimeistelyyn saisi jonkun järjen? Helposti sen 6-7 maalia olisi tälle kaudelle kasassa paremmalla viimeistelyllä.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Siete - 22.12.2019, 22.19.27
Useimmat ihmiset näkevät maalin sitä suurempana mitä lähemmäksi sitä menevät, mutta Viníciuksen kohdalla homma näyttää olevan päinvastoin eli mitä lähemmäksi maalia päästään sitä pienemmältä se näyttää brassin silmissä.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Chris - 22.12.2019, 22.23.06
Kroos kolisuttelee soolon päätteeksi rimaa ja perään Inaki haastaa Courtoisia. Viihdyttävä ottelu käsillä  :peukku_ylos:
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Siete - 22.12.2019, 22.35.35
Tuollainen paikka ja Vinícius yrittää ottaa haltuun. En voi ymmärtää.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: TAMI - 22.12.2019, 22.38.04
Tuollainen paikka ja Vinícius yrittää ottaa haltuun. En voi ymmärtää.

Kun epäonnistumisen pelko ottaa vallan, käy noin.

E. Rodrygon keskitykset näyttävät olevan huomattavasti tarkempia kuin Carvajalin. Benzema päässyt jo kahdesti puskemaan näistä.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: RM.Vantaa - 22.12.2019, 22.40.18
Viniciukselta hyvä haastoja ja Rodrygolta upeita keskityksiä  :peukku_ylos:
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: TAMI - 22.12.2019, 22.43.11
Viniciukselta hyvä haastoja ja Rodrygolta upeita keskityksiä  :peukku_ylos:

Vinicius saanut liikkeensä ainakin todella lähelle viime kauden tasoa. Erittäin positiivista siltä osin.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Chris - 22.12.2019, 22.45.35
Vinicius saanut liikkeensä ainakin todella lähelle viime kauden tasoa. Erittäin positiivista siltä osin.

Mennyt useampaan otteeseen miehestä heittämällä ohi, joten valoa on tunnelinpäässä..

Yksi niistä illoista kun maalinteko on hirveän työn takana.. Jostain se yksi pitäisi kaivaa.

Ja nyt säästytään kun lippu pelastaa.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Alpo - 22.12.2019, 22.50.56
Vinicius pitäisi saada lainalle johonkin pienempään seuraan ja pian. Kohta on pää ihan lopullisesti jumissa.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: maheinon - 22.12.2019, 22.51.39
Tuollainen paikka ja Vinícius yrittää ottaa haltuun. En voi ymmärtää.

Kirosin ihan samaa ja epäonnistui haltuunotossakin. Saattoi tulla pallo aika yllättäen, mutta on kyllä jäätävää tuo Vinin jännittäminen maalipaikoissa.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Chris - 22.12.2019, 22.56.43
Vinicius pitäisi saada lainalle johonkin pienempään seuraan ja pian. Kohta on pää ihan lopullisesti jumissa.

Noo, annetaan nyt aikaa vaikka aika monesti olen tästä samaa mieltä tällä kaudella ollutkin.

Keskusta melko tukossa, ja keskityspallojen kautta haettiin paljon. Melko turhaa vain kun ainoa uhka boxissa on Benzema. Jos tämä maalittomana jatkuu 65 min jälkeenkin, ottaisin Jovicin sisään jolloin keskitysten kautta saataisiin oikea uhka maalintekoon. Vähän sellainen 0-0 kutina tässä alkaa pian tulla 20 hukatun tontin jälkeen, mutta Zizoun aikakausina 2.jakso on usein ollut se, milloin ne ratkaisut on nähty.

Valverdesta muuten se, että pelaa kyllä paljon paremmin kun pääsee tuohon 8-paikalle pohjapelaajan rooliin verrattuna.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Chris - 22.12.2019, 23.19.49
Nachon vuoro kolisuttaa ylärimaa..

Tehkää nyt vittu..
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Alpo - 22.12.2019, 23.20.57
Rodrygo ulos ja Bale sisään.

Ei ole kyllä helppo pelata Carvajalin kanssa. Carvajal on yläspäin vaan niin tyhmä.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Redondo - 22.12.2019, 23.31.34
Onko se nyt siitä kiinni, että iskeekö Karim vielä? Jotenkin tuntuu, että kukaan muu ei tänään saa palloa maaliin kantamallakaan.

Kyllä tässä tosin Leijonatkin voi jostain vastahyökkäyksestä maalin iskeä.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: TAMI - 22.12.2019, 23.32.06
Kurtulta todella hyvää peliä tänään. Keksityspalloihin tulee isällisesti, pari pahaa vetoa hoitanut hyvin ja meinasi pelata Balen läpikin roiskaisulla ylös. :peukku_ylos:
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Chris - 22.12.2019, 23.32.20
Dumarille   :peukku_alas:

Melkoisia iskuja ja liukuja tullut Bilbaon ukoilta unohtamatta tuota ajanpeluuta etenkin Simonilta, mutta kortti pysyy visusti taskussa.

Jovic ratkaisemaan?
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: maheinon - 22.12.2019, 23.41.56
Bilbao pelannut hienosti Madridin vaihtojen jälkeen. Ei ole päästänyt enää keskittelemään niin helposti ja pitää linjaa ylempänä,
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Chris - 22.12.2019, 23.46.05
Voi nyt olla edes todellista. Kolmas tolppa tähän iltaan ja Barca on repimässä hajurakoa kolmen tasapelin viikon jälkeen.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Siete - 22.12.2019, 23.47.26
Ylärima, ylärima, tolppa. Kai tässä nyt sitten vaan jäädään ilman niitä pisteitä, kun mistään ei uppoa. Se täytyy kyllä myöntää, että Modrić on ollut tänään pelipäällä, mutta edes kroaatin loistotarjoilu ei näytä riittävän.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Redondo - 22.12.2019, 23.49.58
6 minuuttia kuulostaa aika kovalta lisäajalta, mutta otetaan vastaan  :D
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: TAMI - 22.12.2019, 23.50.50
Viimeiseen kolmeen peliin nyt siis yksi Benzeman lisäaikamaali. Jos Karim ei tee - kukaan ei tee?

Mukana on myös annos huonoa tuuria, mutta ei tähän tuhnuiluun voi olla tyytyväinenkään. Perkeleen Hazardin loukkaantuminen.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Redondo - 22.12.2019, 23.53.10
Viimeiseen kolmeen peliin nyt siis yksi Benzeman lisäaikamaali. Jos Karim ei tee - kukaan ei tee?

Mukana on myös annos huonoa tuuria, mutta ei tähän tuhnuiluun voi olla tyytyväinenkään. Perkeleen Hazardin loukkaantuminen.
Thibault Courtois roikkuu sinnikkäästi viimeisen kolmen pelin pistepörssissä sijalla 2.

(No okei, ei Thibault sitä Benzin maalia oikeasti syöttänyt  ::))
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Redondo - 22.12.2019, 23.55.02
Se viimeinen oltaisiin muuten käännetty VARin kautta maaliksi. Huikeassa vireessä on Courtoiskin.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Chris - 22.12.2019, 23.58.52
6 minuuttia kuulostaa aika kovalta lisäajalta, mutta otetaan vastaan  :D

Josta pelattiin max 4. Käsittämätöntä perseilyä tuomaristolta antaa tuon ajanpeluun mennä läpi ilman korttia..

Olipahan kaksijakoinen viikko. Kolme tasuria, yksi tehty maali, mutta jossiteltavaa niin VAR:n kuin hukattujen tonttien jälkeen riittää. Kyllähän tämä nyt sellainen seitsemän pinnan viikko olisi pitänyt olla, mutta vain kolme saatiin. Kriittinen rupeama mestaruustaistossa kääntyi Barcan eduksi ja nyt niihin pistemenetyksiin ei enää toden totta ole varaa. Tehottomuus on vaan ikävä kyllä nostamassa rumasti päätään, vaikka Thibon johdolla alakerta tarjoaa joka ilta avaimet voittoon..

Kokonaisuutena 2019 vuosi voitaisiin seurahistoriasta pyyhkiä pois..
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Alpo - 23.12.2019, 00.06.53
Marcassa oli tuossa pari päivää sitten juttua, että ollaan pelattu hyvin, mutta jääty kaikissa isoissa matseissa tasuriin.

https://www.marca.com/en/football/real-madrid/2019/12/19/5dfbab1b22601dab4a8b45bc.html

En nyt sano, että tänään erityisen hyvin olisi pelattu, mutta kaikki voittoon tarvittava tuli tehtyä, paitsi se maali.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: Redondo - 23.12.2019, 00.13.41
xG: 2,95 - 0,42 kertoo pelistä tarpeellisen, mutta kyllä Real vain tarvitsisi tehoja muualtakin kuin Karimilta. 4 viime La Liga -matsissa 3 maalia, joista Karim on tehnyt 2 ja syöttänyt sen viimeisen.
Otsikko: Vs: Jornada 17: Real Madrid C.F. – Athletic Bilbao 22/12/2019
Kirjoitti: tanu - 23.12.2019, 12.35.00
Huonoa viimeistelyä eilen. Ehkä huonoa tuuriakin, mutta kyllä noista paikoista (esim. Kroosin läpiajo tai Benzeman puskut) pitää laittaa yksinkertaisesti sisään.