Huhhuh olipahan melkoinen ryöstö tämä voitto. Eivät olisi Valkoiset ansainneet voittoa tänään. Futisjumalia saadaan kiittää 3:sta pisteestä. Surkeaa peliä ja tällä kertaa vielä sekä hyökkäys- että puolustuspelin osalta.

Marcelo pelasi varmaan huonoimman pelinsä pitkään aikaan, kunnostautui lähinnä pujottelukeppinä sekä harhasyötöillä. Toppareilta isoja virheitä, varsinkin nuori fransmanni oli tänään vaikeuksissa. Khedira ei mielestäni tuonut oikein mitään peliin ja näkyi kyllä koko joukkueen pelissä aika räikeästi Isco <-> Sami vaihto. Huomionarvoista että puolustuspääkin vuoti kuin seula Khediralla pelatessa (vrt Isco), tosin kuten todettua, pakeillakin oli siinä oma ''ansionsa''. James jaksoi yrittää ja loikin peliä jonkun verran, mutta viimeiset ratkaisut olivat kyllä kerta toisensa jälkeen uskomattoman huonoja.
Ronaldosta en viitsi edes kirjoittaa. Muuta kuin sen verran, että ilmeisesti oma napa oli 3 pistettä tärkeämpi. Ainoat kelle antaisin puhtaat paperit (Ikerin ohella) olivat Bale ja Benz. Karimille maali ja muutenkin hyvää aktiivista tekemistä koko ottelun ajan. Bale taas oli suurimman osan ottelusta ihan yhtä huono kuin suurin osa muustakin joukkueesta, mutta järkkäsi sitten käytännössä yksin tuon voittomaalin. Tuuriakin (ja pakin tyhmyyttä) toki mukana, mutta voittomaali on voittomaali. Lisäksi alusti myös ekaa maalia voittamalla pääpallon. Se tässä ehkä eniten jäi mietityttämään, että onko Isco todella noin tärkeä tuolle joukkueelle? No, joka tapauksessa arvokkaat pisteet lähtivät mukaan ja kuten joku jo kirjoittikin, näillä niitä mestaruuksia voitetaan.