Kirjoittaja Aihe: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet  (Luettu 88242 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

zzziii

  • Viestejä: 626
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #300 : 26.02.2012, 20.09.50 »
Hyvältä näyttää Real Madrid C:n meininki. Tänään tuli neljäs perättäinen voitto. CD Vivalcaro kaatui lukemin 0 - 5. Alvaro Lopez, Bruno, Fran Sol, Andy ja Noblejas osuivat kaikki kertaalleen. Voitolla Real Madrid C jatkaa sarjan kärjessä yhdessä CF Fuenlabradan kanssa. Molemmilla kasassa 50 pistettä. Keskinäisistä otteluista Real Madrid C:llä on neljä pistettä. Viidenten sijaan on jo matkaa seitsemän pistettä.  Ensi viikonloppuna vastassa on kotona juuri viidentenä oleva CD Puerta Bonita. Kotiottelluissa joukkue onkin ollut hyvässä vireessä; seitsemän peräkkäistä voittoa ilman päästettyä maalia. Lisäksi kotona joukkue ei ole vielä hävinnyt kertaakaan. Ensi viikonloppuna voitto niin playoff-paikka alkaa olla lähellä.  :pallo:


zzziii

  • Viestejä: 626
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #301 : 04.03.2012, 11.53.53 »
Tappiohan sieltä tuli, kun piti asiasta foorumilla mainita. CD Puerta Bonita voitti siis 1 - 2, Jordi Madridin maalintekijänä. Ramirezille punainen. Ikävimpänä asiana oli Derik Oseden loukkaantuminen. Toivottavasti ei mitään vakavampaa, sillä Derik on ollut kauden suurimpia onnistujia, vieläpä Juvenil-pelaajana. Loukkaantumisiahan hänellä on ollut nuorempanakin melko runsaasti.

Juvenil A puolestaan onnistui voittamaan derbyssä Atléticon 4 - 1. Raúl De Tomásille hattutemppu ja Cristian Benaventelle, joka nostettiin kesken kauden Juvenil B:stä, yksi osuma. Myös José Rodríguez on pysyvästi nostettu Juvenil A:han. Joukkueen harmiksi kautta on jäljellä enää viisi ottelua, sillä joukkue on tällä hetkellä hyvässä nosteessa; kolmen ottelun voittoputkessa. Rayoon ja Atléticon eroa on kuusi pistettä. Lisäksi Atlético on pelannut yhden ottelun vähemmän.


zzziii

  • Viestejä: 626
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #302 : 11.03.2012, 19.09.27 »
Ikävimpänä asiana oli Derik Oseden loukkaantuminen. Toivottavasti ei mitään vakavampaa, sillä Derik on ollut kauden suurimpia onnistujia, vieläpä Juvenil-pelaajana.

Ei loukkaantuminen paha ollut, kun Derik oli tänään avauskokoonpnossa 0 - 1 voittoon päättyneessä ottelussa AD Parlaa vastaan. Voitolla Real Madrid C jatkaa sarjakärjessä yhdessä CF Fuenlabradan kanssa. Viidenteen sijaan on yhdeksän pistettä.

zzziii

  • Viestejä: 626
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #303 : 11.05.2012, 17.01.23 »
Ihan hyvinhän se kausi on tähän mennessä mennyt. Viime viikonloppuna Real Madrid C varmisti terceran 7. lohkon toisen sijan vierasvoitolla AD Union Adarvesta maalein 1 - 5. Lohkon voitti CF Fuenlabrada. Tulevan viikonlopun ottelu CD Trival Valderasia vastaan on siis pelkkä muodollisuus. Tärkeimmät pelaajat saavat varmasti lepoa ennen playoff - kierroksia, jonka ensimmäiset otteluparit arvotaan tulevana maanantaina. Ensimmäisen kierroksen otteluparit pelataan 20 ja 27 päivä tätä kuuta.

Mágico Madrid

  • Viestejä: 7072
  • La Saeta Rubia 1926–2014
    • Los Blancos
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #304 : 26.05.2012, 16.36.03 »
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/03_Competiciones/1330105133591/noticia/Cronica/4-1:_El_Real_Madrid_C_vence_al_Villaralbo_y_supera_la_primera_eliminatoria_de_ascenso_a_Segunda_.htm

C-joukkueelle 4-1 voitto ensimmäisessä kohtaamisessa Villaralboa vastaan.  :peukku_ylos: Eiköhän paikka seuraavalla kierroksella ole aika lähellä.
" La Saeta Rubia es el Real Madrid"¡HalaMadrid!

RM.Vantaa

  • Viestejä: 237
  • Vantaan Madrid edustaja!
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #305 : 09.06.2012, 10.09.24 »
Onkos tästä 7-vuotiaasta junnusta jonka Real värväsi viime vuonna kuulunu mitään että miten oisi menny? Ku en ite oikeen löytänyt mitään...

Redondo

  • Vieras
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #306 : 10.06.2012, 14.54.57 »
Edustusjoukkueen Primera-mestaruuden ja Castillan nousun sekä Segunda b-mestaruuden jatkoksi Real Madrid C:kin lähestyy omaa "mestaruuttaan" eli nousua Segunda b:hen. Juuri päättyneessä nousukarsintojen ottelussa Marbellaa vastaan Real Madrid voitti kotonaan 2-0. Ensimmäinen osa oli viikko sitten päättynyt Real Madrid C:n voittoon 2-1, joten C jatkaa vakuuttavasti yhteismaalein 4-1.

Real Madrid C:n nousu on nyt yhden otteluparin voiton päässä. Otteluparit arvottaneen huomenissa. Olisi melkoisen ainutlaatuista, mikäli Real Madridilla olisi joukkue kaikille kolmella ylimmällä sarjatasolla.

Redondo

  • Vieras
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #307 : 17.07.2012, 16.48.30 »
Ei varmaan ole täällä ollut vielä mainintaa: Vaikka Real Madrid C:n nousu pelillisesti tyrehtyi viimeisen otteluparin tappioon, pelaa Real Madrid C silti ensi kaudella Segunda B:tä. Nousu sinetöitiin kabineteissa, kun Espanjan liitto pudotti talousvaikeuksista kärsineitä seuroja alemmille sarjatasoille. Real Madridilla on siis joukkue kaikilla Espanjan 3:lla ylimmällä sarjatasolla.  :peukku_ylos: Tuolla polulla luulisi Canterasta edustusjoukkueeseenkin nousemisen olevan astetta helpompaa...

Otteluohjelmaa: http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/ActualidadJulioRMC1213/1330111199064/noticia/Noticia/El_Real_Madrid_C_ya_conoce_el_calendario_de_Segunda_B_2012_13.htm

zzziii

  • Viestejä: 626
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #308 : 13.04.2013, 20.59.34 »
Juvenil A varmisti viime viikolla mestaruuden voittamalla Union Adarven vieraissa 0 - 2, kun kaksi kierrosta on sarjaa vielä jäljellä. Samalla mestaruus oli koko canteran ensimmäinen tällä kaudella. Kausi on sujunut mainiosti, kun 28 ottelusta on tullut 25 voittoa, kaksi tasapeliä ja vain yksi tappio. Atleticoon, joka on toisella sijalla, on matkaa 8 pistettä. Mestaruuden myötä keväällä on edessä perinteiset Copa de Campeones- turnaus ja Copa del Rey.

Mestaruuden voittanut joukkue koostuu pääosin 94 syntyneestä ikäluokasta, josta tällä kaudella avainmiehistöä ovat olleet maalivahti Alfonso Herrero, Rafa Paez, Alvaro Medran, Adrian Castellano, Gonzalo Melero ja Cristian Benavente, joista Medran on pelannut kevät kauden pääosin C-joukkueessa kolmostasolla. Lisäksi Adrian Castellano, jota on huhuiltu Manchesterin joukkueisiin, on käynyt tuuraamassa loukkaantumisista kärsinyttä Noblejasia C-joukkueessa. 94 ikäluokka vaikuttaa kyllä mainiolta kun otetaan huomioon, että Castillaan nostetut Jose Rodriguez ja Raul De Tomas olisivat voineet vielä pelata tämän kauden Juvenil A:ssa. Kaiken kaikkiaan tämän ikäluokan tulevaisuus näyttää oikein hyvältä. Alvaro Medran, josta Chelsea kiinnostui, teki jatkosopimuksen kevääseen 2017 ja Cristian Benavente saattaa debytoida Perun A-maajoukkueessa vielä tänä kesänä. Hieno joukkue, jonka pelaajista varmasti kuullaan vielä paljon.

zzziii

  • Viestejä: 626
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #309 : 28.04.2013, 11.35.58 »
Copa de Campeones- turnaus pelataan 6.5 - 11.5 välisenä aikana Vigossa. Juvenil A:na ensimmäinen ottelu on Celta de Vigoa vastaan 6.5 klo 20.30. Otteluparin voittaja kohtaa voittajan Atlético de Madrid-Villarreal välisestä otteluparista. Celtan Juvenil A pelasi 30 ottelua, joista se voitti 25, pelasi 4 tasan ja hävisi vain kerran, joten kova joukkue on Juvenil A:lla vastassa. Joukkueessa ovat pelanneet mm. Espanjan nuorisomaajoukkueissa esiintyneet luova keskkenttäpelaaja Yelko Pino sekä hyökkääjä Santi Mina, joka teki 17 ottelussa 27 maalia ja joka on jo debytoinut Primerassa Getafea vastaan.

Toisessa lohkossa pelaavat Barcelona-Las Palmas ja Athletic-Sevilla. Ainoastaan voittajat jatkavat seuraavalle kierrokselle. Loppuottelu pelataan 11.5. Hienona asiana voi todeta Marca tv:n lähettävän ottelut suorana, joten luulisi striimejäkin löytyvän.

zzziii

  • Viestejä: 626
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #310 : 15.06.2013, 21.15.16 »
Real Madridin Cadete B on voittanut Espanjan Nike Premier Cupin. Loppuottelussa kaatui Atlético 2 -0 Óscarin ja Néstorin maaleilla. Alkulohkossa joukkue hävisi ensiksi Atléticolle 1 -3, mutta voitti Real Sociedadin 3 -1. Puolivälierässä kaatui  Málaga 4 - 0 ja välierässä Villarreal pilkkujen jälkeen. Maailmanlaajuinen lopputurnaus taidetaan pelata kesällä. Joukkuetta valmentaa muuten Rubén De la Red. Mielenkiintoinen ikäluokka muutenkin seurattavaksi.

Juvenil A hävisi Copa de Campeonissa Celtalle 4 - 1, ja näin ollen turnaus jäi yhden ottelun mittaiseksi. Tällä hetkellä meneillään oleva Copa del Rey on vuorostaan sujunut paremmin, kun joukkue kohtaa huomenna välierän ensimmäisessä osaottelussa Levanten. Neljännesvälierässä joukkue voitti Tenerifen yhteismaalein 5 - 2 ja puolivälierissä Villarrealin yhteismaalein 5 - 2.

Chris

  • Viestejä: 6968
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #311 : 29.06.2013, 23.41.04 »
Juvenil A pelasi tänään tuon Copa del Reyn finaalin ja voitti siinä Bilbaon 4-0.



Siitä vähän juhlapöhinää vielä  :tuoppi:
🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

Mágico Madrid

  • Viestejä: 7072
  • La Saeta Rubia 1926–2014
    • Los Blancos
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #312 : 20.07.2013, 13.12.09 »
Santiago Solari palaa Real Madridin organisaatioon ja ottaa jonkun Cadet-ikäluokan joukkueen vetovastuun.
" La Saeta Rubia es el Real Madrid"¡HalaMadrid!

Redondo

  • Vieras
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #313 : 03.08.2013, 19.32.31 »
Real Madrid hankkinut Canteraan 11-vuotiaan jenkkipojan Joshua Pynadathin. Poika on historian ensimmäinen jenkkiläispelaaja Realin Canterassa. Syy pojan siirtoon on nähtävillä Marcan videossa:
http://www.marca.com/2013/08/03/futbol/equipos/real_madrid/1375527156.html

Heltsu

  • Viestejä: 1092
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #314 : 03.08.2013, 21.19.24 »
Real Madrid hankkinut Canteraan 11-vuotiaan jenkkipojan Joshua Pynadathin. Poika on historian ensimmäinen jenkkiläispelaaja Realin Canterassa. Syy pojan siirtoon on nähtävillä Marcan videossa:
http://www.marca.com/2013/08/03/futbol/equipos/real_madrid/1375527156.html

Taitaa olla ensimmäinen Amerikkalainen Realissa? Näin ainakin muistelen kun luin pojan siirrosta muutama päivä sitten.

Redondo

  • Vieras
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #315 : 27.08.2013, 21.29.47 »
Hienoja uutisia alemmista ikäluokista. Vaalea Nero palaa Valdebebasiin ja ryhtyy apuvalmentajaksi Alevin-ikäluokassa(11-vuotiaat).

Muutamaa päivää aiemmin Real Madrid uutisoi, että argentiinalaistaituri Santiago Solari ottaa vastuulleen 14-vuotiaiden ikäluokan.

http://www.marca.com/2013/08/27/futbol/equipos/real_madrid/1377593585.html
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/ActualidadCantera1314/Actualidad/1193040523899/1330157122567/noticia/Noticia/El_Cadete_B_comenzo_la_pretemporada.htm

 :peukku_ylos: :peukku_ylos:

pälle

  • Viestejä: 2359
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #316 : 31.08.2013, 12.58.12 »
Ei mitään sisältöä tässä viestissä, mutta pakko peukutella  :peukku_ylos: :peukku_ylos:
"Kun synnyin, taivaalta osoitettiin minua ja sanottiin: Tuo on se kaveri." - Romario

Mágico Madrid

  • Viestejä: 7072
  • La Saeta Rubia 1926–2014
    • Los Blancos
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #317 : 26.06.2014, 23.46.34 »
Pieni valmentajaruletti pyörii Real Madridin canterassa. Alla muutama muutos (eivät välttämättä ole 100% varmoja)

Castilla: Zidane, Santiago Sanchez
Juvenil B: De la Red (Morientes lähtenyt seurasta)
Cadete B: Santiago Solari
Infantil A: Guti

Paljon siis seuran ex-pelaajia haalittu junnujen valmennukseen. Onko tämä sitten hyvä asia, sen tulevaisuus meille kertoo. Ainakin sympaattista ja jollain tapaa jalkapalloromanttista. Varsinkin De la Redille  :peukku_ylos:

Juvenil A:n kanssa menestystä niittänyt Ramis (muistaakseni entinen Primera toppari) varmaan saa C-joukkueen, ellei sitten ota uutta ikäluokkaa Juvenil A:han. C-joukkuetta aiemmin tällä kaudella valmentanut, mutta Castillaan siirretty Manolo Diaz, on siirtymässä muille maille.
" La Saeta Rubia es el Real Madrid"¡HalaMadrid!

zzziii

  • Viestejä: 626
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #318 : 19.05.2015, 16.23.06 »
Canteran seuraava suuri hyökkääjätoivo on Borja Mayoral (1997), joka on tällä kaudella ottanut valtavia askelia kohti isompaa huomiota. Viime kaudella Juvenil C:ssä syntyi 50 maalia, ja tästä syystä hänet nostettiin suoraan Juvenil A:han ohi Juvenil B:n, jossa voisi ikänsä puolesta pelata. Tällä kaudella maaleja on tullut yhteensä 45 kappaletta. Espanjan junnumaajoukkueessa vuotta nuorempana maaleja on tullut kolme. Hyvät otteet eivät ole jääneet huomiotta myöskään ylemmissä johtoportaissa. Parina viime viikkoina Mayoral on jo noussut Castillassa nokkimisjärjestyksestä ohi Raúl de Tomásin.

Tulee olemaan mielenkiintoista nähdä missä joukkueessa Mayoral ensi kaudella pelaa, kun Castilla ei onnistunut saamaan nousupaikkaa Segundaan. Loppukaudesta Castillan riveissä syntyi pari maalia. Se on nyt on varmaa, että Castillan nykyiset hyökkääjät eivät tule olemaan pojan kehityksen tiellä.

sanaseppo

  • Viestejä: 404
Vs: Real Madrid C ja muut juniorijoukkueet
« Vastaus #319 : 20.05.2015, 00.23.25 »
Zizoun poika Luca Zidane on vienyt Ranskan U-17 EM-kisojen finaalin torjumalla rankkarikisassa kolme rankkaria. Luca on jo ihan miehen mitoissa ja vaikuttaa potentiaaliselta kaverilta. Tällä hetkellä pelailee Juvenil B:ssä, ensi kaudella sitten Juvenil A:han tai Realin C-joukkueeseen, miksei jopa kokeilemaan Castillassa. Uusi Iker vai isän kainalosta parrasvaloihin juniorivuosiksi noussut hukattu lupaus? Tällä menolla tulevaisuus näyttää valoisalta.
"With the greatest respect to women, football is the most beautiful thing in the world."- Slaven Bilic