Edit. ----------------Benzema----------------
Ronaldo----------Özil------------Di Maria
Sahin------Alonso-----Modric
Pepe----Varane------Ramos
Kuvitelkaapa tällänen avaus ens kaudeks
. Pallo varmaan ainakin liikkuis aika hyvin.
Varmaan tuo avaus voisi toimia jotakin selkeästi heikompitasoista vastustajaa vastaan, mutta jotain Barcelonaa vastaan turpaan tulis niin, että tukka lähtis päästä. Tuon kokoonpanon ongelma on, että siinä on liikaa peliä rakentavia pelaajia ja liian vähän puolustus-/pallonriistotaitoa. Neljän puolustuslinjasta ei kannata lähteä luopumaan. Moderniin jalkapalloon kuuluu laitapuolustajien taustanousut ja etenkin Realin pelifilosofiaan, joka on esimerkiksi barcelonaan verrattuna selkeästi suoraviivaisempaa.
Olen Redondon kanssa samaa mieltä Granerosta, Realiin tullessa ollut selkeästi puolustavammassa roolissa. Granero kannattaa pitää joukkueessa kuitenkin rotaatiopelaajana, koska on selkeästi hyväksynyt sen roolin ja ne vähät minuutit mitä on pelannut on hoitanut mallikkaasti.
Tällä hetkellä Realissa näyttäisi olevan hieman hankala tilanne pelaajamyyntien suhteen. Kaka, Lass, Gago, Altintop ja Carvalho ei tunnu menevän kaupaksi. Uskon, että tuo Modric-diili toteutuu ja loppukesästä päälle joku toinen iso hankinta.