Minusta tuo peli näytti juuri siltä kuin sen tässä tilanteessa kuuluukin. Jatkuvaa vyörytystä ja keskityksiä aivan vitusti. Keskitykset jopa löysivät pelaajien päät varsin usein. Laukaukset ja puskut eivät vaan tällä kertaa menneet millään sisään. Viime vuonnahan CopaDerbyissä Real taisi tehdä pari maalia täysin tuurilla kimmonneista laukauksista. Nyt taas ei onnesta ole tietoakaan.
Rollella on aika iso apina jo selässä maalittomuudesta. Jos Rolle olisi syksyn vireessä, olisi peli varmasti väh 3-1. Benzemallakin todella tukkoista viimeistelyjen kanssa. Bale ei ole edes laukonut kauheasti vaan pedannut paikkoja edellä mainitulle kaksikolle.
Toisen puoliajan alkuun Ramosilta joku pusku tai James/Isco/Kroos/Bale nelikolta joku hieno laukaus boksin ulkopuolelta. Sitten tästä tulisi vielä peli. Muut maalin syntytavat vaikuttavat epätodennäköisiltä. Vähän kyllä luulen, että Simeone piiskaa jenginsä kovempaan prässiin, ja Atletille tullee aika monta maalipaikkaa toisella puoliajalla. 3-2 päättyy Realille, veikkaan.