Kirjoittaja Aihe: UEFA Champions League, Round of 16, Leg 2: Real Madrid - AS Roma 8.3. 2016  (Luettu 10967 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Cristiano7

  • Viestejä: 1374
  • 芬兰国家足球队
JAMES! Helposti uppoaa.
21.07.2019, 18:30: jangsteri: ”Vitun paskan tärkee tulee tänne esittämään ja sanelemaan mitkä asiat tänne kuuluu ja mitkä ei. Pidä nyt vitun keravalainen paviaani se turpas kii äläkä esitä kaikkitietäväistä joka helvetin asiaan”

Losblancos

  • Viestejä: 2306
  • Hala Madrid!
GOOOLLL!! Koulukirja-vastahyökkäys! :tuoppi:

E: Ehhehehheeiiiii  ;D Ronaldo prkl...
« Viimeksi muokattu: 08.03.2016, 23.12.38 kirjoittanut Losblancos »

Alpo

  • Ylläpitäjä
  • *
  • Viestejä: 7709
Lucasin hieno no look, mutta Ronaldon 14. maali tällä kaudella jää vielä tekemättä.

Vielä 2 maalia niin ei tarvitse laittaa vähään aikaan rahaa pelitille. :)
« Viimeksi muokattu: 08.03.2016, 23.19.02 kirjoittanut Alpo »
I left years ago but I never left. I'm also leaving today, but I'm actually staying.    -Joselu-

Peruna

  • Viestejä: 295
Ronaldoooo! Ja Lucas Vazquez toimittaa sen, mihin ei ole James, eikä Bale pystynyt.  :pallo: :pallo: :tuoppi:

Kyllä Bale Ronaldolle paikan tarjosi ja pelasi muutenkin hyvin vajaakuntoisena :)
"I'm star-struck when I see Paul Scholes because you never see him. On the pitch you can't catch him. Off the pitch he disappears." - Luis Figo

Alpo

  • Ylläpitäjä
  • *
  • Viestejä: 7709
Kyllä Bale Ronaldolle paikan tarjosi ja pelasi muutenkin hyvin vajaakuntoisena :)
Ei antanut maalisyöttöä. Pelkän puolittaisen paikan tarjoamista ei lasketa. ;)
I left years ago but I never left. I'm also leaving today, but I'm actually staying.    -Joselu-

Alpo

  • Ylläpitäjä
  • *
  • Viestejä: 7709
Bentson puuttuessa Real jää 2 maalin ja vierailijat saavat sen yhden 85min kohdalla, kun puolustus mokaa. Eli 2-1 päättyy. :pallo:
Navas peitti ja torjui loput, puolustuksen virheistä.

Aina yhtä kiva lainata itseäni. :)
I left years ago but I never left. I'm also leaving today, but I'm actually staying.    -Joselu-

TAMI

  • Yli-Valvoja
  • *
  • Viestejä: 6329
Ja Totti sai ainakin osan yleisöstä seisomaan. :peukku_ylos:

Siete

  • Viestejä: 3223
  • Teemu Pukki baby
Ja Totti sai ainakin osan yleisöstä seisomaan. :peukku_ylos:

Onneksi edes ns. järkevien madridistojen osasto näytti taas kerran tasoaan ja tilannetajuaan. Ne, joita ei kiinnosta osallistua standing ovationiin niin taputtaisivat edes. Pitää olla joko harvinaisen tyhmä tai ylimielinen jos ei tee kumpaakaan. Valitettavasti näitäkin viheltävinä idiootteja tunnettuja henkilöitä mahtuu Bernabeun lehtereille.
★ 1956 ★ 1957 ★ 1958 ★ 1959 ★ 1960 ★ 1966 ★ 1998 ★ 2000 ★ 2002 ★ 2014 ★ 2016 ★ 2017 ★ 2018 ★

TAMI

  • Yli-Valvoja
  • *
  • Viestejä: 6329
Onneksi edes ns. järkevien madridistojen osasto näytti taas kerran tasoaan ja tilannetajuaan. Ne, joita ei kiinnosta osallistua standing ovationiin niin taputtaisivat edes. Pitää olla joko harvinaisen tyhmä tai ylimielinen jos ei tee kumpaakaan. Valitettavasti näitäkin viheltävinä idiootteja tunnettuja henkilöitä mahtuu Bernabeun lehtereille.

Sama.

Jotkut pelaajat ansaitsevat vaan oman joukkueen rajat ylittävän arvostuksen ja Totti on mielestäni ilman muuta yksi heistä.

Chris

  • Viestejä: 7000
Jatkopaikka sieltä, sehän se tärkein. Järkyttävän paljon silti paikkoja omiin ja oikeasti tehokkaat hyökkääjät noista olisi rokottaneet useamman maalin edestä. Onni, että sielä oli Dzekon ja Salahin kaltaisia nallipyssyjä paikoilla, ja Navasilta toki erinomainen peli, joten 180min jälkeen voi jopa pienenä ihmeenä että omissa ei soinut kertaakaa. Silti kaukana mielestäni ollaan Bayernin, Barcan ja miksei myös Atletin tasosta ja vaikeaa tulee olemaan kaksioisaisessa tuota kolmikkoa voittaa. "Onni" tässä on se, että jatkossa on Zenit/Benfica ja Wolkkarit, Cityä ja PSG:tä, joita vastaan vielä tasapainoisesti haastetaan, mutta jos joku tuosta em. "Isosta" kolmikosta vastaan ensi kierroksella tulee, niin haastavaksi menee...

Tottille ja Bernabeun fiksummalle osastolle toki  :peukku_ylos: täältä, hieno pelajaa tämä Francesco!
🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

Jose

  • Viestejä: 463
Pepe the Emperor MVP! Ihan huikee suorittamista. Ramosille  :peukku_alas: Käsittämätöntä sähläämistä kapteenilta ajoittain. Muilta osin sitten vähemmän tai enemmän tasapaksua mössöä. Tehtiin mikä piti ja seuraavalla kierroksella nähdään!  :pallo:

pälle

  • Viestejä: 2359
Täytyy kyllä huomauttaa, että vaikka Salah (ja Dzeko)ei paikoista saaneet sisään, on Roman laiturit haastamis- ja rytminvaihdoksiltaan aivan maailmanluokkaa. Heitä vielä ruokkimassa Pjanic ja tänään Perotti, jonka näkisin parhaiten ensimmäisen osaottelun roolissa. Väittäisin että jatkossaolijoista heti Barcelona, Bayern ja Real laitureitten jälkeen / ohella parhaita. Muut taidot sitten ehkä hieman kalpenevat.

On ilo huomata, että pelaajien jalkojen työskentelyn terävyys näyttää jo aivan toiselta kuin vielä jokin aika sitten. Modricin jalat ehkä nopeammat kuin aikoihin ja Krooskin saanut dieselinsä pysymään hitaassa liikkeessä. Eiköhän tästä vielä saada pääkin toimimaan kunnon osoittamalla tavalla niin hyvä voi vielä tulla.

Zidanen pelityyli vaikuttaa suht vapauksia antavalta, töitä pelaajat toki tekevät siitä huolimatta todella paljon. Odotettavissa on jatkossakin Galactico-ajoilta tuttua hurlumheipalloa. Täten Casemirolla tullee olemaan jatkossa isokin rooli keskikenttää tasapainottavassa roolissa. Jos vaan vähän skarppaa pallollista pelaamista, ainahan sekään ei voi mennä kohdilleen.
"Kun synnyin, taivaalta osoitettiin minua ja sanottiin: Tuo on se kaveri." - Romario

Chris

  • Viestejä: 7000
Pakko vielä ottaa kiinni Lucasiin. Aika vähälle jäi vastuu syksyn aikana, mutta nyt on luottoa tullut ja lunastanut kyllä sen yhtään nöyristelemättä. Tekee töitä ja vaikka ajoittain pallolliset ratkaisut etenkin boxissa/boxin tuntumassa ei häikäise ja haastot välillä samaa kuin Jesellä, niin silti niitä hyviä ratkaisuja tulee ihan tasaiseen tahtiin. Eikä tunnu paljoa välittävän Cristianon kommenteista ja siitä että vierellä pelaa noin 90milliä kalliiimmat miehet.. Paljon myös ottelun jälkeen Lucas sai positiivisia kommentteja, mm. Ramos vuolaasti kehui nuorukaisen otteita ja ihan ansaitusti - on tehnyt kyllä ainakin meikäläiseen vaikutuksen niin kentällä kuin myös tuolla nöyrällä asenteellaan.  :peukku_ylos:

edit. Ja valtasihan se Lucas sitten myös madridilaislehtien otsikot..



« Viimeksi muokattu: 09.03.2016, 02.06.39 kirjoittanut Chris »
🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆