Onni on se, ettei peli alkanut tuntia myöhemmin. Olisi nukahtaminen teeveen ääreen todennäköistä. Onnea on myöskin se, ettei Celta pystynyt noita hyökkäyksiään hyödyntämään edes laukauksiin saakka, parempi joukkue olisi rakentanut ainakin muutaman todellisen huipputontin noista.
Aneemista pallottelua ja kaukana se tappamisen meininki, mitä ennen peliä toivoin. Vähän on sellainen "pelaillaan matsi pois" -fiilis koko Bernabeun kattilassa tällä hetkellä. Ei porise pelaajilla, eikä myöskään kannattajilla..
Isco, Morata/Benz ja Kovacic vaikkapa kehiin, josko jotain iloa.
Cristianolle

myös Danilolta vaatii selkeää tasonnostoa - muuten alkaa olla jo realistista kyseenalaistaa, onko brassilla mitään tulevaisuutta seurassa. Ja ennenkuin joka alkaa selittämään "yhden pelin otannasta" niin ei, ei ole kyse vaan tästä illasta, vaan kyllähän tämä kausi on brassilla mennyt niin penkin alle, että ihan pahaa tekee.
Nelivitosen perusteella: hiuksista vittuun koko Danilo, jos vaikka joku vielä kännipäissään sen 20milliä maksaisi.