Kirjoittaja Aihe: Suomen Cup 2006  (Luettu 925 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

HannuTouru

  • Viestejä: 2160
Suomen Cup 2006
« : 21.05.2006, 12.53.58 »
4. kierros (10. - 21.5.)

Alempisarjalainen saa kotiedun. A-juniorijoukkueet rinnastetaan Kolmosen tasoisiksi. Nelonen ja sitä alemmat sarjat rinnastetaan samantasoisiksi keskenään.

NRO    PVM    KLO    PAIKKA    OTTELU    TULOS
253    11.5.    19.30    Mukkulan tn    FC Kuusysi - PS-44    1 - 2 (1 - 0)
            Silvennoinen / Järvinen, Hyökyvaara    
254    11.5.    19.00    Kannelmäki    FC POHU/1 - GrIFK    0 - 2 (0 - 0)
255    21.5.    13.00    Pihlajamäen hiekka    PK-35/2 - FC Inter    
256    11.5.    21.30    Keravan tekonurmi    HIFK Soccer/2 - FC POHU/A    4 - 3 (1-1)
            Saxberg 2, Kaihovaara, Gothun / Syväoja, Ikkala, Nevalainen    
257    14.5.    13.00    Keski-Espoon tn.    EBK - TuTo    5 - 0 (2-0)
            Hellström 2, Koivulahti 2, Poola / -    
258    17.5.    19.00    Myllypuro    Zenith - PK-35    0 - 11 (0 - 4)
            - / Kaijasilta 4, Modig 2, Kokko, Hautala, Halme, Asad, Obi     
259    12.5.    16.00    Pallokentän tekonurmi    Atlantis FC/A - TPV    
260    16.5.    19.15    Koudankenttä, hiekka    PuiU - Gnistan    3 - 2 (3 - 0)
261    10.5.    19.00    Finnair Stadion    HIFK Soccer/1 - FC Hämeenlinna    1 - 2 (1 - 0)
262    21.5.    16.00    Herttoniemen up    HerTo - FC Lahti    
263    13.5.    16.00    Keski-Espoon tn    PMP - FC Honka    2 - 6 (1 - 3)
            Kauria 2 / Sihvola 2, Lind 2, Huuhtanen 2     
264    19.5.    18.30    Laaksolahti    Pöxyt - FC Espoo    
265    20.5.    15.00    Riihimäen Pallopuisto    RIlves - TPS    
266    7.5.    16.00    Björkboda    FC Boda - IFK Mariehamn    1 - 2 (0 - 0)
267    17.5.    17.30    Finnair Stadion    Gnistan/3 - Klubi 04    0 - 4 (0 - 0)
268    17.5.    19.30    Lassila    FC POHU/4 - HyPS    0 - 3 (0 - 0)
269    17.5.    18.30    Matinkylän htn    EsPa - FC Reipas/A    2 - 1 (2 - 0)
270    21.5.    17.00    Mukkulan tn    City Stars - FC Kontu    
271    16.5.    18.00    Keskuskentän nurmi    Futura - FC Viikingit    0 - 4 (0 - 2)
            - / Sarelius 2, Malakeev, Peteri    
272    17.5.    20.00    Klaukkalan tn.    NJS/1 - AtlantisFC    0 - 5 (0 - 2)
273    18.5.    19.00    Virkkalan keskuskenttä    LoPa - SoVo    ja. 2 - 1, 1-1, (0-0)
274    17.5.    18.30    Pajbacka, Parainen    JyTy - PIF    ja. 0 - 2, 0 - 0
            - / Virta, Andersson    
275    10.5.    19.00    Tervakosken urh.kenttä    Pato/1 - PP-70    0 - 6 (0 - 2)
276    17.5.    18.30    Toijala    ToiP-49 - TKT    1 - 2 (1 - 0)
277    10.5.    19.00    Kupittaa htn    ÅIFK - P-Iirot    2 - 3 (1 - 2)
278    11.5.    19.00    Äijänsuon stadion    FC Rauma - FC Korsholm    1 - 2 (0 - 2)
            Lehtinen / Siegfrieds, Lempiäinen    
279    16.5.    19.00    Pirkkalan keskuskenttä    PJK - PoPa    ja. 0 - 1 (0-0)
280    16.5.    18.30    Apian nurmi    FC Haka/A - Jaro    0 - 2 (0 - 1)
            - / Paatelainen, Portin    
281    10.5.    18.30    Viialan urheilukenttä    ViiPV - VPS    0 - 5 (0 - 3)
282    17.5.    19.00    Apian nurmi    VaKP - Sepsi-78    ja. 2 - 4
283    21.5.    17.00    Tervakosken yläkenttä    Pato/2 - FC Kiisto    
284    17.5.    18.30    Eura    EuPa - TP-Seinäjoki    0 - 2 (0 - 0)
285    16.5.    19.00    Helsingby    FC Korsholm/2 - JBK    0 - 11
            - / Karv 3, Eremenko 2, Mensakov, Sandstedt, Friberg, Maximov, Hellund, Sundqvist    
286    10.5.    20.00    Kaupin tn      KooVee/1 - Virkiä    rp. 8 - 9, 2-2
287    9.5.    18.30    Lapväärtin kenttä    Sporting - Närpes Kraft    2 - 3 (0 - 1)
            Palmberg, Smeds Jonas / Marca 2, Ekholm    
288    8.5.    19.00    Kipparihalli    GBK/2 - OPS-jp    2 - 3
289    9.5.    18.00    Heinäpään tekonurmi    OPS-j/A - RoPS    0 - 5 (0 - 2)
290    9.5.    19.00    Kipparihalli    Öja - GBK    0 - 4 (0 - 1)
291    18.5.    19.00    Rimmin kenttä    FC Kurenpojat - PS Kemi    3 - 9 (2 - 4)
292    17.5.    19.30    Alavuden keskuskenttä    APV - OLS    0 - 7 (0 - 2)
            - / Hautala 3, Makowski, Rova, Siekkinen, Pähtilä    
293    17.5.          Sugaboys - TP-47    
294    17.5.    19.00    Koivuluoto    FC Raahe - FC YPA    2 - 4 (1 - 3)
295    15.5.    19.00    Oravainen    NFF/1 - KPV    
296    17.5.    19.00    Vimpelin urheilukeskus    FC Tarmo - TUS    2 - 4 (1 - 1)
297    16.5.          Zulimanit - JIPPO    0 - 4 (0 - 2)
            - / Kemmo, Harinen, Tahvanainen, Lähderinne    
298    15.5.    18.00    Pihtiputaan keskuskenttä    PPK - Rakuunat    0 - 11 (0 - 7)
            - / Kukkola 7, Mykkänen 3, Kuisma    
299    10.5.    18.30    Joutsenon keskusk.    Kultsu FC - JJK    1 - 0 (1 - 0)
300    16.5.    19.00    Urheilukeskus, hiekka    KoRe - MP    2 - 4 (0 - 2)
301    21.5.    15.00    Ala-Kimpinen, LPR    FC Terminal - LPK    
302    17.5.    19.00    Valkealan urh.kenttä    VKajo - Huima    1 - 0 (0 - 0)
            Äijö / -    
303    21.5.    18.30    Inkeroinen    Purha - FC KooTeePee    
304    14.5.    18.30    Kyrönniemi    STPS - KuPS    1 - 6 (1 - 4)
            Muhonen / Ablade 2, Medo, Nwanyanwu, Sadik, Kaivonurmi    
305    21.5.    14.00    Äänekoski    FC K-Jazz - PK-37/1    
306    22.5.    19.00    Rantakylä    LehPa-77 - Riverball/1    
307    17.5.    19.00    Louhelan hiekka    JIPPO/2 - FCV    0 - 2 (0 - 1)
308    10.5.    19.30    Pieksämäen keskuskenttä    SaPa - FC Kuusankoski    rp. 5 - 4, ja. 2-2, 2-2 (0-1)

********
Siinä listaa neljännen kierroksen otteluista ja niiden tuloksista. Kaikille Helsingissä asuville vinkiksi, että tänään pelataan Herttoniemen hiekalla ottelu HerTo-FC Lahti klo. 16.00 alkaen. Vähän copypastea HerTon sivuilta:

Lainaus
Herttoniemen Toverit kohtaa Suomen Cupin 4.kierroksella
Veikkausliigaseura FC Lahden!

Ottelu on samalla HerTon 85-vuotisjuhlaottelu ja se pelataan Herttoniemen Urheilupuistossa, Sunnuntaina 21.5. klo 16.00.Virvokkeiden ja
makkaranmyynti alkaa kentällä jo klo 14.00 alkaen.
Sisäänpääsymaksu on vapaaehtoinen kannatusmaksu.

Kyllähän tuonne paikalle täytyy lähteä, varsinkin kun FC Lahti lienee suhteellisen kovalla porukalla liikkeellä. Useinhan Veikkausliiga -joukkueet peluuttavat näissä alasarjalaisia vastaan pelatuissa Cupin otteluissa junnuja, mutta FC Lahdella ei minun käsittääkseni edes ole A-junnuja, joten tuota mahdollisuutta ei ole. Mursu muuten palaa kotikulmille, sillä ennen muuttoa Lahteen ex-maajoukkuevalmentaja asui Herttoniemen lähellä sijaitsevassa Kontulassa.

edit. lisää ennakkoa ottelusta: http://www.palloliitto.fi/viestinta/?num=77037
« Viimeksi muokattu: 21.05.2006, 13.28.16 kirjoittanut HannuTouru »
"Ganar queremos todos, pero sólo los mediocres no aspiran a la belleza."