Kirjoittaja Aihe: Espanja - Ranska - aikansa suurimman pelaajan viimeinen ottelu?  (Luettu 6233 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Music

  • Viestejä: 222
  • ¡Hala Madrid!
Eilen ei voinut ottelu jälkeen tulla kommentoimaan, niin tyhjältä tuntui olo. Pettymyksen suuruutta ei voi edes kuvailla, mutta ikävä kyllä sen voi tuntea.

Täysin sama. Eikä multa kyllä valitettavasti nytkään irtoa muuta kuin :'(...
Näin huonoo fiilistä ei oo taas pitkään aikaan ollu. :'(

Puskas

  • Viestejä: 1835
  • Oma teksti
No näinhän siinä sitten taas kävi Ranskaa vastaan. Eniten harmittaa se, että molemmat Ranskan maalit olivat todellisia lahjoja, joissa suurin lahjoittaja molemmissa oli sama mies, eli tuo Englannissa piloille mennyt Xabi Alonso. Ensimmäisessä maalissa Raul kyllä vastuuttomasti menetti pallon, mutta puolustava keskikenttämies Alonso päätti vain kävellä ja katsella vierestä kun Ranska teki vastahyökkäyksen. Toisessa maalissa taas Puyol oli vähän harkitsematon, mutta herra Alonso sitten päätti päällään jatkaa pallon suoraan ranskalaiselle takatolpalle. Toivottavasti nyt viimein rupeaisi tulemaan vastuuta tästä eteenpäin Albeldalle tai nuorelle Raul Garcialle, mutta tätä Xabi Alonson touhua ei kyllä enää kehtaisi katsella. Myös Aragonesin vaihdot olivat olivat pöyristyttäviä. Hän otti pois kentältä Villan, Raulin ja Xavin, kun ilman muuta vaihtoon olisi pitänyt ottaa Torres, Cesc ja Xabi Alonso.

En tiedä kuinka tästä eteenpäin Espanja meinaa jatkaa, mutta kyllä minusta kannattaisi harkita ottaa mallia Portugalista ja pestata itselle valmentaja Argentiinasta tai Brasiliasta. Sieltä löytyisi hyviä vaihtoehtoja, jotka toisivat jotakin uutta, eivätkä olisi entuudestaan minkään seuran miehiä vaan olisivat taatusti puolueettomia valinnoissaan.

RONALDO

  • Viestejä: 2911
Todella harmittava juttu  :-\  vaihdot meni kyllä ihan päin persettä, Villa ja Raul olivat pelanneet hyvin ennen vaihtoja.Sekin kyllä huomattiin että Torres ei ole ainakaan vielä valmis suuriin peleihin nimittäin niinkuin joklu tuossa sanoikin niin keskinkertainen hyökkääjä tuon tapaisissa peleissä.
Täytyy kyllä myöntää että tuo Ranskan kolmas maali ei haitannut yhtään kun el maestro sen teki, toisessa maalissa oli kyllä helvetin paljon epäonnea Espanjalla  :-\
Nyt onkin sitten jäljellä enään yksi suosikki joukkueeni eli Brasilia, toivon suuresti kyllä että tiputtaisivat Ranskan jatkosta.

ronaldo_90

  • Viestejä: 2051
  • ! Merci Zizou i
Ennen peliä ajattelin, että minua ei harmita yhtään jos Espanja häviää JOS ZZ ratkaisee matsin. Näinhän siinä kävi, mutta silti harmitti.
Vaikeaa tulee olemaan mulle seuraavakin Ranskan matsi sillä siinä pelaa 2 mun lempi pelaajaa.
Brasseja varmaan kannustan.
vielä viestin päätteksi:
Zidane  :sydän:
i Hala Madrid !

#17

  • Viestejä: 292
Toisessa maalissa taas Puyol oli vähän harkitsematon, mutta herra Alonso sitten päätti päällään jatkaa pallon suoraan ranskalaiselle takatolpalle.

Niin, on se vaan niin epäreilua kun pelaaja ihan tahalteen syöttää vastustajalle maalin... ::)



Niin katkeraa, niin katkeraa...
Keep the Red Flag Flyin' !

E-spel

  • Viestejä: 2699
  • Pää Lontoossa, lompakko Manchesterissa
Niin, on se vaan niin epäreilua kun pelaaja ihan tahalteen syöttää vastustajalle maalin... ::)



Niin katkeraa, niin katkeraa...
Niin turhaa, niin turhaa...
\\\"Atacan dos y defienden nueve.\\\" - Don Fabio