Kaikki me ollaan bi-seksuaaleja. Jotkut enemmän, jotkut vähemmän ja jotkut eivät sitä itselleen myönnä. Tai no on myös niitä 100% heteroita kuulemma, mutta itse en niihin usko.
Ja ei tietenkään Gutin ailahtelevat otteet ole tästä johtuneet, koska aina Guti on ollut ailahteleva. Ja siis siihen en usko, että Gutin homosuhteet ylipäätään tekisi Gutista ailahtelevan.
Gutin homosuhteet on toki aina tiedetty, mutta vihdoin saatiin jotain todistusaineistoa. Itselleni oli yllätys että Guti meni naisen kanssa naimisiin, samoin kuin oli yllätys että Litti tykkää naisista.
Mutta hieno homma, että saadaan näitä julkihomoja. Sääli vain, että ei ollut Gutin vapaaehtoinen ulostautuminen. Ja että kuva on niin huono, että siitä voidaan vielä spekuloida, onko kyse poskipususta vai kielarista. Ja huono homma myös se, että tämä toinen(?) julkihomoammattilaisjalkapalloilija on Guti, joka jakaa jo entuudestaan mielipiteet. Mielummin joku Raul, Litti tai Beckham. Pelaaja, jota kaikki rakastaa, koska silloin ulostulosta olisi enemmän hyötyä suvaitsevaisuuskehityksen kannalta. Nyt ihmisten on helppo olla hyväksymättä Gutin homoutta, koska vihaavat häntä jo valmiiksi.