Kirjoittaja Aihe: Kausi 2008/09 - Vituikshan tää meni.....  (Luettu 78990 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

mikko29

  • Viestejä: 1540
Näinhän se on. Eipä tosin ole junnupuolellakaan kovin paljoa juhlimista, edes Mata tai Granero eivät mielestäni ole millään muotoa Real Madridin tasoisia avauksen pelaajia. Näiden kahden pelaajan "kaipuu" kertoo vaan karun totuuden nykyisestä materiaalista.
Jotkut sanovat sitä nautinnoksi, minä kutsun sitä intohimoksi

matskulainen

  • Viestejä: 1783
"Eihän sitä mennä tupakallekaan ammusvaraston eteen."
Gravesenin kaadettua Iniestan.

"Vasen laita pelkkää timanttia, Heinze & Drenthe." -T.Virkkunen

Madridista #7

  • Viestejä: 881
  • el Águila de Móstoles
:ASDF Di Stefanon vinkki Drenthelle, Goal.com ;D
”Jalkapallo on yksinkertainen peli, jossa 22 miestä juoksee pallon perässä 90 minuutin ajan, ja lopuksi Saksa voittaa.”
- Gary Lineker

matriisi

  • Viestejä: 559
hahah ei todellakaan näin http://www.realmadrid.dk/news/article/?newsid=12920
Hyvä Javi varmistit todennäköisesti kesäsiirron itsellesi. Ymmärrän kyllä että hän on satsannut paljon jalkapallon ja Realin hyväksi, mutta faktahan on että yleensä parhaat/paremmat pelaa. Ja että hän saa hyvän setelinipun kerran viikossa huonoista otteista huolimatta. Moinen itku ei varmasti jää Juandelta huomaamatta.

SSolari

  • Viestejä: 1582
Lähteenä realmadrid.dk  :peukku_ylos:

Madridista #7

  • Viestejä: 881
  • el Águila de Móstoles
”Jalkapallo on yksinkertainen peli, jossa 22 miestä juoksee pallon perässä 90 minuutin ajan, ja lopuksi Saksa voittaa.”
- Gary Lineker

matriisi

  • Viestejä: 559
Lähteenä realmadrid.dk  :peukku_ylos:
aina sama mies =)... itsekkin erehdyin jo katsomaan parit eri lähteet mutta kiitos madridista... Jatkossa muistan linkata aina 10 eri linkkiä samaan asiaan.

SSolari

  • Viestejä: 1582
Lähinnä yleisesti ottaen kaikkiin uutisointeihin, tapahtui se kenen tahansa toimesta, että jos nämä luotettavimmat lähteet (realmadrid.dk / tribalfootball / myös Goal.com) uutisoivat jotain missä ei ole mitään linkkiä mistä uutinen on peräisin ym. vaan että "X-pelaajan on kuultu sanovan näin" "X-pelaaja on kuultu sanovan ystävilleen jne."

Ja sitten kun näin tapahtuu, niin itse en vain henk. koht jaksa lukea viestejä, missä jeesustellaan kuinka pelaaja X on kusipää, koska on mennyt sanomaan näin tai kuinka Real Madrid taas kerran haikailee jonkun Saksan kakkosliigassa pelaavan puolustajan perään, että Ramos on paska koutsi ja Real Madridista on tullut surkea seura.

Toivottavasti joku ymmärsi pointin. Ei siinä, jatkakaa ihmeessä keskustelua.

Madridista #7

  • Viestejä: 881
  • el Águila de Móstoles
Tottahan tämä kaikki SSolarin suusta. Mutta usein juuri nämä 'luotettavat' lähteet (Goal, Tribal, Realmadrid.dk) vain copy/pastettavat uutiset omille sivuilleen muualta. Kuten usein juuri RealMadridiin liittyvät uutiset ovat seuran omilta virallisilta sivuilta, Sportin, MARCAn tai ASn saiteilta, mutta uutisten totuudenarvoa ei juurikaan kyseenalaisteta.. Sport esimerkiksi kirjoittaa 80% paskaa Madridista, johtuen varmaan siitä että lehti on kataloonialainen.

Vaikka uutisten lähde olisi mikä, niin silti suositeltavaa on itse hieman epäillä että missä on perää ja missä taas ei.

Eniten näissä tribalissa, goalissa ym. vituttaa ne ajatusvirheet mitä näiden sivuille ilmestyy. Usein uutinen/huhu muuttuu huomattavasti välillä realmadrid.es -> tribalfootball.com

Epäselvää tekstiä, pahoittelen. Ymmärrän jossei kukaan tajunnut pointtejani, joita yritän suoltaa foorumille..
”Jalkapallo on yksinkertainen peli, jossa 22 miestä juoksee pallon perässä 90 minuutin ajan, ja lopuksi Saksa voittaa.”
- Gary Lineker

SSolari

  • Viestejä: 1582
Joo Sport:han ihan tunnetusti vääntää kaikennäköistä paskaa Madridista, sama toki toimii Marca-Barca akselillakin. Sekin vituttaa noissa saiteissa, että jos ne on copypastea vaikka Marcan sivuilta, niin kuinka vaikeata se olisi laittaa että; Marca kirjoittaa...?

Realmadrid.dk:ssa just taitaa olla suurinpiirtein jokaisessa uutisessa vaan Written by joku randomsälli, joka on mukana kyhäämässä ja pitämässä yllä kyseistä nettisaittia.

Jotta ihan näin asiaakin ja omia ajatuksia, niin tällä hetkellä tuntuu todella hyvältä kaikinpuolin. Peli alkaa loksahtelemaan pikkuhiljaa kasaan, lasaretti taas suht tyhjänä, jos ei pitkäaikaiskavereita lasketa mukaan ja kuten aikaisemminkin sanoin, enää Liverpool ei näytä niin mahdottomalta.  :peukku_ylos:

Edu

  • Viestejä: 1259
En tiedä mihin topiciin kuuluisi, joten laitetaan tänne.

Katsoin tuossa scouttimismielessä Liverpoolin matsin Citya vastaan. Peli päättyi 1-1, vaikka Pool oli selvästi hallitsevampi.

Liverpool oli oikeastaan koko ottelun niskan päällä. Ensimmäinen puoliaika oli maaliton, mutta paras paikka oli Citylla. Vastahyökkäyksestä ystävämme Robinho syötti Irelandille vapaaseen paikkaan, mutta hän ei onnistunut ohittamaan Reinaa. Pelitapahtumia hallitsi kuitenkin Pool.

Toisen puoliajan alkupuolella Bellamy pääsi laukomaan kuudentoista rajoilta. Pallo otti kimmokkeen puolustajasta ja painui maaliin. Sen jälkeen ottelu oli tasaista pallottelua päästä päähän, kunnes Pool onnistui noin vartti ennen loppua. Torres jatkoi Benayounin keskityksen Kuytille, joka siirsi pallon maaliin. Loppupelin ajan Liverpool painoi päälle erittäin rajusti, mutta City kesti, Givetin johdolla. Näin pisteet tasattiin Anfieldilla.

Laukaukset menivät Poolille 20-10. Se kertoo pitkälti pelin kulusta. Vaarallisimpia pelaajia olivat ehdottomasti Benayoun, Torres ja Kuyt. Israelilainen laituri Benayoun vaikutti koko joukkueen liikkuvimmalta pelaajalta. Lisäksi hän pelasi molemmilla laidoilla, joten Heinzellä ja Ramosilla on täysi työ pitää mies pimennossa.

Eilinen hyvä fiilis kantaa vielä tähänkin hetkeen, joten uskon vahvasti Realiin keskiviikon matsissa. Jos joukkueet jatkavat yhtään viikonlopun tasojen mukaisesti, tulee englantilaisvieraille kuumat paikat. Kotitasuri Cityn kanssa ei lupaa hyvää. Joukkueelta puuttui Xabi Alonso, joka on mukana Bernabeulla.

SSolari

  • Viestejä: 1582
Katsotaan saako Pool Gerrardin mukaan keskiviikoksi. Saattaa olla, että on mukana mutta varmasti hieman puolikuntoisena.

matskulainen

  • Viestejä: 1783
Heitänpä pientä off-topiikkia mutta en uutta aihettakaan viitsinyt tämän vuoksi tehdä:

Tietääkö joku mistä päin Turkua voisi löytää Realin penaaleja opiskelua varten?
"Eihän sitä mennä tupakallekaan ammusvaraston eteen."
Gravesenin kaadettua Iniestan.

"Vasen laita pelkkää timanttia, Heinze & Drenthe." -T.Virkkunen

Robben

  • Viestejä: 1281
Heitänpä pientä off-topiikkia mutta en uutta aihettakaan viitsinyt tämän vuoksi tehdä:

Tietääkö joku mistä päin Turkua voisi löytää Realin penaaleja opiskelua varten?

Ei jumalauta, en oo aikoihin nauranu näin paljon  :D Anteeksi, oli vaan niin hauskaa ton vitutuksen ohella.

Finale

  • Viestejä: 1947
Heitänpä pientä off-topiikkia mutta en uutta aihettakaan viitsinyt tämän vuoksi tehdä:

Tietääkö joku mistä päin Turkua voisi löytää Realin penaaleja opiskelua varten?

Anteeksi myös mutta tämä räjäytti kyllä pankin tämän vitutuksen keskellä. ;D.

Robben

  • Viestejä: 1281
Ei perkele, repeen koko ajan uudestaan.

Finale

  • Viestejä: 1947

RONALDO

  • Viestejä: 2911
Mitävittua  ;D :peukku_ylos: Pitäsköhän sitä harkita nukkumaan menemistä  :D.
Ei perkele, repeen koko ajan uudestaan.

los blancos

  • Viestejä: 400
  • Hala Madrid! <3

 Sori mut mun on pakko kans liittyy tähän kaksikkoon  :)
"Moni madridistahan ei halua edes muistella sitä, kun tämä toinen kaveri (Drenthe) hankittiin" - T.Virkkunen

"Calderonin kuoltua vuosikokoukseen 7.joulukuuta" - T.Virkkunen

Edu

  • Viestejä: 1259