Olipas kyllä hieno esitys Realilta eilen. Se mikä Realin pelissä on muuttunut viime kausiin on tuo uskomaton intensiteetin nousu. Sitähän Mourinhokin on koko syksyn vaatinut harjoituksissa ja peleissä.
Nämä "vaihtomiehet" esiintyivät kyllä eilen loistavasti. Omasta mielestä ehkä paras heistä oli Lass, joka katkoi tajuttoman monta Ajaxin hyökkäystä ja laittoi palloa jatkuvasti omille(Uefan statistiikan mukaan 91% Lassin syötöistä meni omille)
Benz oli ihan hyvässä vedossa ja iski maalinkin. Samoin Arbeloa. Linjakin toimi Albiolin kera melkein kuin unelma ja Ajaxilla oli ainoastaan 1 laukaus päin maalia, johon kylläkin Iker sai venyä ihan tosissaan. Pedro Leon oli myös ihan pirteä, mutta ehkä vähän enemmän olisi mieheltä voinut odottaa.
Di Maria on kyllä huikea äijä. Taas vaihdosta tullessaan syötti Crisun maalin. Marcelokin vei välillä Ajaxin poikia kuin märkää rättiä, mutta ratkaisupaikoissa brassi meinasi vähän jäätyä.
Ei oikein jaksa ymmärtää miksi Ramosin piti väkisin punainen kortti saada. Pelikiellossahan mies olisi joka tapauksessa ensi kierroksella ollut. Xabin punainen oli ihan ok, koska jos olisi viimeisessä matsissa saanut keltaisen, niin olisi pelikiellossa pudotuspelien ensimmäisessa ottelussa. Nyt mies saa rauhassa huilia tuon matsin, eikä vaaraa pelikiellosta pudotuspeleihin ole.
Viimeisellä kierroksella Cristiano Ronaldo on liipasimella, koska miehellä on 2 varoitusta(Auxerre-peli + eilinen) alla. Uskaltaakohan Mourinho laittaa lusitaania kentälle ollenkaan?
Muilla ei korttiongelmia sitten olekkaan ja nuohan nollautuvat kun päästään pudotuspeleihin.