Gago on myös täysin erilainen Diarran kasaan, joten vertailu on turha, tajua nyt jo helvetissä.
Cambiasson lahjamaaleja nähtiin Real Madridissa aivan tarpeeksi, lisäksi hermot eivät kestä kovia pelejä.
Miksi edelleenkään Diarraan käyttämääsi "missä hän oli mm-kisoissa?" - logiikka ei päde Eto'o:hon? Olisi sitten loistava Eto'o vienyt joukkueensa mm-kisoihin 
Javi Garcialla on sopimus paremman seuran kanssa kuin Mascheranolla, siitä emme pääse mihinkään, vai onko sinusta yht'äkkiä tullut Valioliigan suuri ihailija?
Edelleen omalla logiikallasi: Montako Espanjan mestaruutta ja Champions League-voittoa Marescalla on?
Joo o, Oleguer pelaa huikeat 30 minuuttia Racingia vastaan, mutta ei siinä vielä kaikki: hän onnistui saamaan nimensä papereihin toisellakin tapaa, otti nimittäin keltaisen kortin. Oleguer on Barcassa tosiaankin pelkässä marjanpomijan roolissa, vai oletko jo unohtanut kuinka pahasti Chelsea-hyökkääjät häntä kusettivat toissakauden UCL:ssa?
Gago on juuri oikealla tavalla erilainen kuin Diarra. Gago edustaa taitojalkapalloa ja diarra lähinnä rynnimistä ja repimistä.
Missään vaiheessa en ole sanonut, että joukkueen nimellä on merkitystä, vaan sillä mitä tekee kentällä. missä ovat Javi Garcian miesten maaottelut?
Maresca voitti viime kaudella UEFA Cupin taidettiin jopa palkita finaalin parhaana pelaajana. Guti sen sijaan on viime kaudet rämpinyt suossa oman seuransa kanssa, mutta täytyy sanoa, että Guti on ollut niitä pelaajia joihin on voinut kentällä luottaa, vaikka valmentajille on kokoajan ollut tärkeämpää peluuttaa t-paitakauppiaita hänen sijastaan. Marescasta vielä sen verran, että uskon Sevillan olevan hyvä kandidaatti voittamaan tämän kauden La Ligan, vaikka ei joukkue mikään glamourlehtien palstoilla ylivoimaiseksi hehkutettu olekkaan, vaan se on täynnä laadukkaita ja taitavia pelaajia.
Eto'o on jo kerran johdattanut maansa MM-kisohin ja viime kaudella johdatti Barcaa tuplaan. Diarra ei ole kyennyt omaa maatansa johdattamaan MM-kisoihin.
Oleguer saa yhä peliaikaa, vaikka monessa paikassa häntä oltiin ajamassa ulos Barcasta, kun Zambrotta ja Thuram joukkueeseen liittyivät. rijkaard tuntuu yhä uskovan häneen. Marjanpoimijoita Barcassa ei ole yhtään ja se onkin yksi syy siihen, että he menestyvät. Joukkueessa kaikki ovat valmiita tekemään työtä menestyksen eteen. toissa kaudella kun Barca chelseata vastaan putosi, niin ottelupari ratkesi Xavin ja Gerardin kahteen typerään pallonmenetykseen. Viime kaudella Barca karsi ne pois ja Chelsealla ei ollut minkäänlaisia mahdollisuuksia, vaan joutuivat taas sikailemaan ja filmaamaan.