https://twitter.com/totalcristiano/status/1567286490828345346?t=rrvFHQFaF4dGS1N7vB052g&s=19Siitä vielä tuo 0-3 osuma katseluun kokonaisuudessaan.
Oli Realilta eilen kyllä sellainen 14.kertaisen UCL-voittajan startti uuteen kannujahtiin. Celtic ekan jakson aivan hurmiossa, muutama hyvä tontti ja kotijengi pähkinöinä. Real ottaa hommaa tyynesti, tietäen, että 2.jaksolla kaveri väsyy ja saa pelin itse kontrolliin. Lopultahan niin kävi ja kliininen vierasvoitto. Ei tuolla lailla ihan joka kerta kannata antaa vastustajalle pelin otetta, olisihan se saattanut omissa helistä, jolloin peli olisi ollut ihan eri, mutta aika kylmällä tavalla tuossa annettiin Celticille oppitunti, että peli kestää 90min ja Realia vastaan ei riitä 45min onnistuminen.
Benzon loukista ei liene tietoa vielä oikein kenelläkään? Militao hajosi myös. Sunnuntalna lienee rotaatio paikallaan, sillä sen jälkeen kaksi tärkeää ottelua, Leipzigia ja Atleticoa vastaan.