Realilla olisi uusien sääntöjen mukaan mahdollisuus ostaa uusi pelaaja jo nyt. "Jos joukkue menettää pelaajan pitkään loukkaantumiseen, sillän on mahdollisuus hankki korvaaja siirto-ikkunan ollessa kiiinni"
Tämä sääntö en eräällä tavalla kovin erikoinen pelaaja joka hankitaan korvaajaksi voi olla ihan minkä paikan palaaja tahansa
.
Tuskin tätä mahdollisuutta kuitenkaan käytetään. Tai kuka tietää Daniel Alves olisi ihan kiva korvaaja Cicinholle.
Tällainenhan tuo sääntö on. Ei tarvitse kuin toimittaa Cicinhon loukkaantumista koskevat dokumentit LFPlle. Marca veikkaili, että Capello hankkisi keskuspuolustajan ja Salgado ja Ramos hoitelisivat oikean puolustajan tonttia. Mutta hankalaa se hankinta on, koska niin moni on jo Champions Leaguessa esiintynyt, että se edustuskelpoisuus menee siinä. tietysti Esimerkiksi Palermon Barzaglin voisi alkulohkon jälkeen rekisteröidä Champions Leagueen, kun on pelannut UEFA Cupia, ellei sitten säännöt ole taas muuttuneet. Etelä-Amerikka on yksi vaihtoehto. Saa nyt nähdä, mutta omasta mielestäni aivan hyvin voisi rauhassa tarkkailla odotella ikkunan aukeamista, kun ei nyt mikään pakkotilanne ole.