Käsittääkseni tässä on pakko lähteä ostoksille, mutta kyseessä voi hyvinkin olla jokin loppukauden laina+optio tyyppinen ratkaisu, eli joku, josta päästään tarvittaessa sitten kesällä eroon. Ketään monsteria ei varmasti tule, eikä sellaista tarjolla olekaan.
Militao on kuitenkin sen ainakin 2kk vielä poissa ja miten palautuminen sitten täyteen kuntoon tapahtuu, on täysi arvoitus. Laskisin, että brassi on täydessä iskussa joskus maaliskuun alkupuolella. Militaon paluun jälkeenhän terveitä toppareita ei edelleenkään ole kuin kolme (oletuksena ettei joku niistäkin loukkaannu) eli käyttöä kyllä nelostopparille on.
Ennen Militaon paluuta, kaksi topparia ei nimessä riitä, kun pelejä on taas tammikuusta alkaen se melkein kaksi per viikko. Joku ukko sinne tarvitaan, eri asia sitten on, kuka löytyy markkinoilta vapaana, mutta luulisi, että aika monella vapaana olevalla on halukkuutta tulla Valkoisiin vaikkakin sitten 3. tai 4. topparin tontille.
Kaiken kaikkiaan erittäin harmillinen vuosi loukkien osalta, ei pelkästään Real-leirissä, vaan polven ristisiteitä ja muita isoja tällejä on tullut pitkin Euroopan huippusarjoja.